Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

pavproch píše:To je jen zbožné přání nebo hotová věc, že Bureš (po Zemákovi) na Hrad?
Pro něj to hotová věc je. Mám ale určité signály, že Kelly si to nepřeje a tudíž se tak nestane. Otázkou je, zda-li z toho mám mít případně radost...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

Dík. Tak to bude ještě zajímavé..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

hehe. Už vidím ten souboj.
Namísto Zemana Bureš, namísto Drahoše Petr Pavel.
Mimochodem, teď jsem se nedávno hrozně zasmál. Mladej Klaus Pavlovi vyčítal členství v KSČ. =)) =)) =))

A oftopic: Jsem zvědavej, jestli můžeme očekávat nějaký výpady ze strany Komárka proti Babišovi. Sazka totiž tím daňovým balíčkem dostala pořádně na držku ;;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Politický koutek

Příspěvek od Spectral »

řidičBOB píše:
pavproch píše:To je jen zbožné přání nebo hotová věc, že Bureš (po Zemákovi) na Hrad?
Pro něj to hotová věc je. Mám ale určité signály, že Kelly si to nepřeje a tudíž se tak nestane. Otázkou je, zda-li z toho mám mít případně radost...
Kellym je myšlen ten pán, co kdysi prodával kopírky, pak nějak přišel k podílu v České pojišťovně a pak se mu dařilo ještě víc a víc, ale málokdy je k vidění? :)
:ar!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

K vidění už je celkem pravidelně, za pár set tisíc si dokonce můžeš koupit místo k jeho stolu :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Politický koutek

Příspěvek od Spectral »

Stepan píše:za pár set tisíc si dokonce můžeš koupit místo k jeho stolu :ymparty:
JJ, to nutně potřebuju, kam mám poslat peníze?
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Spectral: ano, ten. Ten tam potřebuje nějakého proruského a pročínského fízla. Nejlépe tedy někoho z Klaunů.

Stepan: No, Komárek radostí neskáče. Legrace bude zcela jistě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Předseda píše:A když mi vystřeli z ničeho nic do xichtu airbag a pocuchá mi vizáž, tak žaluju koho? Výrobce auta? A ted mi řekne, to my né - to dodavatel. A ten řekne - to my néé, to támhle José Alonso to špatně smontoval.. a ten mexikánec řekne: já za to nemůžu, jen dělám co se mi řekne, nerozumím česky.. Asi ne, že?

Tady spadne most, lidi jsou mrtvý a nikdo za nic nemůže. A když za nikdo nic nemůže, tak není koho žalovat. Takže ano - staví to firma, záruku na to dává firma, takže čus. Viníkem je firma. Když tady může platit objektivní odpovědnost provozovatele vozidla, tak i firem.
Ještě pořád děláš "reklamu"? Tam to takhle asi fungovat může. Stavebnictví je trochu jinde, sedí tam lidé s kulatými razítky, kteří jsou za svoji práci odpovědní. Nejen firmě, ale i autoritám a "světu".
Statici, projektanti, autorizovaní inženýři stejně jako třeba doktoři. A když Ti doktor uřízne nohu místo ruky s kým se budeš soudit? S nemocnicí, nebo s ním?
Airbag a José Alonso je blbé přirovnání, protože firma má pod sebou výrobu, R&D, QA a vše to zastřešuje. Opravu mostu spočítal a navrhl konkrétní člověk a konkrétní člověk ji vedl.
Ty asi ne, ale já mám na dveřích firmy napsáno, že jsem odpovědný za to co se tam děje...
2.9T RWD
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od TomZ »

@HM:
A když Ti doktor uřízne nohu místo ruky s kým se budeš soudit? S nemocnicí, nebo s ním?
Mno treba v tomto pripade jde pred soud jak nemocnice, tak personal.
https://www.lidovky.cz/domov/policie-ob ... _domov_ele
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Politický koutek

Příspěvek od Spectral »

Vy hlavně všichni mícháte dohromady trestněprávní odpovědnost s civilněprávní odpovědností, to jsou hrušky a jablka. U trestní odpovědnosti se primárně hledá fyzická osoba (člověk), který se dopustil (mohl dopustit) trestného činu; ještě pár let dozadu ani vůbec neexistovala trestní odpovědnost právnických osob (a i dnes je to spíše podružná záležitost). O trestněprávní postih pachatelů trestných činů usiluje přímo stát z úřední povinnosti. Pro odsouzení pachatele (konkrétního člověka) je nutno prokázat, že právě tento člověk se dopustil trestného činu.
Naopak primární cestou, jak se máte domáhat náhrady újmy jako oběti, pokud vás někdo poškodí, je občanskoprávní řízení. V takovém případě však typicky bude odpovědným subjektem právě celá organizace, v níž daný člověk, který to posral, působil. Je celkem jedno (pro vás jako oběť), jestli průser způsobil Armando, protože myslel na kozatou blondýnu a zapomněl dotáhnout šroub, nebo Venca, který se vysral na výstupní kontrolu, nebo nákupčí Pavel, který koupil levnější šrouby s nedostatečnou pevností... Prostě to výrobci jeblo, vám vznikla ujma a jdete danou korporaci žalovat o náhradu újmy (majetkové i nemajetkové).

Příklady:
1) Spadl most ve Studénce. Několik obětí, pozůstalí; ti mají primárně právo žalovat subjekt, který je podle nich odpovědný (ne konkrétního člověka, ale například stavebníka, který most nasouval, nebo stát, který podcenil dohled atd.). Orgány činné v trestním řízení (OČTŘ) pak zkoumají, zda se nestal trestný čin, a pokud ano, kdo ho spáchal (to je ten medializovaný soud ohledně Studénky). Trestní soud může klidně všechny ty obžalované pravomocně zprostit obžaloby, protože nebude prokázáno, že někdo z nich spáchal trestný čin. Poškození ale nemají sedět s rukama v klíně a měli si dávno podat občanskoprávní žalobu na toho, koho považují za škůdce (ať už to bude Bögl&Krýsl, ten nebo onen); civilní soud vůbec nepotřebuje, aby bylo shledáno spáchání trestného činu a nalezen konkrétní pachatel, ten si bude posuzovat odpovědnost škůdce podle úplně jiných pravidel, takže oběti se nemusejí spoléhat na stát (OČTŘ) a "jeho" trestní řízení, ale mohou se angažovat sami. Do toho se nikomu nechce, protože by taky něco museli dělat sami, platit soudní poplatek, riskovat náklady řízení a hlavně vést soudní řízení tak, aby ho dotáhli do úspěšného konce. Místo toho sedí na prdeli a čekají, jestli za ně stát sám ukáže na viníky a oni jen využijí nároku na náhradu škody vzneseného v trestním řízení (což je hrozně pohodlná cesta, která vás nic nestojí, jen se musíte spoléhat na to, že trestní soud skutečně shledá spáchání trestného činu a odsoudí pachatele).

2) Lékař v nemocnici vám uřízne špatnou nohu. OČTŘ bude (možná) vyšetřovat samotného lékaře, jestli nespáchal TČ, ale vy jako oběti můžete (a máte) žalovat přímo nemocnici, která v občanskoprávní rovině odpovídá za své zaměstnance.

3) Airbagy: OČTŘ možná někdy někdě odsoudí toho Armanda, že hrubě porušoval své pracovní povinnosti a ohrozil mraky lidí, vrásky na čele ale bude mít i samotný výrobce airbagů, protože se na něj sesypou nároky všech automobilek, které budou chtít proplatit výměny bagů a s tím spojené náklady (civilněprávní odpovědnost).
:ar!
Odpovědět