Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Politický koutek

Příspěvek od 406 Coupe »

honziss píše:
406 Coupe píše:
Spectral píše:rhinos: Na tohle téma jsem ve svém okolí vedl diskuze už asi stokrát. Jsem advokát, který nezastupuje žádnou banku,
To by mně zajímalo, kam bys mně zařadil: Zaměstnavatel (Švarc systém) mi tři měsíce nezaplatil faktury v době, kdy jsem platil daně za minulý rok, takže jsem vyčerpal kontokorent na nulu. Vzápětí mi banka řekla, že mi kontokorent ruší, protože mi už tři měsíce nepřišly na účet žádný peníze a mám okamžitě celou částku vrátit. Potom začala zajímavá diskuze typu "řekni koleje, já řeknu bába tě poleje": můžete mi dluh konvertovat na normální půjčku s přiměřenými splátkami? Ale my vám nemůžeme dát žádnou půjčku když jste nesolventní! Ale já už jí mám, jde jenom o to, jak jí splácet. Ale my vám nemůžeme......atd, atd až do zblbnutí. A soud a exekuce. Pravdu máš v tom, že mi chodily upomínky, já je přebíral a chodil se ptát viz výše.

A s odprodejem pohledávek renomovanými bankami tvrdým vymahačům jsi se taky nesetkal?
Ja bych te radil mezi nezodpovedny, protoze resit 3 mesicni vypadek prijmu sosanim kontokorentu...? :-o
Nezodpovědný? Já byl denně ujišťovaný, že zítra, až dobetonujeme třetí patro zaplatí nám, až přijde vratka DPH, až se vrátí zádržné atd. Intenzivně jsem hledal nové zaměstnání pod pohrůžlou žaloby že když uteču, že způsobím škodu když firma nebude moci dokončit zakázky, bude jí nabíhat penále a pod. Smlouva tak byla koncipovaná, výpovědní lhůta trí měsíce. Nezaolatil, vždycky se slušně omluvi a vzal nás na kuželky. Potřetí, kdy šel vratku přinesl, tak jí počítal u účetního a zatímco mi státli u dveří, vylezl i s penězi oknem.
A ještě perlička: když jsem měl splacených tak 80% pohledávky (20 byly úroky) tak jsem to chtél urychlit a půjčit si u nebankovní firmy 30 t na zbytek úroků - ale nešlo to, protože ten kontokorent byl stále v kartě dlužníka u té centrály veden otevřený - tedy jako že si ho mohu kdykoliv vybrat. To samozřjmě značně převyšovalo skóre k udělení půjčky. A dalčí "gramofonová rozmluva s bankou": prosím já tady u vás mám kontokorent na 300 tisíc, splacený a vy mi ho vedete jako otevřený. Kolik si tedy můžu vybrat? No nic! To je přece nsplacená exekuce. A můžete mi tedy napsat potvrzení, že kontokorent je neaktivní a nemohu jej čerpat? Děvče znejistila šla se zeptat a když vycházela, slyšel jsem, jak ji šéf říká: Nic mu nedávej a vida mé vykročení,zabouch dveře. První pokus na ústředí: ping pong, pak asi třetí osoba si vše zapsala vyjádřile lehké znechucení nad pobočkou a slíbila mi, že to kolegyně do týdne vypraví Když nic nedošlo, volal jsem mu znovu a byl svědkem dost hrubého jednání kolegyně, která mezitím povýšila a vůbec to nebyla její práce. Takže mi to slíbil sám a po třech týdnech mi to konečně došlo od nějaké referentky a jiné vedoucí. V té době už byly úroky splaceny. Takže díky za papír k tapetování.

Já jsem velký pravičák a konzervativec, ale občas bych z té Aurory vystřelil rád.

Pokračování o ČSSZ příště.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

To že jsi pravičák a konzervativec nevylučuje to, že bys měl mít rezervu. Obzvlášť pokud pracuješ na Švarc, kde se na tebe nevztahuje žádná velká ochrana...
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od honziss »

To jsem chtel rict, rezerva spocitana dle mesicnich vydaju cele domacnosti jestli nekoho zivis x12 minimalne..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Tohle je asi dost individuální.
Záleží jak máš rozložené příjmy. Kolik zdrojů, jejich stabilita...
Jak máš nastavené pojistky, např pro případ nemoci a dorovnání příjmu.
osvč vs zaměstnanec. Jako zaměstnanec máš nárok na 2 měs výpovědní lhůtu a až 3 měs platy odstupné. = V okamžiku kdy se dozvíš že končíš je řed tebou ještě několik platů. Ideálně 6 což i při podprůměrném platu je dost přes 100tKč = když se uskromníš, tak nějaký čas vyžiješ.

OSVČ bez rezervy je nezodpovědné.
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od honziss »

Ja jsem v tomhle posera a rezervu jsem drzel vzdycky, i kdyz jsem byl kdysi zamestnanec, bez rodiny, bez zavazku. To ze mas smlouvu jako osvc nebo pracovni smlouvu jako zamestnanec ti nedava zadnou jistotu ze se jednou nekdo nekde blbe vyspi a proste ti ty penize neposle.

Jet na krev = stres, coz je vec, ktera ma negativni vliv na kvalitu zivota a ovlivnuje usudek = vsechno spatne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

406 Coupe píše:
Stepan píše:406: To bych si nechal dovysvětlit. Nesetkal jsem se s tím, že by banky odprodávali svoje pohledávky šunkohlavům z Chomutova, ale spíš různým call centrům a posílačům dopisům. Jejichž aktivita je sice nepříjemná, ale zároveň naprosto neškodná.
V širším příbuzenstvu: s.r.o. se dvěma majiteli/jednateli měla dejme tomu třímilónový úvěr jištěný zástavou, nemovitostí. Nešlo jim to, pohádali se a šli do likvidace. Bance nabídli na likvidaci dluhu jenom tu zástavu. Banka jim oznámila, že už je jiná doba a za zástavu strží max. 2,5. Oni s tím nesouhlasili, navrhli, že to prodají sami a než to prodají budou platit úroky z těch tří M. To banka odmítla, zrealizovala zástavní právo a nemovitost prodala za 2,5. Když se ptali, co bude s tím 0,5 M, bylo jim řečeno že nic, případ je uzavřený propadnutím jistiny. O.K. všichni happy.
Za cca tři roky se jim ozvala vymahací firma, že od banky koupila balík pohledávek a mezi nimi je i ten jejich půl mega, který ovšem už narostl o úroky na dejme tomu 1,2 mega - Zaplatíte to? Nemáme! Takže soud a exekuce. Mezitím úroky rostly a rostou dál, majetek převedený na manželku a děti "strýc" robí načerno za dlaňovku - no spíš na půjčenýho důchodce, takže daně, pojistné a odvody řádně platí pod cizím jménem, děda sedí na rybách a dostane za podpis na tabáček. Banka patří mezi Velkou trojku.
Částky a příbuzenský poměr jsou fiktivní (ale zhruba blízké), stejně jako příbuzenství. Fakta jsou pravá a puncovaná.
Nezlob se na mě, ale tohle nemá s odprodejem pohledávek tvrdým vymahačům vůbec nic společnýho. To se tvoji příbuzný nechali prostě ojebat. Že je dluh smazán, nehledě na jeho skutečnou výši, propadnutím jistiny zní už od na první dobrou jako absolutní blbost.
Jakože když si půjčím na byt v Praze 10 mega, mezitím splaskne ta šílená pražská bublina, najednou to má hodnotu 6 a mně se to už nechce splácet (protože jsem stejně prvních 2-3 roky platil prakticky jen úroky, takže v ekvitě nemám prakticky nic), tak přijdu do banky, hodím na stůl klíče a jdu domů?
Nebo si vezmu pětiletej leasing na auto, v prvním roce mě to vyjde prakticky levnějc než operák a pak prostě přestanu platit a banka mi sebere akorát to auto?
To jsou ale fujky nápady.

Že se bance "nabízí" něco na likvidaci dluhu je taky blbost. Dlužíš? Tak se bere, dokud nedlužíš. Už z principu. Jak by mohla bejt banka happy, když měla pohledávku 3M a dostala jenom 2,5M?
Jinak "strýce" pozdravuj. Až zjistí, že by chěl jít do důchodu a půjde leda tak dopíči a to za úplnou almužnu, protože nebude mít řádný odvody, ať jde třeba brečet do Černých ovcí.

A to s tím švarcem -> Stejná komedie. Jak by po tobě firma mohla něco vymáhat, když by, v případě že by šlo do tuhýho, dostala okamžitě na držku od finančáku za provozování švarcu? Je to smutný a v tomhle případě chápu, žes byl v blbý situaci, ale řešit to plundrováním kreditky prostě nebyl dobrej nápad.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Tohle všechno je jednou doběhne. Pak to chce být pravičák i ve stáří, neočekávat důchod a spolehnout se sám na sebe...
2.9T RWD
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Politický koutek

Příspěvek od bojler »

Stepan píše:406: To bych si nechal dovysvětlit. Nesetkal jsem se s tím, že by banky odprodávali svoje pohledávky šunkohlavům z Chomutova, ale spíš různým call centrům a posílačům dopisům. Jejichž aktivita je sice nepříjemná, ale zároveň naprosto neškodná.
Tak to jseš na omylu, takhle to nechodí. Jede se hezky v teple kanceláře. Máme v baráku zadluženou bábu. Veškeré pohledávky původem od "renomovaných" bank nebo v dané branži "rámcově solidního" Homecreditu jsou na Kypru, Britských Panenských Ostrovech atd. Tady si tyto společnosti najmou advokáta, který je zastupuje a kasíruje. Srážky z důchodů, ze mzdy, prodeje nemovitostí.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Politický koutek

Příspěvek od 406 Coupe »

Děkuji kritikům, jenom jste přehlédli, že mne to postihlo v době, kdy byly splatné daně, takže neplundrovat kontokorent znamenalo nezaplatit daně a poštvat si proti sobě stát. Jinak popisuju situaci asi před 12 lety, kdy byly právní jistoty trochu jinde, než dneska a Švarc byl běžný třeba i u pokladních v řetězcích. Že to pozdější zákony a judikatura zarazila, je pravda.

A jinak, majitelé to dovedli až ke konkurzu a trestnímu stíhání. Soud byl ale zastavený, protže chyběly podklady - správci konkurzní podstaty je někdo ukradl. Předtím u soudu vyplavalo, že jeden ze společníků byl předtím dvakrát trestaný a druhý třikrát. Takže pozor: až budete hledat zaměstnání, tak ne, že vy jim dáte výpis z RT, ale musíte ho požadovat!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Tak, milé děti, poučení z příběhu z příběhu zní: Od lichvářů se držte co nejdál, ať už se navenek prezentují jako "banky" nebo "nebankovní společnosti".
Ale i kdyby si nikdo nepůjčil u lichvářů ani haléř, nadnárodní lichvářské klany mají své astronomické příjmy de fakto za nic stejně pojištěné přes vysávání "státních rozpočtů" neboli z vybraného výpalného/daní prostřednictvím politických loutek. Takže pohoda párty. :ymparty:
Odpovědět