Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Tohle potvrzuju. Bohužel ti pod nimi krachují a jdou do insolvencí. Většinou malí co je zlákal automotive, nediverzifikovali, vše na dluh a dvouměsíční výpadek je sestřelil...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Bohužel, sám jsem s tím bojoval.
Jsem měl pocit, že když tu "svojí" firmu natlačím do automotive, tak už jsem z obchodního hlediska za vodou a už si jenom vyberu jestli pětku nebo sedmičku. A povedlo se. ;;)
Akorát to vůbec není taková hitparáda, jak jsem si myslel :D Všechno na 3x přesoutěžený, šílený splatnosti, praktická nemožnost získání závazný objednávky na celej objem... Ne, že bysme to neuměli, ale jsou teda i o dost lepší obory :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Ano, tohle je největší blok automatizace/robotizace z vedlejšího vlákna. Pokud má někdo vizi na 20 let, tak staví "Průmysl 4.0" standard. Když na 10, tak se snaží automatizovat. Když máš objednávku na 2 měsíce s tím, že 48 hod před dodáním jde objednávka odvolat/zrušit, tak to plácáš na strojích z 1. republiky...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Což na druhou stranu není nutně vina majitelů, nedostatku vize (...), ale spíše otázka pozice v dodavatelským řetězci. Kterou, bohužel, z pozice běžného majitele těžko ovlivňovat. Pokud nemáš miliardu ve strožoku.
Dodavatelů*, který už jsou tak velký, že s nima ani automobilka / FMCG řetězec nemůže vyjebávat, je v republice asi tak na prsty jedný ruky.


*tzn. těch, kteří nemají brandovatelnej výrobek prodejnej koncovýmu zákazníkovi.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Další kretén, co se rozhodl seberealizovat: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz
Jako absolvent VŠ by ten debil mohl vědět, že semestr na VŠ ještě nezačal, takže jestli je od pondělí distanční výuka nebo je, je vcelku dost jedno.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Nám v pondělí začít měl. ;;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

HondaMan píše:Ano, tohle je největší blok automatizace/robotizace z vedlejšího vlákna. Pokud má někdo vizi na 20 let, tak staví "Průmysl 4.0" standard. Když na 10, tak se snaží automatizovat. Když máš objednávku na 2 měsíce s tím, že 48 hod před dodáním jde objednávka odvolat/zrušit, tak to plácáš na strojích z 1. republiky...
Když máš vizi na 20 let, tak nemáš žádnou objednávku. :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: že jsem tak smělý - o jaké zařízení se jedná??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Politický koutek

Příspěvek od rutak11 »

BOB: VŠE
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše:Akademická půda je ze zákona apolitická... Z toho mi plyne jenom jedno, co jsem si vždy myslel: VŠE není žádná akademická půda.
já vím :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět