Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Já mám teda jenom nejtěžší gympl v Praze, ale mám takový neblahý tušení
„Pokud se čerpacím stanicím zvýšily marže o dvě koruny, nejdou jim do vlastních kapes. Znamená to, že se tato marže rozplynula někde na trase rafinerie–distributor–pumpa,“ hájí marže, tedy rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou, čerpacích stanic Ivan Indráček, předseda Unie nezávislých petrolejářů ČR.
že nás Indráček trošku tahá za fusekli...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Jenyk píše: čtv 07 dub 20:26 .., diskuse s tebou je zcela bezcenná.
Máš pravdu, diskuze s člověkem, co se projevuje jako arogantní, omezený a úzkoprsý vyvolený diktátor veškeré pravdy, je opravdu zbytečná.
Takže radši drž hubu, soudruhu.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Zaslechl jsem v radiu Fialu, že má vláda inflaci pod kontrolou :D V televizi mluvil Špicar, jak je třeba firmám urychleně rozdělovat evropské peníze na kompenzace ceny energií. Ty "ještě tiskem vonící" peníze budou jistě významný protiinflační faktor :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Každý člověk pracující celý život za průměrnou mzdu a pobírající průměrný důchod, pokud je sám a bydlí v nájemním bytě, splňuje parametry pro žádost o příspěvek na bydlení. Tak buď živořit nebo do fronty na úřad. Dost smutná realita 33 let po pádu komunismu. A Fiala mu oznámí, že zchudne víc. Což si takhle přestat hrát na pohádkového hrdinu a přiznat si, že tak chudá země nemůže zvládat stejně jako bohatší západní státy? A ne se snažit je naopak trumfnout.
https://a2larm.cz/2022/04/rikat-lidem-z ... -internetu
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Politický koutek

Příspěvek od Jenyk »

Levičácké lži. Zkus si ten článek projít, fakt po faktu. Většinou lže a jednotlivá tvrzení si odporují.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

a2larm :D další kvalitní web. jinak vždy když čtu brekot někoho jak nemá prachy a pak vidím na každým skladu plat 30+, někde i 40, tak tomu moc nerozumim.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Jenyk: Nevím proč se levice používá jako nadávka? Demokracie stojí na konkurenci stran ve volbách, často to bývá právě levice a pravice. Tedy mít názory levicové i pravicové je demokraticky legitimní. Ten kdo to popírá, ukazuje sám svoji neschopnost být demokratem. Já pouze poukázal, že naše poměrně chudá a malá země nemůže v žádném případě zvládnout stejné množství uprchlíků jako větší a bohatší Německo. Zbytek ukáže budoucnost a rozhodnou podle výsledku voliči.

Jenom by mě zajímalo, jak může člověk bydlící v nájmu v českých městech a pobírající průměrný důchod necelých 17 tis. Kč nebýt v parametrech žadatele o příspěvek na bydlení. Zkus se nad tím zamyslet. Použij k tomu ceny pronájmu z této tabulky https://realitymix.cz/statistika-nemovi ... mesic.html. K tomu ještě energie, léky, nutné potraviny. A je důstojné být celý život průměrným občanem, tedy průměrný plat a poté důchod, a v důchodu žádat o podporu? Chtěl bys takto žít? A co ta více než polovina podprůměrných?
Naposledy upravil(a) jerry dne ned 17 dub 10:27, celkem upraveno 1 x.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

No, on je totiž dneska trend jakoby "nedělat". Spousta lidí v mém věku to flekuje z nějakých DPPček imrvére, po hospodách, práce na černo (...) nebo naopak "hlavně aby práce bavila". Kámoš je 5 let po maturitě, chvilku studoval (ukončeno bez titulu), nějak to různě lempoval a teď má první HPPčko..

Přitom jak píšeš. 99% lidí by stačilo 8h denně vykonávat práci. Nějakou. Třeba ve skladu. Nebo svařovat. Nebo řídit kamion. A měli by peněz, že v rámci normálního života by nevěděli co s nima. A to, že se dělá jenom 8h denně, 5 dní v týdnu, je vlastně vymoženost až posledních pár desítek let. Dřív se makalo o dost víc, přitom životní úroveň byla jistě nižší... A "u nás doma" třeba není zavedena do teď, vlastně nechápu co bych celej den dělal... :D

Jenže když chce někdo holt bydlet "v hezkým" na Vinohradech, dát denně pár stovek za kafe a nějaký hipsterský žrádla a k tomu ještě "práce co musí bavit", no tak je to prostě v prdeli.

Edit: @jerry -> Důchod je sociální dávka... Vymyšlená tak, abys nezdechl hlady, nikoliv aby sis "užíval život". Jakékoliv jiné představy jsou z principu liché, ani to ekonomicky nevychází. V našem průtokovém systému to ani vycházet nemůže. Že se to pak doplňuje i o nějaký jiný dávky mi přijde snad přirozený.
Moje babička, rámcově 80 let, byla / je víc v důchodu a na mateřských než v pracovním poměru. Tak kolik by ty lidi asi tak měli brát. :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

mattonecz píše: ned 17 dub 10:11 a2larm :D další kvalitní web. jinak vždy když čtu brekot někoho jak nemá prachy a pak vidím na každým skladu plat 30+, někde i 40, tak tomu moc nerozumim.
Hele, já se mám asi o dost líp než všichni s tebou uváděným platem. Asi i než ty. Ale na rozdíl od tebe mám určité sociální cítění nebo řekněme soucit s těmi, kdo neměli takové štěstí. A to nejen s Ukrajinci, ale se všemi. Zkus se zamyslet, že lidi mimo tvojí bublinu mají třeba i jiné starosti než ty. To je totiž o empatii. Znáš to slovo? A pamatuj, že pýcha často předchází pád. Proto je třeba mít trochu pokory a neodsuzovat vše šmahem z pozice jsem king a vím vše.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

já se zas tak skvěle nemám ale sem obyčejnej chlapec z chudý rodiny. empatie ano, ale neni důvod litovat lidí co jen fňukaj. já sem před 6 lety ještě rozvážel pizzu za 800+dýška denně a začínal programovat za 25 hrubýho. to může skoro každej
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět