Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Spíše bych řekl, že jsou dobrým důvodem je v tuto chvíli nepřijímat...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Rusňáka, zetě Schillerky asi znáte co. Jednu firmu už rozkradl a teď provozuje dluhopisový letadlo typu Arcy

Seznam Zprávy teď dělali rozhovor s jeho ředitelem. Ty vole, to je bomba za bombou.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dluh ... rfg-153968

Prvně se otevřeně nahlásí, že si půjčuje prachy jenom na to, aby splácel dluhy:
Příští rok bychom měli jít už výrazně pod miliardu. Pak bychom se měli stabilizovat a více by se externí dluh už zvyšovat neměl. Potom by mělo dojít už jen k tomu, že budeme nahrazovat splatné dluhopisy novými. V tom nějaký čas zůstaneme a budeme generovat výsledky, které budou posilňovat vlastní zdroje.
Pak prohlásí, že 60% SPV v Polsku mu uvěrujou banky
Ale na úrovni našich projektových společností například v nemovitostech. Kupříkladu 60 procent našeho portfolia v Polsku financují banky.
Což v kombinaci s tím, že skupinu jako takovou má zadluženou na 80% znamená, že má ekvitu hrubě pod 10%. No já už bych znervózněl...
Investiční skupina DRFG počítá s tím, že zhruba od roku 2023 už bude generovat takový zisk, že se objem dluhů vztažený k vlastním zdrojům nebude zvyšovat. V současnosti je podíl vlastních zdrojů k cizím zdrojům okolo 20 procent. Přesto i pro další období plánuje splácet miliardové emise dluhopisů zase z nových dluhopisů.
Nicméně pravej mazec teprve přijde. Flastr od ČNB pána nezajímá
Minulý rok jste dostali od ČNB pětimilionovou pokutu za porušování zákona o kapitálovém trhu. To na způsob prodeje vašich dluhopisů nevrhá stín?

K té pokutě neznám detaily. To jsem ve skupině ještě nebyl. Ani po tom nepátrám. Určitě to nemá vliv na zájem o naše cenné papíry. Například ve fondu i v době covidu jsme dokázali nahradit všechno, co lidé vybrali.
Komu ta firma vlastně patří, to pan generální neví...
Ne. Pět procent připadá na takzvané friends & family. To jsou nějací páni, ale konkrétně vlastně ani nevím, se přiznám. Nikdy jsem po tom nepátral.
No a pak hned druhej den se ukáže, že Rusňák předává svoji napřímo vlastněnou firmu do skupiny. Ale ona ta skupina vlastně není jeho žejo. Když mu +-90% majetku krejou investoři svými prostředky. A z cizího krev neteče :)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/inve ... .seznam.cz

Tak uvidíme, jestli insolvenční rejstřík těhle šampionů bude větší sranda než Arcy =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Další pád ministra zdravotnictví. Arenberger končí ve funkci, vydržel 48 dnů. Vrátí se Adam Vojtěch :-D

https://domaci.ihned.cz/c1-66929600-dal ... am-vojtech
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Když TOPka rvala, že patříme na Západ, asi si to představovala jinak :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Proč? Feriho je IMHO škoda. Jak to bylo doopravdy se těžko někdy dozvíme. Jeho odstoupení by mohlo/mělo být precedentem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

No, škoda... Těžko říct, na mě je to pořád moc vlevo a navíc s ním mam, skrz bejvalou, osobní zkušenost. Takže o tom, že je to kokot nemám pochyb. Ale chápu že v kontextu doby je to asi jeden z těch lepších.
Nicméně, právě tahle likvidace během pár hodin, bez důkazů je celkem symbolem MeToo. Tak, jak ho Feri podporoval. A teď to tady má :D
A ještě mi přijde celkem zajimavej obecnej sestiment v komentářích. Tón podobnej jako u Svědků Babisovych, jenom detaily se mění.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

no trochu se zapomnelo jak dostal po tlame nekde na Morave. V tomto kontextu to mozna neco vysvetluje.
A ja tomu teda moc neveril ,ale on se v podstate priznal. Nikde nerekl ze to neudelal. Je ale fakt ze v dnesni dobe abys mel na prci prci podepsanou smlouvu :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

To že je "levičák" mi nevadí :-) Popravdě jsem článek na A2larm ani nečetl, ale těch indicií bylo více.

Souhlas s tou reakcí. V mé soc. bublině bylo najednou až nečekaně mnoho komentářů o presumpci neviny a čekání na soud...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

To sem taky někde zahlédl v komentářích. Od někoho, kdo na těch hodech údajně byl. Že Feri se tam moc měl k nějaký místní děvuše a dostal proto.
Ale tbh mi to přijde jako kravina. To by dotyčni "nasilnici" vytáhli už tenkrát, na svoji obranu.

Ja celkem věřil tomu, že je prase a neumí se chovat. Jsme podobné starý, máme relativně podobnej okruh přátel, slyšel jsem leccos. Už pár let zpět. Ale nenapadlo mě, že by nějakou reálně znásilnil.

A s tím, že se vlastně reálně přiznal, souhlasím). Jeho (už asi ex) přítelkyně už smazala všechny zamilovaný fotky :(

Nicméně teď mu nezávidím. Rychlikova z A2larmu je očividně motivovana vlastním přesvědčením, cokoliv s ní domluvit bude dost těžký. Prachy taky má, nebo jí je někdo dá. A Feri imo není žádnej heavy -hitter, aby to dokázal zamest pod koberec. Jsem zvědavej, jak skončí. Tím spíš, jestli se chce, i on sám, soudit.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

rhinos: napadlo mne to stejné.
Je vcelku jedno, zda to pravda je nebo ne. Vytahovat to na světlo po x letech by mělo mít společenskou váhu 0. Dneska to nepovede k ničemu jinému, než k likvidaci dotyčného a to bez ohledu, zda to pravda je nebo ne.
Jenom další ukázka dnešní pošahané doby.
Podotýkám, že nejsem jeho fanda. Je mi krajně nesympatický a to ne kvůli vzhledu, ale kvůli vystupování.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět