Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

řB: Hele my byli vždycky slušnej podnik. Že podle zákona je ten, kdo ukradne ze stavby vozejk cementu, zloděj, ale ten kdo si ho objedná 10 kamionů a hodí s.r.o. do krachu je akorát "nešikovnej podnikatel" pro nás nikdy nic neznamenalo. Ale vlastně je to škoda. Společnost podobným zmrdům, co dělají už Xtou reorganizaci, vlastně stejně tleská a třeba jsem už nemusel chodit do práce :)

Přitom já bych měl spoustu nápadů jak to zlepšit :D Třeba možnost mít jenom jedno s.r.o.. Co to jako je za bordely, že chlap má dvě firmy, na jedný naseká dluhy, třeba i tím, že přes ní nakupuje materiál pro tu druhou, hodí tu první do krachu, věřitelé odepíšou ranec a ta druhá firma mu zůstane? Tvoje objednávky, tvoje dluhy, tvoje odpovědnost. A je úplně jedno na který IČO sis je zrovna napsal.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Já vám to neberu. Akorát nevěřím tomu, že když máte na konci roku spočtenou, že zaplatíte státu na daních x mio, tak nehledáte daňovou optimalizaci tak, aby z toho neměl prospěch stát, ale vlastnící/firma. Chápu, není přímo zlodějina, ale...zákon to umožňuje stejně, jako ty nekonečné restrukturalizace.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

No hale ale dělat daňovou optimalizaci a nezaplatit (ať už libovolným způsobem) za něco, co jsem si objednal a dostal... To jsou přece úplně jiný kategorie :)
Navíc, daňová optimalizace je přece to jistý míry i to, že jezdíš Touaregem za 2,5mio a 12/100km, místo Ofce 1.6TDI za 600k a 5,5/100km :)

Nehledě na to, že podobný zmrdečci kurví podnikatelský prostředí i svý konkurenci. Některý části našeho podnikání jsou do velké míry závislé na tom, kolik tě stojí hodina lidský práce. A když si svý zaměstnance honíš každej rok do jinýho s.r.o., s tím že už dopředu víš, že za ně nebudeš platit odvody (protože to doplatí stát, takže těm lidem to ani nevadí), tak ti těžko může někdo, kdo to dělá poctivě, konkurovat. :)
A jasně, to je taky jenom optimalizace "daňový" povinnosti, protože tomu co v čechách máme se vopravdu nedá říkat pojištění. Ale na trošku jiný úrovni než koupit si drahý auto, psát všechno jako výdaje na reprezentaci, nebo sponzorovat manželce nadaci ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Není. Touareg je mé soukromé auto ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

:-o :-o
Ale víš jak to myslím :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

ano vím ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Politický koutek

Příspěvek od 406 Coupe »

Pamatuju začátky devadesátejch, kdy byly populární nezrušený Tatry 603 a 613, na který se do nákladů psal paušál a jezdilo se ošvihaným Golfem z D.
Ale od doby, co stačilo dát do Porsche Cayenne mřížku a dala se odečíst DPH, přitom u Fabie v základu bez mřížky ne, tak jsem taky přestal brát daňovou povinnost vážně :D .
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.facebook.com/photo?fbid=102 ... 8730729183

Zdá se mi to, nebo ten pingl nemá roušku?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

V parlamentu přece virus není!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět