Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

řB: tohle bude postupně ale jištěný z druhý strany. Ona taková organizační složka s majitelem někde v Karibiku nemůže brát dotace. A v "našich rodinných oborech" to bez dotací už neurveš, jak nemáš těch 35-45% snížení odpisů, tak ti ty ceny prostě nevyjdou.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1937
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Je velmi příznačné, že se političtí pokrytci chystají omezit výši daňového odpisu na osobní "služební" auta pro podnikatele, zatímco si sami zvesela pořizují "služební" limuzíny z vybraného výpalného(daní). Jistě se u lidí zkorumpovaných svěřenou mocí a majetkem nejedná o žádné překvapení, právě naopak. Až na vzácné výjimky tím dávají najevo platnost pravidla o nezpochybnitelném korupčním potenciálu moci - tak tomu vždy bylo, je a bude.

Nicméně by mě pánové zajímalo, jak zní vaše pokud možno logická racionalizace co se týče odpisu "služebních" osobních podnikatelů aut z daní, když si běžný zaměstnanec v případě zájmu o koupi auta musí vše hradit ze své čisté mzdy a tuto možnost "odpisu" pokud vím postrádá.
(Mé znalosti systému výběru výpalného/daní jsou velmi omezené, takže se můžu mýlit.)
Pokud slyším "vydělal jsem si na to, atd.", moc přesvědčivě to nepůsobí - když jsem si na to vydělal, proč si to potřebuji odepsat z daní a nekupuji za svůj čistý zisk?
Závist v tom samozřejmě hraje nezanedbatelnou roli - kromě ne/movitého majetku závidíme mládí, zdraví, intelekt, schopnost užívat si života (jako třeba řB se svým dlouholetým dobrým známým Karlem Nešporem :x ), sexuální partner(k)y atp., a jedná se o emoci spíše škodlivou, oslabující a takřka bez výjimky svědčící o nedostatečné trénovanosti našich myslí v této oblasti. Lidé v rolích rodičů v tomto ohledu většinou selhávají a o kasárenském školním zaplňování mozku z 95% zbytečnostmi a papouškování těchto neúčelných informací ani nemluvě.
V tomto konkrétním případě se ale moc této závisti nedivím, když si zaměstnanci své "služební" osobní auto z daní odepsat nemohou a podnikatelé ano. Uznávám, že jde o zjednodušení, a zaměstnanci mají zase řadu jiných výhod, ale ty nejsou tak řekněme do očí bijící jako naleštěné uřvané sporťáky pánů podnikatelů. :ymhug:
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Protože když má mít zaměstnanec auto na práci, tak mu ho koupí zaměstnavatel. Stejně tak, pokud zaměstnanec využije svého soukromého auta ke služebním účelům, má právo na (od daní osvobozenou) náhradu od zaměstnavatele. V případě běžného vozidla si troufnu říct velmi velkorysou ;)

Blázna, co si v dnešní době dovolí odepisovat i Ferrari, toho bych rád potkal :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

stejne mi to nedava moc logicky smysl :D
Hele jestli znas podnikatele co jeste proplaci sluzebni jizdy soukromym autem tak sem s nim. Jdu makat k nemu ;;)
To havarijko si doporidim a porad se mi to vyplati :)
No a kdyz se nekdo rozhodne ze ta uleva na DPH bude na cervenou Skodu Rapid s motorem 1.0 tak s tim nic stejne nenadelas.
Porad je to nejaka uleva a muzes byt rad ze jsi rad
Citroen C4 GP
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

rhinos : náhrady za užití soukromého auta k firemním účelům jsou v zákoníku práce. Pro tento rok je to 4,10Kč/Km + palivo, které je na 2019 nastaveno na 33,10Kč za natural 95, 37,10Kč za natural 98 a 33,60Kč za naftu.

Pokud by mi firma nechtěla proplatit cestu na kterou mě nutí jet, nikam bych nejel. Přikazovat můžou, donutit jen těžko a kidně bych to nechal skončit u soudu. Už je vidím, jak se brání tím, že : přece by ho to nezruinovalo. Zákon je zákon. Nazdar. Není 15.století a moje auto není určeno k tomu, aby hltalo z nudy kilometry pro potřeby firmy. Pokud mě chtějí někam poslat, ať mi dají auto, nebo zaplatí cestu.

Pokud pracuješ někde, kde je to jinak a není to například předem dohodnuté tak, že ti to budu dávat v osobním ohodnocení, tak nechápu proč tam ještě pracuješ. Teda pokud není služební cesta za 1000Kč měsíčně a ty nebereš 100 000Kč měsíčně.

Auto a odpočet : úleva... ? Skutečně ? Zní to jako dotace. Stát by měl pracovat na principu podpory rozvoje podnikání. To znamená, že nakupuju majetek, technologie atd pro růst své firmy. Jak mám růst, když odvádím 3..4..různé daně a auto, které potřebuju k podnikání mám platit z čistého zisku ? Co to je za levičáckou kokotinu ? Proto je to ĆISTÝ ZISK proboha. To znamená po odpočtu VŠECH nákladů. Tedy to, co mi fyzicky zůstane na kontě nebo v ruce a nic dalšího z toho platit nemusím. Žádné režie, splátky, mzdy, nic takového, Ale to, co mi tam zůstalo pro případ, že na mě Babiš vystaví nezákonný a naprosto pomatený zajišťovací příkaz kupříkladu. :)) =)) Zdravím kluky z FAU co na ně jeho borci klekli.

Naopak já zas nechápu proč mám doprdele platit DPH u potravin. DPH je zkratka "daň z přidané hodnoty". Přidaná hodnota (od slova přidaná = něco navíc) je pro mě pochopitelná u produktů, které se vymykají běžně zavedenému standardu. Zlatý prsten, luxusní auto, výletní motorový člun, karbonové jízdní kolo..Zkrátka produkty, které překračují rámec označení "běžný". T.j. rohlík je snad něco nadstandardního ? Ano, někdo může říct, že slovíčkařím, jenže CELÉ ty zákoníky, nařízení, vyhlášky atd. jsou pouze a výhradně o slovíčkaření. Na paprice, rohlíku, ani jogurtu teda žádnou přidanou hodnotu nevidím. To potřebuju abych nezdechl a mohl odvádět ty další daně..Z nemovitosti, z příjmu, daň z podnikání, spotřební daň...Za chvíli budu platit daň za to, že mi stojí.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

tak DPH platis napric snad vsude.
je to v podstate dan z dane.
Na druhou stranu bud rad ze dan ze vzduchu platis jen kdyz jedes na dovolenou :D

Evidentne jsi mi nepochopil :D
Firma samozrejme proplaci sluzebni cesty ale ma k tomu vedene referentske vozidla.
Ale bavim se o firmach kde muzes pouzit pro sluzebni jizdu soukrome vozidlo.
Uprimne nedokazu si predstavit rozumnou firmu ktera nema referentske vozidla.
Ale mozna se pletu.
Citroen C4 GP
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

rhinos píše: Evidentne jsi mi nepochopil :D Firma samozrejme proplaci sluzebni cesty ale ma k tomu vedene referentske vozidla. Ale bavim se o firmach kde muzes pouzit pro sluzebni jizdu soukrome vozidlo.
Uprimne nedokazu si predstavit rozumnou firmu ktera nema referentske vozidla.
Ale mozna se pletu.
rhinos : Vracím úder. Ne, že jsem nepochopil já tebe, ale ty mě. Žádná velká firma nemá nikdy na 100% zaměstnanců 100% aut. U nás dělá x-tisíc lidí od řidičů přes dělníky, kancelářské krysy až po vrcholové manažery. Ti auta mají, ale předáci směny skladů třeba ne. A pokud jsou povolaní na školení na firemní sídlo, tak se tam musí nějak dostat. Auto od firmy nemají, takže se jim proplatí doprava za těch 4,10Kč/Km + palivo a pokdu byli na cestě déle jak 5hodin, tak i cestovní náhrada v podobě tuzemských diet.

Mojim řidičům je takhle například proplácena cesta do školícího střediska při každoročním školení profesní způsobilosti.Nevidím důvod proč by měli mít na 1 cestu ročně firemní auto.

Pokud samozřejmě musíš cestovat denně, bylo by od firmy debilní, kdyby ti auto nedali. Ale to taky neplatí vždy. Jeden náš ex zaměstnanec personálního oddělení byl pěkná kuřka a prostě řekl, že Fabií jezdit nebude a bude jezdit Superbem a firma mu to bude proplácet a hotovo...Tak jezdil Superbem za 4,10 + palivo. ALE nutno zde dodat, že já když si spočítám kompletní náklady na servis, propad hodnoty auta, dálniční známku, obutí, 1x za 2 roky STK, budget na nějaké nenadálé opravy auta, tak jsem na částce cca 6,50Kč/Km včetně paliva, což je de facto +/- maličkatý autobus přesně ta náhrada. Takže vydělat se na tom nedá. Tím jsem si skoro jistý Kdo tvrdí, že ano ten má buď brutálně spolehlivé auto co nepotřebuje žádné opravy, nebo nevím...

"Vydělat" se na tom dá když tě takhle pošlou 2x do roka na cestu například Ostrava-Praha-Ostrava. To máš hned v kapse slušné dýško, jenže kdybys to jezdil každý týden 5let, tak tě neminou čepy, tlumiče atd atd atd...
Odpovědět