Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od Dix »

Bez bodů
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sehn ... .seznam.cz

řešíme naprosto stejnej problém :-s
My nemáme lidi, naši dodavatelé nemají lidi, UKčka mají dojet až na podzim %-(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Důležité je, že jsou tisíce lidí na Kurzarbeit aby náhodou nemusely vyjít ze své komfortní zóny...

V turismu je situace podobně výživná. Tam lidi propustili, dali jim odstupné a dnes lidé nechtějí zpět aby o odstupné nepřišli...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

A že v týhle zkurvený situaci budeme až do voleb je uplně jasný.

Ještě se to sešlo tak, že vzhledem k excesivnímu navyšování platů v posledních letech se dá za 60-80% nakrásno přežít. Navíc je léto, tak vocode.
Motivace k návratu do práce nulová.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Politický koutek

Příspěvek od .Z3 »

HondaMan píše:Důležité je, že jsou tisíce lidí na Kurzarbeit aby náhodou nemusely vyjít ze své komfortní zóny...
Ztrátu zaměstnání bych "výstupem z komfortní zóny" fakt nenazýval (a zaměstnanec nejsem a nikdy jsem nebyl). Pro spoutu lidí může tato situace opravdu znamenat exsisteční problémy.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Práce na poli a na stavbě je vždycky dost.

Jo, nejsou tam podmínky jako ve Škodovce u pásu, ale tak už to holt chodí. I v podnikání máš lepší a horší roky a těch, kterým je to u prdele, protože na nový Fko každej rok mají prostě vždycky, tak takových fakt moc není :)

Když pro tebe, jako externistu, nemají práci pro VW za 300 EUR / MD, budeš holt muset začít kreslit pro nějakou lokální strojírenskou firmu za 100 EUR / MD (čísla nejsou přesný, neznám tyhle poměry). Ale aby ti stát dával skrze VW 180 EUR / MD za to, že sedíš doma na prdeli, no to mi přijde fakt nemocný. A přesně tohle teď provádíme v Čechách.
Že si někdo nabral leasingy, obří hypotéky (...) v době, kdy mu bylo kurevsky dobře a teď by na to najednou neměl, nevnímám jako problém společnosti, ale jako problém jeho.
A že se stát snaží vytvářet iluzi čehokoliv jiného je prostě špatně a vychovává to z lidí debily.

Offtopic myšlenka:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/112 ... 030500719/

Pana Chmelíka mi bylo vážně líto. Muset se koukat na ten Středulův samolibej ksicht, poslouchat ty jeho kecy a nemoct mu jí, kvůli přebytku svědků, prostě natáhnout, muselo bejt hrozný.
Rozumím, že Středula je za tyhle píčoviny placenej a tak by mě to nemělo rozčilovat. Ale stejně...
Naposledy upravil(a) Stepan dne pon 27 črc 11:11, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Jsem zaměstnanec a vždy jsem jím byl. Ztráta zaměstnání může a upřímně by asi i trochu měla způsobit existenční obtíže.

Současná situace je ale zvrácená. Chybějí lidé na trhu práce. Stát platí firmám, aby nepropouštěly a nechali lidi sedět doma na zadku. Další skupina lidí je vázaná výpovědní lhůtou...

Pokud by chtěli opravdu pomoc, tak zkrátí výpovědní lhůty, sníží odstupné a navýší příspěvek v nezaměstnanosti pro první měsíc bez práce a pokud by trh práce nezafungoval, tak by mohli vytvořit záchranný padák v podobě delší doby výplaty dávek...

Byť se mi to u sociálních témat moc nestává, ale souhlas se Štěpánem. Těch lidí, kteří rádi posedí za 60 - 80% mzdy u vody je až nezdravě moc... Obzvlášť u 80% OČR jsem nejednou slyšel, že jsou na tom lidé lépe než když chodí do práce...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

A teď si představ, když se ti půlka firmy válí za 80% na OČR a ta druhá se musí vrátit do práce. Protože žádným vhodným děckem už nedisponujou
A ještě ti třeba ta OČR parta šíří po fabrice kecy o tom, jak to bylo s dětma doma super, že by si to klidně zopákli.
Takže nejen, že seš vytočenej jak svině, protože si v červnu nestíhal, kvůli OČR vyrábět, ale ještě se ti zaměstnanci v práci div nepoperou.

Jak u blbečků na dvorečku. :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Měl jsem to takhle jen na 2 pobočkách ze 3 za které jsem odpovědný...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět