Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Taky bych to tak viděl...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

petr_riha píše: čtv 25 kvě 12:43 Jseš jak kolovrátek, pořád dokola ty samý píčoviny.
Absolvovals nedávno kurz metání slovních hoven, který ti doporučil jeho vděčný student matoneč?

A větší transparentnost v nakládání s veřejnými financemi ti nevoní? :-?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Stepan: je to o jednotlivcich. Podobné podmínky budou mít i někteří Češi.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Ano. Je to o lidech. Nicmene jsme ve fazi, kde kdo chtel, tak uz se zaridil a pomoc nepotrebuje… Mame i pozitivni zkusenosti. Opet se buduje kultura “chces, tak mas, tak ti seberem” a “nechces, tak nemas, tak ti dame”

A me to proste uz zacina srat. Stat mi zvysuje dane a zatezuje a me dalsi administrativou na co? Na to aby mel na platy svych pohunku a podporu lidi, co delat nechtej. A vinaru, hlavne tech vinaru.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Vidíš to moc zjednodusene.

1. zkousel jsi někdy žít v cizi zemi? A pokud ano, tak bez prostředku, bez ničeho, s holou prdeli? Bez znalosti jazyka. Atd.?
2. jestli těmi pohunky myslíš byro, tak ta je prebujela, souhlas. Podpora zemědělství je pro každý stát klíčová, bohužel u nás se to zvrhlo v podporu Agrofertu.

Poznámku s vinaři jsem nepochopil, ale možná mi v mediich něco uteklo. Vinařům se naopak zvýšila dan, takže budou méně konkurenceschopni a někteří zaniknou. Přitom vinařství je pro ČR nezanedbatelné, a přivádí sem zahraniční peníze. Ne v takové míře jako pivovarnictví, ale je poměrně důležité. A nyní výrazně s kudlu v zádech.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

1. Ale jo. Prisly, pomohlo se, par mesicu OK. Nicmene ted? Mame tu lidi i od brezna 2022. Pracovat se nechystaji.
2. Vino stale neni predmetem spotrebni dane. A marketak Lidlu Nekula je pysnej jak to zaridil. Zaroven se zvysuje DPH na pivo. Delaji si z nas uz prdel? Ještě si ty diletantni nechali to vino vyhodit z danovy uznatelnosti, takze na tom ani nevydelaji, ale proste to udelaji, protoze jsou to proste hovada.
A jeste Pekarova, se sluzebni sedmou, a omezenim odpoctu na sluzebni auta. Nojs
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Jo jo, tu moravskou kyselinu, co prodávají za víno, musí zdanit stejně jako jinej chlast. Ještě tomu říkají kulturní dědictví, jakoby pivo nemělo stejnou tradici. A být mladý a mít život před sebou, tak jsem naštvanej taky. Takhle jako dobře zajištěný předčasný důchodce jen kroutím hlavou na ten evropský Absurdistán.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Strpan: tak to jsi mohl říct hned, ze jsi pivar a ne vinař. Nebo proč ti vadí vyšší DPH na jeden nápoj, zatímco u druhého ti vadí, ze zůstala stejná (jestli zůstala, fakt jsem to nesledoval)?

Ne všichni tu jsou od 3/22. A znovu, zkousel jsi žít někdy někde bez prostředků, bez oblečení, bez ničeho, bez jazyka, atd.? Chtěl bych te vidět, jak by ses za rok integroval, vydělal si na nájem, na nákup všeho, co nemáš (neměl bys na startu nic), …. A pokud bys neměl dokončené vzdělání (student, ne vecny), nebo byl máma s dětmi, co bys dělal? Hrdinu od klávesnice.

Sebou te místní daně a zákony, tak tu všechno nech a zkus se se sebrat a odjet někam bez ničeho. Do země, kde se nedorozumis. A zkus tam něco vybudovat. Oproti těmto budeš mít výhodu, ze ti papinek bude moci poslat prachy nebo ze se budeš mít kam vrátit. Oni tuhle volbu neměli/nemají.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

petr_riha píše: pát 26 kvě 11:57 Strpan: tak to jsi mohl říct hned, ze jsi pivar a ne vinař. Nebo proč ti vadí vyšší DPH na jeden nápoj, zatímco u druhého ti vadí, ze zůstala stejná (jestli zůstala, fakt jsem to nesledoval)?
Já jsem spíš na ten tvrdej, když už. A moje osobní preference do tohodle vůbec nepromlouvají. Je to o principu.

Pokud stát vybírá spotřební daň ze všech druhů konzumního alkoholu, nepovažuji za logicky obhajitelné ji z jednoho nevybírat. Jediný důvod, proč se tomu tak neděje, je místo bydliště velké části členů vlády. Páč tam se to zrovna vyrábí.

Narvat do stejnýho balíčku ještě navýšení zdanění (konkurenčního) typu alkoholu a u vína ji ponechat na stejně nízké sazbě už považuji za vyložený výsměch.

Mimochodem, sami vinaři to zdražení počítali jako 45 korun na flašce. Kolik stojí flaška (dobrého) vína snad oba víme. Vopravdu to za tu ostudu stálo?
petr_riha píše: pát 26 kvě 11:57 Ne všichni tu jsou od 3/22. A znovu, zkousel jsi žít někdy někde bez prostředků, bez oblečení, bez ničeho, bez jazyka, atd.? Chtěl bych te vidět, jak by ses za rok integroval, vydělal si na nájem, na nákup všeho, co nemáš (neměl bys na startu nic), …. A pokud bys neměl dokončené vzdělání (student, ne vecny), nebo byl máma s dětmi, co bys dělal? Hrdinu od klávesnice.
Nerozumím, o čem se mě snažíš poučit. Na úrovni ubytování / zaměstnávání se s těma lidma každej den potkávám. Stejně tak prakticky každý, s kým pracovně mluvím, má s konkrétními UA nějaké vztahy. Někteří jsem lepší, někteří jsou slabší.
A ano, jsem pro podporu. Pár měsíců. Pro matky s malýma dětma i delší. To je správně.
Správně není, že ženská od cca července loňského roku "trvale pečuje" o dvě děti, jedno 11, druhý je teď v prváku na SŠ a bere na to od státu peníze. Zatímco její manžel normálně tahá ve fabrice.
Když pominu, že mi to nepřijde normální, tak si nejsem vědom toho, že by si o podobný finanční servis mohla požádat česká rodina. ;)
petr_riha píše: pát 26 kvě 11:57 Sebou te místní daně a zákony, tak tu všechno nech a zkus se se sebrat a odjet někam bez ničeho. Do země, kde se nedorozumis. A zkus tam něco vybudovat. Oproti těmto budeš mít výhodu, ze ti papinek bude moci poslat prachy nebo ze se budeš mít kam vrátit. Oni tuhle volbu neměli/nemají.
Ale no tak :-)
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 26 kvě 16:20, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Ad víno:
Ono to víno je IMHO podpora malým podnikatelům. Nepotřebujeme nového Babiše, který vlastní všechno. Jasně, jsou i malé pivovary, ale tam nejde moc dobře odlišit malé od velkých. Vyloženě obří vinařství u nás asi nemáme. Ale znovu říkám, zaregistroval jsem jen to navýšení na flašce, tu výjimku pak už ne a možná to ofiko zdůvodnění je jiné, třeba lepší lobby.

Otázka pak taky je, jestli těch 45 korun počítat na flašce dobrého vína, nebo běžného vína, které lidi kupují. Ten druhý případ má do dobrých vín daleko, i cenou. A tam těch 45Kč/l bude znát.

AD UA:
Není to o poučování. Beru, že máš špatnou zkušenost, ale zbytečně generalizuješ. Ty lidi by radši než brát nějakou podporu v ČR byli doma na UA, s rodinami. Nemají ani domov, často ani rodiny. Ale možná prostě děláš v oboru, kde jsou ty kusy nadprůměrně slabší, i to se může stát. Já jsem měl možnost jich poznat určitě trojciferný počet a tak 70-80% lidí se normálně zařadilo do systému, něco vyly matky samoživitelky. Asi 15-20% mohlo makat, ale nemakalo. To mi přijde podobný průměr jako u Čechů.
Stepan píše: pát 26 kvě 16:03 Když pominu, že mi to nepřijde normální, tak si nejsem vědom toho, že by si o podobný finanční servis mohla požádat česká rodina. ;)
I české rodiny mají podobný servis, pokud v tom umí chodit. A někteří v tom umí chodit sakra dobře.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět