Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Politický koutek

Příspěvek od Brus »

HondaMan píše: úte 01 úno 08:03 Život ve velkém domě s "vysokým plotem" jsem si vyzkoušel a šťastný jsem v něm nebyl.
Lidé jsou různé.. mně připadá, že mám plot pořád malý-naštěstí roste- a sousedů moc (cokoliv nad 0 je moc)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Arkis píše: úte 01 úno 08:44HondaMan: Ono je veliký rozdíl mezi tím, když si v domě uděláš 60m2 navíc, aby jsi se mohl setkávat se sousedy nebo když to samé uděláš v bytovém domě v centru Prahy, kde je už tak málo bytů a je to byt pro lidi bez peněz, které dotuje stát.
Tohle je v bytovém době v centru města pár minut od Prahy.
Ta idea je taková, že místo 50 malých bytů postavíš 80 ještě menších s hezkými společnými prostory, kde lidé chtějí trávit čas.

Ano, není to pro všechny, ale zrovna mě tenhle koncept vyhovuje. Co naopak vůbec nechápu je bungalov na předměstí s betonovým plotem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Arkis píše: úte 01 úno 08:44 Má chyba. Teď jsem se podíval na nákres struktury a šikminy jsou pouze v jedné straně. Je tedy škoda, že k prezentaci využili zrovna ten.

HondaMan: Ono je veliký rozdíl mezi tím, když si v domě uděláš 60m2 navíc, aby jsi se mohl setkávat se sousedy nebo když to samé uděláš v bytovém domě v centru Prahy, kde je už tak málo bytů a je to byt pro lidi bez peněz, které dotuje stát.
To je prave o te odlisnosti uvazovani. Zadne metry navic si neudelas. Ta stavebni plocha je dana a je to o tom, jak a na co ji kdo vyuzije.
Kousek od sebe tu bydli dva stavitele. Oba maji uplne stejne velkou parcelu. Jeden si postavil dum o velikosti x na jedne strane te parcely a zbytek ma velky obdelnikovy prostor jako zahradu.
Ten druhy postavil dum o velikosti 2x a jeste doprostredka, takze si ten svuj venkovni prostor uziva tak nejak chozenim kolem celyho baraku.

HondaMan píše: úte 01 úno 09:35 … Co naopak vůbec nechápu je bungalov na předměstí s betonovým plotem.
Nedavno sem byl v jedne obci, kde se resila zmena uzemniho planu, tak presne nad timhle jsme kroutili hlavou. Jizni strana vsi v lehce svazujici se krajine (je na co koukat), posledni zastavitelna linie a dal uz jen orna. A oni to obezenou 2m betonem. Ufff.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

já teda do ulice dělám skoro 2m plot, ne teda plnej, sou to zděný sloupky a pole budou ideálně hliník.
mezi sousedama sem chtěl pletivo, ale jeden už řek že chce zeď

je to v rovině, neni kam čumět, pozemky malé - 560m - je potřeba nějaké soukromí
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

HM: Těch 60m2 byla nějaká původně komerční jednotka v přízemí? Místo sámošky bude klubovna? :D

Já mám lidi rád. Ale ty, který si sám vyberu, v časech, který si sám vyberu. Známej má na zahradě "party house" o velikosti slušnýho bungalovu. S prostorem na přespání, pípou, grilem (...) Aby si mohl zvát kamarády, příbuzný, obchodní partnery a šicko bylo cajk. A to je OK. Když vydělám to co on ,dokážu koupit podobně šíleně velkej pozemek a kostka Ytongu nebude v tý době stát dva tisíce, zařídím si to tak taky. Ovšem moje dosavadní zkušenosti s bydlením "mimo plot":

1. Jižní město -> Kamarád dostal na chodbě baráku přes držku od souseda, protože se noc předtím u nás v bytě (dámy prominou) provozoval hlasitý koitus. Mohlo to skončit i hůř, naštěstí se tam zjevila polovička dotyčného s křikem "Milane neblbni, dyť si v podmínce". Pozdější vyšetřování ukázalo, že ve hledal mě a jenom si spletl lidi. Ve skutečnosti za to mohl třetí spolubydlicí, ale do něj by to prej neřek. OK, naše chyba, nicméně já se do toho, že jeho děti nejspíš závodně stepujou, taky nepletl. Auta otřískaný ze stání na sídláku.
2. Čerňák -> O patro pod náma nějaký smažky, smrad v baráku, nechutný.
3. Žižkov I. -> Přes chodu naproti sociální byt s nějakou doslova šílenou bábou s vysazenou medikací. Na SVJ se to řešilo neustále, zástupkyně města jenom krčila rameny, vystěhovat ji nešlo (protože jí samozřejmě kryla prdel nějaká neziskovka, která pečlivě dbala na dodržování zákonů / vyhlášek / nevím čeho) v této oblasti. Dvě rodiny z patra si stěžovali, že jejich děti se bojí chodit barákem domů a musí pro ně chodit ke dveřím.
Oprava stoupaček už trvá 5 let, starousedlící na velký jednorázový příspěvek do fondu oprav prostě nemaj a probíhají neustálý spory o to, jestli nový stoupačky nebo větší výtah. Až mi příště bude volat nájemník, že má sousedovo hovno ve vaně a vytopenou kuchyň, vezmu kýbl a dojdu jim to chrstnout do bytu.
O tom, že nějakej šmoula tam má potřebu chovat 2 německý ovčáky v 2+1, snad radši ani nebudu mluvit. Jooo a ještě tam byl ten vynález s jednotným vodoměrem na barák a rozpočítáváním dle přiznaných počtů obyvatel bytu. Takovou spotřebu vody, jaká vyšla na náš byt, jsem v životě neviděl. A to sem tam půl roku nebyl.
4. Žižkov II -> Od koupě bytu, tzn. 4 roky, nám do něj chčije střechou, navzdory sériím drobných oprav. "Můj" řemeslník říká, že je to prostě na novou střechu a to SVJ samozřejmě dobrovolně nezaplatí, protože jaksi lidem v nižších patrech je to jedno. Pojišťovna se v ceně opravy (výmalba, podhledy) sekla doslova o řád, za tyhle prachy bych toho řemeslníka a materiál chtěl umět taky. SVJ na to prcá a odmítá na to nějak tlačit. Novinkou je, že než jsme se s pojišťovnou stihli začít soudit, začalo mi do toho bytu pršet znova. Imo kdybych do toho SDK podhledu trošku bouchnul, už mi spadne na hlavu. Řemeslníky SVJ objednalo na duben, přece tam nebudou lézt v týhle zimě.
O tom, že mi městská část Praha 3 zdražila parkování na dvojnásobek pomlčím, stejně jako o tom, že když tam dělali nový podlahy (a dovolím si pochybovat o tom, že tam reálně něco dělali), vykradli mi auto na ulici hend první den. Jasně, za to nemůžou, ale stejně mě to nasralo.
5. Vsuvka na závěr -> Přítelkyním rodičům teď umřel v baráku soused. Mladej z toho původně udělal ubytovnu tak pro 10 UKček, za ty mafián asi blbě platil, novinkou na trhu je tak jakýsi romský klan, jehož celkový počet členů nemám odvahu odhadovat. Mezi svátky mezi nimi probíhalo jakési vyřizování účtů fyzickým násilím přímo na chodbě baráku. Na důchod ideální.

Jasně, třeba jenom bydlím na "moc dostupných" místech a ve V-Toweru bych tenhle problém neměl. Ale už to nechci riskovat :)
Navíc mě na bydlení ve městě děsí neustálé vytlačování IAD, kterou já prostě preferuju, protože je pro mě nejpohodlnější. V Praze ne, tam jezdím většinou s radostí MHD, ale už v krajských městech je prostě auto většinou rychlejší a pohodlnější.
Takže za mě pořád platí "domov" co nejdl odevšech, do města maximálně do hospody a kámoši můžou přijet na návštěvu :ymhug:

Mimochodem, když jsme u těch plotů a soukromí:
https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... reen=false
Tohle mi přijde fakt kouzelný. Ta silnice, podél který je to postavený, je totiž docela "hlavní". Takže na zahradě si člověk má rozhodně s kým pokecat. Doporučil bych vybrat dobrej odstín žaluzií, protože okna moc nevypadají jako zrcadlový, takže pokud člověk nechce žít jako ve výběhu v ZOO, bude se na ně koukal docela hodně. Podobně to teď mám v Žižkovu II., máme k sobě se soudedy blízko a často na sebe máváme :ymhug:
Než začala být cena na dotaz, bylo tam něco jako 12-13 :)


Edit k tomu baráku: Jo, všechno co říkáš platí a pro někoho to může dávat smysl. Ovšem pointa je ta, že ten barák (z toho jak on to popisuje), nemá sloužit k tomu, aby tam lidi byli "šťastní", ale k tomu, aby se ubytovávali lidi, kteří nemají kam jinam jít a stát / město jim tímhle způsobem vlastně dotuje jejich život, respektive nepřímo zvyšuje disponibilní příjem, když už teda tabulkový platy považuje (dle mého nesprávně) za nízký. A pak nevyužívat maximálně veškerý dostupný prostor k bydlení a místo toho tam stavět nějakou hipsteřinu, nedává dle mého moc smysl. Dlouhodobě tam stejně nikdo žít nebude, 30m2 snad není ani pro bezdětnej pár. A za ty drobný, co se tam budou platit jako nájem, není potřeba nic moc vymejšlet. Respektive, kdyby tam ty terasy nebyly, pronajalo by se to všechno uplně stejně.
P. Gebrian má tedy rozhodně pravdu v tom, že tohle by soukromník rozhodně nepostavil. Protože je to na danej účel nesmysl. Takže v konečným důsledku je to jenom další ukázka toho, jak samospráva neúčelně vynaložila prostředky daňových poplatníků, aby si někdo mohl honit triko jak to udělali "hezký a pokrokový". A určité skupině lidí je zařizován o něco pohodlnější život na účet všech ostatních.
O tom, jestli se při stavbě něco ukradlo nebo tam nakonec budou bydlet sami úředníci a už si to nechali postavit hezký pro sebe, je asi zbytečný diskutovat, respektive s tím barákem to nemá nic společnýho.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Máš pravdu, asi moc dostupné lokality. Já bydlel v Praze na Podolí naproti yacht klubu a na Letné a v Ostravě na Masarykově náměstí a Stodolní. Tzn. vše spíše dražší lokality a veskrze byty/domy po rekonstrukci.

Ani u nemovitostí, které pronajímám nemám problém. Lepší lokalita, pečlivý výběr lidí a rozumná cena, aby se mi tam co půl roku nestřídali.

V létě se stěhuju do nového, tak jsem zvědavý, ale očekávám spíše problém ze strany developera než sousedů.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Žižkov II je, pokud si dobře pamatuju, 6 nebo 7 let od novostavby. Žižkov I byl zhruba 10 minut chůze od Riegrových sadů, o dva bloky dál už to byly Vinohrady. Lokace snad ok. Asi jsem měl teda smůlu :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

tak máme nového Hiltera.. Putlerovi definitivně hráblo..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Politický koutek

Příspěvek od abgx1 »

Na druhej strane, aspon je teraz kazdemu s iq nad 50 jasne wo co go... Pekne čierne na bielom, ziadna hybridna vojna.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Celé je to naopak složité, protkané historickými střety národů žijících v průběhu staletí na Donu, navíc v současnosti živené ekonomickými zájmy světových mocností, že nikdo nemůže říci, že je to jasné. Jasné je to pouze propagandám obou stran, které jedou naplno. Doporučuji přečíst klasiku Tichý Don od Michaila Šolochova pro počáteční orientaci v prostoru, kde se to odehrává.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět