Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Můj děda říkával: Žrát se vždycky bude.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

BOB: Shodou okolností jsem se vyskytl právě v obalovém průmyslu a je to taky napicu. Nikdo se nechce scházet, některý fabriky mají ban minimálně do září (...). Přijde mi, že je i problém nakupovat, každej by peníze nejradši dopředu... ~x(
Jerry: jop, ale v Čechách bych potraviny dělat nechtěl. Znám se dobře s majitelem velkého potravinářského holdingu a co zažívá za šikanu, protože nechce prodat x_x myslel jsem si o sobě, že jsem tvrdej, ale na jeho místě už bych to dávno položil, zkasl miliardu, možná dvě a utekl z Evropy.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

U nás kartonážky i firmy, co dělají balící techniku, jedou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

My děláme z 80% (circa) pro automotive a .... práce máme až do konce 2020 přehršel (a furt fšici nám chtějí dávat další a další), čili i výhled na 2021 taky nevypadá úplně špatně, ale bůhví, co bude. Akoráth nám zákazníci z automotive pozdržují platby za dodávky, a to tak že velmi. Ešče že máme dostatečně velký kontokorentní rámec..... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od honziss »

Tak asi zalezi na co ty obaly jsou, prijde mi, ze minimalne obaly pro potravinarstvi frci lip nez driv, nejspis hlavne diky vypadkum z asie.

To PP - souhlas se situaci v automotive, jako byl tam ted asi 3 mesice zasek, ale minimalne posledni mesic uz to frci a dokonce jsem zaznamenal i naky schvaleny investice a planovani novejch.

Ja jsem zaznamenal nejvetsi propad v automotive na prelomu 2018/2019. 2018 super rok, 2019 propad jak blazen.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Uvidíme. Shade chystá na prázdninové odstávce vcelku velké servisy, takže vidina je i tady. Z Hnůjdajem jsem spolupráci zakázal. Dodavatelé komponent jsou jedou, ale neplatí.
Podle mne to celé dojde na podzim a tam se to rozsekne - buď to zdechne na totálku nebo se to opravdu rozjede. Léto nepředpokládám nijak rostoucí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, jít do toho nebo ne?

Jak fčíl odpustili 3měsíce OSSZ firmám do 50-ti lidí, sem si ty podmínky pročítal (i dyž je to česky, tak právničtinou, chjo no) a myslím si že moje firma je všechny splňuje (zajímavé je, že se člověk musí posoudit sám sebe, stát to posuzovat nebude) a tři měsíce neplatit OSSZ = to jsou ušetřené statisíce..... není v tom zakopaný nějaký pes? Nebude Bureš aspol následně to chtít doplatit? Když to uděláme, nedostaneme u státu nálepku "vychcánek, pozor na něj"?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Vypadá to, že je to OK.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Co já vím, tak každý, kdo požádal o nějaký druh podpory, má nálepku a dřív nebo později “pude”
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět