Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Proto se tomu říká politika.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Politický koutek

Příspěvek od 406 Coupe »

https://www.euro.cz/byznys/rana-repce-n ... -internetu#

Ježišmarjá!! Co nám teď Bureš po republice nasází?
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Dnes jsem se krátce zamyslel nad tím, zda jde vše chybně jen od té doby, co jsme vstoupili do EU.
Další myšlenka byla, že bez EU bychom se měli pravděpodobně hůře než lépe.
To ale není řešení vybrat si menší zlo.
Menší zlo jsou celé dějiny Evropy.
Politika se zvrhla někam, kam jsme nechtěli. Kdo má pocit, že to je teprve posledních pár let tak namátkou:
Velká francouzská revoluce
:ymparty: a začalo krvavé pronásledování katolíků a všech odpůrců nových pořádků.
-revoluce znamenala definitivní konec pro starý režim, žádné zlepšení pro lid ale násilná změna na jiný režim.
- hlavní přelomový bod evropských kontinentálních dějin, nese charakteristické znaky i dnešní situace: :((
- přechod od absolutismu k občanství
- ustavení politiků jako hlavní vládnoucí síly
- zrodila moderní politický teror :ymdaydream:

Co bylo ještě dříve?
Absolutizmus, ten používal veškeré dnešní znaky, jako moc vládnoucích, armádu, finanční systém atd jen se lišil v tom, kdo panuje! Tak ten jsme potřebovali zreformovat, a že se nám to jako lidstvu povedlo panečku!

Zlehčil jsem to až nesmyslně, ale výstup je zhruba takový, že kdo chce nejvíce profitovat, tak ovládne politiku a občané snad nikdy neměli poklidný život. Neustále jsou v koloběhu mocenských bojů.
Nebo ne?
Jak v tom marasu chcete, aby fungovalo soudnictví nebo dokonce dopravní policie, když nic není v pořádku a všude jsou tlaky na politický cíl, a nikde není cesta k zlepšení života lidí, omlouvám se-kromě textu na volebních letácích.
Kdo nechápe, Francouzi by pro svobodu radši zemřeli, než ji ztratili, asi nikde v evropě není tak silná touha po kvalitní politice ve svobodě. Ale věci se mění, viz národnostní složení v průběhu let. Tím se mění vše.
Přináší to i pohled na přistěhovaleckou politiku očima vlády? Možná.
Divit se, že soudce vynáší rozsudky, které jsou neodůvodněné a jsou v zápětí zrušeny, to není skandální ani zvláštní či udivující. Je to naprosto přirozené pro to, v čem žijeme bych řekl. Není se čemu divit.
Celé to je na první pohled trochu zmatené, ale kdo sleduje dění okolo sebe, kontext možná cítí. ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Vždycky byly koně tažný a koně chovný ;) A na tom se nikdy nic nezmění :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Dobře vystiženo. Akorát mi asi vadí to pokrytectví a lhaní. Kdyby řekli, držte hubu a krok, tak víš na čem jsi. Takhle Ti pustí seriály, jak pomáhají a chrání, když něco potřebuješ, tak se spravedlnosti nedovoláš, jedině, že budeš řádně solit, minimálně advokátovi, a ve finále je to celé jen iluze nikoliv hry na demokracii, ale dokonce iluze hry zastupitelské demokracie řízené kapitálem, jelikož to je celé jen nekonečné porcování medvěda!

Jak se díváte na Slovensko?
Tam jsou teď obrovská očekávání...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Porcování medvěda mi ani tolik neva - dělají to všichni. Mi vadí, když toho medvěda řádně vykrmují z mých daní a ještě utahují šrouby, aby běžný ovčan držel hubu a krok, potažmo pořád vyplňoval státu nějaká lajstra.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Přesně. Ať se nahoru nacpou normální zloději jako dřív. Dole bude klid a pohoda.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Dneska střílím šampus, akorát si nedělám iluze, víme, že ministra dopravy většinou nahradí někdo, komu se ta funkce daří, ze záhadných důvodů, vykonávat ještě hůře. :)) Omlouvám se, zda jsem maximálně jednomu ukřivdil, z těch asi 30ti ministrů za posledních 30let, nebo jich bylo více?

Mimochodem, jak byly na D1 ty kaverny ve středních pruzích přes zimu duté a tu firmu odvolali, tak zamlčeli, že ona už předtím rozestavěla a nedodělala jalší stavby na D1, dohledal jsem jakýsi most, a to není vše.
Kdo jeezdí po D tak ví, kde ten most je, a bude rozestavěný ještě dlouho. Je to silnice první-druhé třídy která má vést právě po mostě přes D1 a jsou tam jen základy nosníků s čouhajícími dráty a ta stavba stojí dlouho, mám pocit, že celý rok 2018 na to nešáhli a už nešáhnou.

Rozumím tomu, že se nějaká nepoctivá firma živí rozestavěním, fakturací a nedokončením díla.
Je mi ale záhadou, když ŘSD vidí, že jeden projekt rok stojí, je nechají rozestavět druhý, (vlastně několikátý, mají toho více) a stále ŘSD není v pozoru, není ostražitá, nevidí, že to nestihnou, a jednají né na poslední chvíli, ale až po tom, co celá dálnice v zimě stála a Babiš musel situaci řešit. Stavební dozor ŘSD dělá kdo, uklízečka dle excelu?
Ona to není ani záhada ale otázka, jak dlouho se budou ministři měnit, a jaký vliv mají ve skutečnosti na ŘSD. Vypadá to, že absolutně žádný :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Složitým způsobem jsi popsal korupci, nepořádek a neumění :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Hlavně - to je tak dělané schválně.
Třeba D5 už třetím rokem po sobě rozkopaná ma stejném místě. Určitě ty práce nelze udělat najednou ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět