Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše:Další zmrdovina této vlády je na světě! Velkolepě tlustá Ála avizuje zrušení daně z nabytí nemovitosti. Už ale neříká, že zároveň s tím chce takě zrušit daňových odpočtů u hypoték.
Hartenberg zakládá realitní divizi?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:Další zmrdovina této vlády je na světě! Velkolepě tlustá Ála avizuje zrušení daně z nabytí nemovitosti. Už ale neříká, že zároveň s tím chce takě zrušit daňových odpočtů u hypoték.
V mých očích zatím nejlepší krok této vlády.
  • Zrušení jedné z nejnesmyslnějších daní v ČR
  • Zrušení daňového odpočtu --> snazší daňové přiznání
  • Zpřístupnění nemovitostí pro nákup (nebudeš muset mít "našetřeno" 24%, ale jen 20% == statisíce)
  • Snazší stěhování za prací
Co mě na tom sere je, že s tím přišla tahle stbácká banda a mě to tak o měsíc mine. Teď zaplatím daň ale úroky si už neodečtu :-/
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: V mých očích zatím nejlepší krok této vlády.
  • Zrušení jedné z nejnesmyslnějších daní v ČR Když to navrhovala nedávno ODS, smetlo to ANO ze stolu
  • Zrušení daňového odpočtu --> snazší daňové přiznání nezájem, bo daně mi dělá ten, co se tím živí
  • Zpřístupnění nemovitostí pro nákup (nebudeš muset mít "našetřeno" 24%, ale jen 20% == statisíce) nezájem, neřeším
  • Snazší stěhování za prací
nikdy jsem s tím problém neměl a kdo má, není to asi o nemovitostech, ale o pohodlnosti
Co mě na tom sere je, že s tím přišla tahle stbácká banda a mě to tak o měsíc mine. Teď zaplatím daň ale úroky si už neodečtu :-/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan píše: Hartenberg zakládá realitní divizi?
Holding už dávno má...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:
HondaMan píše: V mých očích zatím nejlepší krok této vlády.
  • Zrušení jedné z nejnesmyslnějších daní v ČR Když to navrhovala nedávno ODS, smetlo to ANO ze stoluZa posledních 30 let k tomu měli několik příležitostí jako vládní strana. Navrhovat z opozice je fajn, ale to tu nikdy moc nefungovalo.
  • Zrušení daňového odpočtu --> snazší daňové přiznání nezájem, bo daně mi dělá ten, co se tím živíVětšině lidí dělá daňě zaměstnavatel nebo si je dělají sami.
  • Zpřístupnění nemovitostí pro nákup (nebudeš muset mít "našetřeno" 24%, ale jen 20% == statisíce) nezájem, neřešímTy možná, ale bude to řešit velká část lidí, kteří si jdou pro hypo. Po zavedení min. 20% LTV je to imho velmi vstřícný krok.
  • Snazší stěhování za prací
nikdy jsem s tím problém neměl a kdo má, není to asi o nemovitostech, ale o pohodlnosti
Co mě na tom sere je, že s tím přišla tahle stbácká banda a mě to tak o měsíc mine. Teď zaplatím daň ale úroky si už neodečtu :-/
Upřímně, tebe ani mě se to příliš nedotkne a mnoha lidem to pomůže dostat se k /první/ nemovitosti.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

...pokud budou mít po skončení tohodle marastu, práci...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Za mě taky dobrej krok.
Volit je kvůli tomu fakt nezačnu, ale lidem to reálně pomůže, tak proč ne? Kecy o tom, jak se nemovitosti stnaou cílem špekulantů jsou blbost.

A taky kromě toho, že ti nemovitost usnadní pro nákup, jak píše HM, jí to taky velmi pravděpodobně reálně zlevní. Ty 4% z PC na dani z úroků jen tak nezaplatím...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

tak ono nemovitosti zlevní i tak...to se už nakonec děje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

HondaMan píše:Co mě na tom sere je, že s tím přišla tahle stbácká banda a mě to tak o měsíc mine. Teď zaplatím daň ale úroky si už neodečtu :-/
Neprisla, resuscitovala stary napad ODS. Opatreni je sice smysluplne, ale ze by reagovalo na bezprostredni situaci soucasne ekonomiky se opravdu rict neda.

Pokud nekdo zaplatil dan, tak si uroky bude moci odecitat. Bud bude aplikovat jedno zvyhodneni, nebo druhe. Neni mozne aby prisel o obe. Krom toho by melo opatreni nabyt zpetne ucinnosti, je mozne, ze to bude tedy platit od 1. brezna a ten kdo jiz zaplatil bude patrne moci zazadat o vratku.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

ctrl_j: navrhovala to minimálně ještě TOPka, ale nikdy to nikdo nedotáhl do konce.
Ad zpětná platnost: je to reálné? Kdy by k tomu mělo být více informací?
2.9T RWD
Odpovědět