Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27065
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Tak běžný občan tohle moc neřeší. Ten jim ve volbách poladí např. to přeřazení nealko nápojů do vyšší sazby DPH.
O této vládě už nemá smysl mluvit. Jakoby už nebyla. A může si za to sama.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3352
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Fiala prohlásil, že kdyby už nic neudělali do voleb, tak splnili svůj úkol a udělali kus práce:-)))))

V českém bytě mám u ČEZ smlouvu na dobu neurčitou, platím pořád strop 6,050 s DPH, přičemž ofiko cena je 10,87 s DPH a ten rozdíl stát ČEZ za mě doplácí. To je ten kus práce. Bodejť by zadlužení nerostlo. Ač spotřeba je malá, tak jsem z principu podal ČEZ výpověď. Ale ještě 3 měsíce bude za mě stát doplácet. Neschopnost nebo úmysl?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5464
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Pokud se "kusem práce" rozumí tiskovka, kde naplácám ňáký návrhy, u půlky z nich řeknu, že nemám ještě domyšlený, jak to přesně bude, a z paty si vytáhnu jaký to bude mít dopady, tak to bych s partou kámošů zbouchnul mezi 3. a 8. pivem. :D

Add strop na energie -> Když zavedli "75% slevu pro studenty" tak potomek nejmenovaného paštikáře ve své dopravní firmě fungoval (pokud si správně pamatuji) tak, že při koupi jedné jízdenky, jsi dostal tolik "věrnostních bodíků", že sis mohl pořídit další dvě. Zadarmo nebo za korunu, teď nevim přesně.
Reálně si tak tak jako zákazník zaplatil 25% jízdenky a mohl si jet 3x a on dostal od státu 3x 75% ceny jízdenky
Tu cenu si v tu chvíli mohl samozřejmě úplně vytáhnout prdele, protože to zákazník to neplatil a pořád mu to vycházelo.
Kamarádka, která tu trasu jezdil pravidelně, říkala, že po pár měsících platila úplně stejně jako před zavedením těch 75%.
:ymparty:

Stát má v provozování podobně hustých aktivit docela praxi.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5464
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše: ned 14 kvě 10:46 Tak běžný občan tohle moc neřeší. Ten jim ve volbách poladí např. to přeřazení nealko nápojů do vyšší sazby DPH.
Mě by zajímalo, jakej je reálnej vliv všemožného chování politiků na samotnou volbu.
Voliči umí masově přemigrovat od ČSSD k ANO, to asi jo. Ale to je taky úplně stejná pakáž.
Stejně tak si umím představit, že někdo místo ODS dá TOPku (...).
Ale nějakou "masovou" migraci z pětidemolice k současné opozici si vlastně nedokážu představit.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16383
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše: ned 14 kvě 10:46 O této vládě už nemá smysl mluvit. Jakoby už nebyla. A může si za to sama.
Já teda za sebe nesouhlasím, dělají (nutné) nepopulární kroky, za které zřejmě "krvavě" zaplatí v příštích volbách (fčerejší slova Skopečka), naopak ale můj hlas dostanou zas.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5464
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Já se zeptám jako blbě, ale tobě nevadí, že slibovali zešíthlení státu a namísto toho ho akorát ještě víc vypasili a pak přišli hrábnout do tvý peněžky, ať jim na to přidáš? Protože to je přesně to, co se tady děje. A přesně ten důvod, proč jsem nasranej já, většina voličů ODS co znám (ten zbytek má totiž funkce B-) ) a tipl bych si, že i třeba tady Brus s BOBem?

A mimochodem, tohle je boží:
V koalici nebyl spor o to, že máme najít více výdajových úspor než zvýšení příjmů. Šlo jen o to, jaký to bude poměr. Debatovali jsme jednotlivá opatření, měli jsme na to vytvořený elektronický nástroj v Excelu, který nám pomáhal počítat dopady takových opatření. Bylo to velmi přehledné, musím se pochlubit, že to jsme vytvořili tady na Ministerstvu financí.
Chápeš. Stanjura se naučil s Excelem a klikal si tam čísílka, dokud mu to nevyšlo =))

Edit:

A to není jediná perla...
...co firmám mohu slíbit, je zjednodušování byrokracie. My sami jdeme jako ministerstvo příkladem, zrušili jsme 77 finančních úřadů...
Elektrikář z Ostravska si pod pojmem "snižování byrokracie" představuje "stát po tobě něco chce a zruší ti pobočku, kdes to mohl vyřídit"

\m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27065
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

pavproch: že se budou muset dělat nepopulární kroky, se vědělo. Dokonce ráda ekonomů rovnou říkala, že bez zvyšování daní to nepůjde.
Sliby ODS na billboardech si pamatujeme všichni.
A jako jo, kroky jsou nepopulární, ale alespoň, kdyby byly koncepční a týkaly se hlavně výdajů státu. Je hezké radit lidem dva svetry ze 7er v longu, atd. Když už máme za něco platit, tak prosím všichni.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27065
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: migrace úplně ne. Jenom ti překvapení voliči 5k nepůjdou k volbám. Viz. dnešní průzkum
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/35 ... et-procent
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3352
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Jednu věc fakt nechápu. ODS spolu s ANO sníží populisticky daně. Poté jako vládnoucí strana zaseknou sekeru jako nikdy a křičí, že za to může ANO. Tak ty daně zase zvýší. Fakt si myslí, že lidi nemají paměť a jsou úplně blbí?

V době předsednictví EU se vykašlou na vedení státu a nechávají si poklepávat v Bruseli na ramena. V té době upozorňuje Bloomberg, Nomura a MMF, že se Česko řítí ze všech zemí Evropy nejvíc do průseru. A to už musí být, když si na různých koutech světa všimnou tak malé zemičky.

A o téhle lumpárně jsem neměl ani tušení. Takže drahé auto na delší cesty po Evropě vadí, ale chlast byl v pořádku. No aspoň, že tohle zrušili. Ale stejně pořád nechápu, proč víno pít bez spotřební daně a pivo se spotřební daní. Cirhozu jater při nadměrné konzumaci udělá obojí stejnou.
https://medium.seznam.cz/clanek/pod-uro ... -internetu
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5464
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Teď sem někde četl, že ministra pro evropské záležitosti už nemůžou zrušit, protože by se museli v koalici zase domluvit, jak si rozdělí koryta. Když tohle koryto už někomu přidělili, v rámci povolebního vyjednávání.

Já si tyhlety hlášky dycky přepočítávám na DPFO "normálních lidí". Je to dost mongoloidní výpočet, ale dycky mě to pobaví.

Když má franta 40k hrubeš a teda teoreticky platí 6k měsíčně na dani z příjmu, tak potřebujem +- 20 frantů, aby uživili jenom toho jednoho "ministra".
Který tu funkci má jenom proto, že jsou líný ji zrušit.
To je prostě super. O tom, jak velkej má ancábl kolem, ani radši nepřemejšlim.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět