Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Hehe, hledal jsem na fóru nějakou starou diskusi a našel jsem citát klasika. Kde se potom stala chyba?
ExFun píše:Už aby EU projekt skončil - bez ohledu na cenu konce.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

Zkušenosti a poznání, chlapče. Však jsem psal, že jsem byl sám euroskeptik. Taky jsem byl zastáncem Václava Klause a neuznával odkaz Havla, pravdoláskaře považoval za nadávku a Tomáše Sedláčka za zakukleného komunistu. Až časem jsem pochopil odkaz a význam Havla, prozřel, že Klaus se stal jen ješitnou děvkou, Tomáš Sedláček nevidí věci černobíle a pravda a láska jsou hodnoty, které bychom měli ctít a chránit je.
A pokud chceš vědět, co mi otevřelo oči, tak spouštěčem bylo Airbnb, které mě umožnilo pobýt déle ve Francii a Rakousku mezi tamními, nikoliv v izolaci hotelových komplexů a unifikovaných prostor, jídel, prostředí. Tam jsem pochopil o čem je EU, co nám nabízí. Na vlastní kůži člověk lépe pochopí, proč Francouzi přistupují k migraci pro nás tak nelogicky. V letech 2003/2004 jsem žil v Belgii, dokonce tam získal hlasovací právo, o půlnoci 1.5.2004 (vstup ČR do EU) jsem byl na Grande-Place, v Bruselu, a přesto Belgii opouštěl jako skeptik EU, protože jsem byl v univerzitním prostředí, které izoluje od běžného života.

V historii najdeš víc mých konzervativně - pravicových názorů. Chyba se nestala potom, ale tehdy - moc teorie a málo životních zkušeností.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Jednou třeba přineseš i lepší argument než věk. Fandím ti :D
A jinak Francouzům samozřejmě v jejich přístupu v migraci fandíme. Oddělování hlav do těla je vlastně nedílnou součástí jejich historie a na přesném technickém provedení už tolik nesejde.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

Pokud jsi z toho vyčetl věk jako argument, děsí mě, že studuješ VŠ
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

No vzhledem k tomu, že už je to minimálně podruhý, kdy otevíráš svůj post povýšeným poukazovanim na můj věk, je to pro tebe buď důležitý nebo máš pocit, že mě s tím nasereš. Teď co je horší :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

To si vykládáš blbě.
Ani tak jsem nenapsal jen 1 větu.
Každopádně na osobní úrovni nehodlám pokračovat. Vůbec. Ani směrem k tobě, ani ke mě.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Stepan: Také jsemve 20 jako "ředitelský synek" byl libertarián, fandil Svobodným, Klausovi a podobně jako Ex jsem nemusel ani Sedláčka... Pak máš 2 možnosti. Buď žiješ ve své utopii jako H42, nebo se kolem sebe díváš. A díváš se i za hranice vesnice ve které ses narodil. Chvíli žiješ/pracuješ v zahraničí, potkáš se třeba s lidmi z Afriky, kteří přijeli do Evropy za lepším světem a všude dostávají přes hubu, nevyjde Ti nějaký projekt a nemáš na nájem nebo Ti odpojí elektřinu v okamžiku, kdy po 12 hodinách v práci potřebuješ ještě "chvíli" pracovat doma. Nebo stačí nějaké dobrovolničení. Klidně v CZ. Tohle se nedá naučit "u táty ve firmě" nebo na škole/erasmu. Tohle Ti dá jen život. Předpokládám, že tohle jsou ty zkušenosti, o kterých mluvil Ex.
2.9T RWD
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Životní zkušeností se nahnout doleva, to jdeš hodně proti proudu. Naprostá většina to má přesně obráceně, včetně Tomáše Bati, třeba. A ten žil v době, kdy byl důvod. Jenže po osobní srážce s realitou musel přepřáhnout.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

HM: Sakra dyť si viděl moje CVčko, dyť já pro toho tátu ani primárně nedělám :D
Ex: Fér.
Btw dycky když sem v Praze tak začínám bejt trošku vlevo a smirlivej. Ale jak se na pár týdnů zapojim do procesu v malý firmě, navíc z pozice "majitele" a musím z první ruky řešit problémy s lidma, stává se že mě velmi extrémní pravicak, objednávám bice a zmensuju dvůr. To je fakt ;;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

H42: Ano, je to relativně často popisováno jako fenomén východní Evropy (postkomunistické zamě). Tak nějak nám tu nefunguje "Kdo nebyl ve 20 komunista nemá srdce..."

Stepan: Tvé CV jsem v rámci GDPR smazal, zapomněl a popravdě si pamatuju max to že jsem o cca 10 let starší :-/

Tady jde o určitý rozhled a nadhled. Dost mi v tom otevřela oči žena, když v Ostravě pracovala na Probačce. Lidé, kteří neumí s kalendářem, nechodí do školy, žijí v uzavřených komunitách v podmínkách horších než zvířata v zoo... Po generace. Buď se tváříš jako "pravičák" a necháš to na nich což znamená, že se nic nezmění, k penězům budou přicházet drobnou a setrvalou kriminalitou, ze soc. dávek... nebo jim zkusíš pomoc, namotivuješ je, aby posílali děti do školy, investuješ do nich a za mnoho let se jich nebudeš bát při náhodném setkání na ulici.
Ano, v tomhle jsem asi levičák, ale vážně netoužím žít ve světě, kde musím večer chodit s kvérem abych se dostal z hospody pěšky domů.
2.9T RWD
Odpovědět