Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

Stepan píše:
ExFun píše:Aha, takže teď to zkusíme stylem, že ExFun je teoretik. Docela blbý, že zrovna z mezinárodního obchodu mám Ph.D. a běžně s ním pracuju.
Gratulujeme.
A co v tom mezinárodním obchodu přesně děláš? Exportuješ / importuješ, tzn. děláš reálně tu práci jako takovou, nebo jenom řešíš papíry po tom, co ten kšeft jako takovej domluvili jiní?

A to nemyslím nijak pejorativně. Stejně jako jsem minule HMku řekl, že pohled manažera velký korporace je holt jinej než pohled majitele menší firmy, stejně tak pohled někoho kdo tu věc musí "reálně domluvit" a pohled někoho, kdo tomu potom akorát dává právní rámec.
Už jenom proto, že ten druhej se dostane jenom k úspěšným případům... :)
Právníci bývají u celé transakce, včetně analýzy podmínek před vstupem na zahraniční trh...
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

ExFun píše: Já myslel, že jsi zastánce Laissez-faire... A ty cla a subvence?
Jsem. Akorát to musí bejt "kompletní balíček". Buď ať mi dá stát pokoj nebo ať mi umožní vydělat si na náklady, který mi svými výmysly přímo či nepřímo způsobuje. Mimojiné i tím, že mě bude chránit před těmi, kteří podobné náklady nemají.

Současná sitauce jsou obrovský více-náklady, ale žádný profity...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

ExFun píše: Právníci bývají u celé transakce, včetně analýzy podmínek před vstupem na zahraniční trh...
To není odpověď na moji otázku.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

Je
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Ex: buď tu transakci chci udělat a pak se s tím clem nějak poperu nebo si najdu jinou zemi a trhy, kde clo není. Je to moje volba. Nepotřebuji, aby mi někdo radil nebo mne opečovával. Poradím si sám. A když ne, nemám v byznysu co dělat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

To posouváš úplně jinam.
Otázka byla, proč to clo na sebe chceš přivolat?

Taky nejsou jen jednorázové transakce, ale trvalejší dod-odb vztahy...

A taky se můžeš zrovna zamyslet nad tím, k čemu je dobrá ekonomická válka, protože to cla od určité úrovně jsou. A s blbostma že každý stát podporuje na mě nechoďte. Konkurující výrobci taky mezi sebou bojují, to je normální. Ale úplně jiný stav nastává, když jeden výrobce začne cíleně prodávat pod nákladovou cenou... To není tržní souboj, ale cenová válka. A tohle je podobné. Země podporují svůj průmysl a služby, ale ekonomická válka je jiná úroveň konfliktu. Je to podobný rozdíl, jako překročit rychlost v obci o 10km/h a vletět do pěší zóny 180km/h.. obojí je jen překročení, ale reálně každé znamená úplně jinou míru ohrožení a rizika. Mira/intenzita je důležitý faktor
Back to basics.
Příčina -> následek
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Kdy už to je obchodní válka, a kdy ne, je čistě hra se slovy.
Clo může být menší zlo, než mnoho a mnoho dalších restrikcí ničících volný trh.
Pro firmu v ČR je (dle slov ředitele ) mnohem snazší dodat stroj (+instalovat a servisovat) do Jižní Afriky, Ameriky, nebo Koreje, než do Itálie či Francie. (Nutno pominout samozřejmě cenu dopravy). Protože byrokracie, směřovaná k ochraně vlastního trhu, byť nazývaná jinými jmény.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

A pod jakou nákladovou cenou? Pod svojí nebo pod nákladovou cenou na cíleném trhu? :)

Teď jsme přistavovali kus haly. Takovej přístřešek, žádná mega stavba. A jak říkal tatík "no hele, v nákladech na materiál a práci tak 2 miliony. Pak se mi k tomu vyjádřili hasiči, bezpečáci, povodí, stavební úřad, ekologové...no, do 10 se snad vejdem" :D

To když to Turek bouchá někde v kravíně, tak může bejt pod mýma nákladama, ani se nemusí moc snažit :) A tady má přesně přijít ten protekcionismus.

A btw dlouhodobé obchodní vztahy jsou tvořeny právě těma jednorázovýma transakcema. Prosperita nikdy nevznikla u nějaký hlavy pomazaný v kanceláři, ale spíš součtem drobných vítězství jednotlivých podnikatelů.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Politický koutek

Příspěvek od 406 Coupe »

Honza42 píše:Kdy už to je obchodní válka, a kdy ne, je čistě hra se slovy.
Clo může být menší zlo, než mnoho a mnoho dalších restrikcí ničících volný trh.
Pro firmu v ČR je (dle slov ředitele ) mnohem snazší dodat stroj (+instalovat a servisovat) do Jižní Afriky, Ameriky, nebo Koreje, než do Itálie či Francie. (Nutno pominout samozřejmě cenu dopravy). Protože byrokracie, směřovaná k ochraně vlastního trhu, byť nazývaná jinými jmény.
A ty to Honzo panu řediteli žereš i s navijákem, jaký to má šíleně těžký. Zajímalo by mně, jakou konkrétní ochranu vlastního trhu provádí Itálie a Francie. Nevím, v jakým výlučným segmentu pracuješ (sýry? masný výrobky? právní služby? zdravotnictví?), ale jinak volný trh v EU funguje. Projdi si jakýkoliv obchod v Drážďanech, nebo Gmundu. Jedině zemědělství a potravinářství, ale ani tam nejsou cla ale dělá se to formou dotací svým výrobcům (Babiš by mohl vyprávět).

Tak nevykládej báchorky a dej nějaký fakta, prosím.

A cenová válka/dumping je pokud vím trestný. Že je obtížné ho prokázat, je jiná. Že by se měla EU víc chránit proti dovozu dětské práce a kravínové výrobě v rozvojových zemích a Číně, o tom žádná.

A na okraj, když se vám posledně rozpadl v ruce výrobek z těch zemí, zeptali jste se na ČOI, jestli to označení CE není náhodou falešný? Ne? To je pak ochrana trhu těžká.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Politický koutek

Příspěvek od Brus »

406 Coupe píše:


A na okraj, když se vám posledně rozpadl v ruce výrobek z těch zemí, zeptali jste se na ČOI, jestli to označení CE není náhodou falešný? Ne? To je pak ochrana trhu těžká.
řečnická: co si mám představit pod "falešným" CE?

já se zeptal a ČOI od toho dala ruce pryč, že to není v jejich kompetenci. (Nutno dodat, že výrobek byl koupený v jiném členském státě, ale pán ze zkušebny (EZÚ) říkal, že i tak to má řešit ČOI)
Pravda vyděsí
Odpovědět