Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5459
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Rukavice se na podobné akce nosí kvůli otiskům, případně minimalizaci zdravotních rizik, pokud by dotyčný měl nějakou ošklivou chorobu, třeba žloutenku. Tedy platí, čím tenčí, tím lepší. Dokud nehrozí protržení. Hrubé (=tlusté) rukavice naopak snižují zamýšlený destrukční účinek. Ikdyž u netrénovaného jedince je to jedno. Kamarádi z východu říkali :))

Blbý je, že kecy o "obětech", často pronášejí ti, že kteří se obětovat vůbec nemusí. Státním zaměstnancům se prostě přidá, dyť je ta inflace, ne? Jihlavská primátorka velkopansky prohlašovala, že nechápe "švejkování" prodejců na vánočních trzích, že ona "švejkovat" rozhodně nehodlá. A tak

Chlapci z ČNB to mají prej dokonce tak, že se jim platy valorizují vždy o predikci inflace na daný rok. Takže si vlastně přidávají sami :D

Bude válka :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Válka snad ne, ale krize. A krize bude mít nevinné oběti. Cyklus konjunktura a krize je zcela normální ekonomický jev. A jestli se z krize vyvine válka, toť otázka. Doufejme, že ne.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3236
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

Ja stih normalni urok na posledni chvili. Dnes by byla splatka min o 15tis vic. Takze by mi to ani nedali
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

mattonecz píše: úte 28 pro 21:05 Ja stih normalni urok na posledni chvili. Dnes by byla splatka min o 15tis vic. Takze by mi to ani nedali
Co proboha kde platíš, že by rozdíl jen v úroku byl 15k? Sic koupil vilu na Ořechovce s hypotékou na rok?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3236
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

10.75M na 30let za 1.89. Dnes pocitam urok 4.5 a vic.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Politický koutek

Příspěvek od Jaggie »

My jsme ted s polovickou resili trochu opacny problem. Inflace a urokova sazba je jiz nekolik let pod 1% a to konkretne u urokove sazby 0.45% pri variabilni sazbe a fix okolo 0.7%. Ceny nemovistosti v nasi oblasti se pohybuji okolo 90M-150M JPY. U bytu se musi platit management poplatek+fond oprav cca 0.4M JPY rocne, u stand-alone baraku zase dan z nem a pozemku, 0.5M rocne. Tak nad tim uvazujem a uvazujem, jestli tech 30 let vubec bude stacit. LOL
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5459
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

jerry píše: úte 28 pro 19:59 Válka snad ne, ale krize. A krize bude mít nevinné oběti. Cyklus konjunktura a krize je zcela normální ekonomický jev. A jestli se z krize vyvine válka, toť otázka. Doufejme, že ne.
Mi přijde, že tohle není "normální" krize. Já jich teda nestihl moc zažít, ale tohle:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nemec ... et/2138222

není normální...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2430
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Politický koutek

Příspěvek od Brus »

mattonecz píše: úte 28 pro 22:10 10.75M na 30let za 1.89. Dnes pocitam urok 4.5 a vic.
Takhle nejak si predstavuju Nevolnika

(Bez urazky)

A asi by ten urok zatim nebyl tak hrozny, 23.12. jsem videl schvalenych 2.6%
Pravda vyděsí
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Stepan píše: stř 29 pro 10:32
jerry píše: úte 28 pro 19:59 Válka snad ne, ale krize. A krize bude mít nevinné oběti. Cyklus konjunktura a krize je zcela normální ekonomický jev. A jestli se z krize vyvine válka, toť otázka. Doufejme, že ne.
Mi přijde, že tohle není "normální" krize. Já jich teda nestihl moc zažít, ale tohle:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nemec ... et/2138222

není normální...
Normální asi ne, spíš samodestrukce západoatlantické civilizace založené na židovskokřesťanských základech. V historii se samozničila řada civilizací, takže to není nenormální. Rozhodně to nebude konec světa, nastoupí nějaká jiná civilizace. Blbé je, že to zažíváme na vlastní kůži a díky propojenému světu to bude tentokrát asi rychlejší. Ale spělo to tomuto stavu mílovými kroky už poslední dvě desetiletí.
Paradox je, že západní Evropa je totálně ztracená (migrace, genderismus, green deal) a zbytek Evropy má výběr buď skočit do propasti s nimi nebo se vrátit k Rusku. Pěkně blbá Sofiina volba. Na druhou stranu v Rusku je dnes určitě větší kapitalismus než zde. A vůbec je to tam asi dost jiné než nám servíruje naše vládnoucí propaganda. Takže uvidíme, možná to nakonec dopadne úplně jinak. Tak to v lidském životě chodí. Každopádně dobře už bylo.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3236
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

(*)
Brus píše: stř 29 pro 12:38
mattonecz píše: úte 28 pro 22:10 10.75M na 30let za 1.89. Dnes pocitam urok 4.5 a vic.
Takhle nejak si predstavuju Nevolnika

(Bez urazky)

A asi by ten urok zatim nebyl tak hrozny, 23.12. jsem videl schvalenych 2.6%
No jo no, jinak to nejde. A to sem stihnul i pozemek koupit slusne. To asi proto, protoze se to dlouho schvaluje. Nam se to tahlo pul roku takze sme dostali 1.89 v dobe kdy se na novy hypo davalo 3.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět