Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Politický koutek

Příspěvek od abgx1 »

https://drive.google.com/file/d/1czG95w ... o5j1t/view

Taketo pekne pdfko dostavaju ziaci na ukrajinskych skolach
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »



Mi tenhleten teoretik leze na nervy už dlouho, nicméně část 1:20-2:38 je vopravdu kouzelná.
Nevyužít maximálně dostupnej prostor v případě stavby, která je, dle jeho výkladu, zamýšlená jako prakticky sociální bydlení, jooo, to je přesně to co by udělal dobrý investor =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

je divný, že netuším, kdo ten floutek je?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Vůbec ne. A já bych to snad nevěděl vědět taky, nicméně mám nějakou zvláštní úchylnou potřebu koukat se na lidi, u kterých už dopředu vím, že mě naserou :)
A taky v mojí sociální bublině se podobné záležitosti často probírají, známej je teď dokonce asistent městského architekta a čím víc ho poslouchám, tím víc se ubezpečuju v tom, že nikdy nechci bydlet jinak než na samotě u lesa za třímetrovou zdí, kde se mi nikdo nebude moci pokoušet zlepšovat kvalitu života.

Mezi nejnovější vynálezy, kterými se nás totiž naše místní samospráva snaží oblažit je například P+R parkoviště. Které je ovšem asi tak 3 kilometry od náměstí, kteér je (zatím) standardně přístupné autem a dá se na něm zaparkovat. Takže myšlenka má být asi taková, že dojedu autem, zaparkuju, vylezu z auta, obleču se, počkám na socku, sednu do socky, pojedu sockou, dojedu na náměstí, tam vystoupím a potom to samý v opačném pořadí. Zatímco dosavadní praxe je, že prostě jedu 2, ve špičce, 4 minuty autem :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Politický koutek

Příspěvek od Arkis »

1.) Moderátor by nikdy neměl ráčkovat. Když už má vadu řeči, tak ať dělá scénář a někdo to za něj odfykládá. Toto se opravdu nedá poslouchat.
2.) Návrhář (nebudu mu říkat architekt, protože toto snad nemohl nikdo s takovým titulem navrhnout) by měl dostat po tlamě. Dělají sociální byty a dají tam tolik zbytečný míst, kde se bude ztrácet teplo. Od těch dementních průřezů mezi patry, kde místo toho, aby se byty navzájem izolovaly, tam dají 30-40 cm průřez, do kterého budou akorát sedat ptáci a utíká tam teplo, až po ty skvělé "lodžie", místo kterých tam mohlo být dalších X bytů a opět budou muset okolní byty topit o to víc.
3.) Kdo proboha vymýšlel ten vnitřek? Normální praktické čtyřhranné tvary jsou již zakázané? Ta šikmina, ve které je kuchyňská linka, je tam k čemu? Dokonale to zabije 2 rohy z místnosti, kam by normálně přišla skříň, komoda nebo postel. (Ne, sociálně slabí, kteří v tomto bydlí, si nebudou dělat nábytek na míru, protože návrhář je deb*l).

Štěpáne, máš pravdu. Sere mě taky. :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Ono to teda nema byt pro socialne slabe, ale pro “potrebne profese”, ktere by si normalne nemohli dovolit v tom miste bydlet, ale jsou tam pry potreba, tak se jim pronajimaji mestske byty za 00hovno. Jak se tohle urcuje nevim, zrovna vyse popsany kolega takovy byt ma :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Politický koutek

Příspěvek od Arkis »

Potřebné profese, kde by si to lidi normálně nemohli dovolit = sociálně slabí, ale pracující na nižších postech nebo někdo, kdo se tam dostane po známosti. Asistent městského architekta bude asi ta druhá možnost. Lukrativita se potom odvíjí od toho, kolik lidí se tam dostane po známosti a kolik se tam dostane socek.

Známý dělá na cizinecké a taky vyfasovali byt, ale v normálním bytovém domě v Ďáblicích. 3kk přes 90m2 za cenu 1kk tak o poloviční velikosti. Taková podpora je určitě dobrá, ikdyž platem nepatří mezi potřebné, a přeji jim to, ale osobně bych tam bydlet nechtěl ani za ty peníze. Bydlí tam ještě jeden kolega od nich a zbytek (asi 13 bytů?) jsou nějaké polosmažky nebo "potřební", kteří to dostali od města. Párkrát jsem tam za ním byl a určitě bych večer nechtěl jít sám po chodbě.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Arkis píše: pon 31 led 22:35 3.) Kdo proboha vymýšlel ten vnitřek? Normální praktické čtyřhranné tvary jsou již zakázané? Ta šikmina, ve které je kuchyňská linka, je tam k čemu? Dokonale to zabije 2 rohy z místnosti, kam by normálně přišla skříň, komoda nebo postel. (Ne, sociálně slabí, kteří v tomto bydlí, si nebudou dělat nábytek na míru, protože návrhář je deb*l).
Parcela na ktere to stoji je lichobeznik, tzn. timto efektivne vyuziva prostor a drzi v obou rovinach ulicni caru. Takto sikme jsou tedy jen ty jednotky nad vchodem.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

V česku je vážně těžké budovat cokoliv moderního nebo jen jiného. Ty byty mají 30m2. Je super, že se z "kontejneru" dá vyjít někam do společného prostoru. Navržené je to imho super vč. toho nápadu s tělocvičnou. Hodnota podobného řešení je imho mnohem vyšší než kdyby byly všechny buňky obsazeny. Na západě vcelku obvyklý koncept. Klidně ještě s menšími byty a větším společným prostorem. Těžko realizovatelné na balkáně, kde chce mít každý vše jen pro sebe, protože má málo...

Ad šikmina viz ctrl_j
Ad ráčkování: není moderátor, ale
wiki píše:"Adam Gebrian (* 9. května 1979 Boskovice) je český architekt, teoretik, propagátor, kritik architektury a její fanoušek, jak sám o sobě tvrdí."
To že má již několikátý pořad souvisí s jejich oblibou.

btw. sám jako špatný investor a neřádný hospodář jsem teď koupil 60m2 prostoru v baráku navíc, abych vytvořil protor, kde se budu moc setkávat se sousedy... Kvalita života imho nespočívá ve vlastnictví, ale ve vztahu k okolí a sociálních kontaktech. Život ve velkém domě s "vysokým plotem" jsem si vyzkoušel a šťastný jsem v něm nebyl.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Politický koutek

Příspěvek od Arkis »

Má chyba. Teď jsem se podíval na nákres struktury a šikminy jsou pouze v jedné straně. Je tedy škoda, že k prezentaci využili zrovna ten.

HondaMan: Ono je veliký rozdíl mezi tím, když si v domě uděláš 60m2 navíc, aby jsi se mohl setkávat se sousedy nebo když to samé uděláš v bytovém domě v centru Prahy, kde je už tak málo bytů a je to byt pro lidi bez peněz, které dotuje stát.
Odpovědět