Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Rhinos : Krásně řečeno i s příkladem. Příkladným :-)

Prostě 200lidí ať chceš nebo ne, UMÍ (neříkám že musí) nadělat škodu jak prase na 2..3 generace. Dlouhý prsty, osobní zájmy..Asistentky za 30...Není to tak dávno co jedna taková lítala za státní prachy kdoví kam na rekreace...Ono se to posčítá a zjistíš, že bys za ty prachy zvládl zaplatit do každý školy hračky do družiny (jestli se tomu tak ještě říká ty jo..) Nebo pokud je třeba někdo militantní anti-dětskej (takovej opak pedofila :)) ) tak třeba mohli slevnit STK..třeba..nebo ti poslat na Vánoce domů kolekci od Orionu :-D Takže...Dřív mi vadilo, že hrabou a chrochtaj u toho. že by to šlo dělat i potichu. Dnes už mi vadí i to, že hrabou. Ne ze závisti, ale proto, že vím, že by za ty promrdaný peníze mohl být někde užitek.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Tak vždy v dějinách byli páni a kmáni. Lidi budou protestovat a ti nahoře se vymění a jede se dál. Já spíš nechápu, proč lidi nedemonstrují proti tomu, co každou zimu ve městech dýchají. To i za komančů byly v severních Čechách ilegální protesty. Tenhle rozdíl oproti D mi v CZ vadí mnohem víc než ty mzdy. V kamnech se pálí, co hoří a stav většiny vozového parku úděsný. A je jedno, zda diesel či benzin. A zlepšení nezažijí ani naše děti, protože to většině nevadí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

jerry : Promiň, ale to s těmi auty je hrozně hloupý příspěvek. Vyvíjí se to hrozně rychle. Já mám v živé paměti stav vozového parku v ranných 90.letech, kdy chtěl každej cokoliv, jen ne škodovku. Táta jezdil 2x týdně Švýcarsko a nestíhal ty auta prodávat, jak mu to lidi rvali od ruk. Nikdo nejezdí krámem protože chce, to mi věř. To je otázka životní situace a ne volby. Nikdonejezdí záměrně 20let starou Felicií...Z lidí jako ty mám strach, protože takové napadají ty věci alá pravidelná roční ekodaň na Euro 2 za 8000Kč apod. A odsere to kdo ? Zase ten nejchudší, kdo nemá na změnu toho auta peníze.

Naopak. Jsem příjemně překvapen, jak rychle se obměňuje vozový park. Dříve se tak rychle auta neměnila. I na malých městěch často vidím auto v operáku (většinou má nějakou nálepku apod, že jde o operák), firmy nakupují nová auta ve velkém, mnoho lidí má služebák. Nesouhlasím.

Byly doby, kdy jet za jiným autem bylo nemožné jak to smrdělo a skutečně to není tak dávno. Dnes je to naprostá vyjímka. Stát v koloně nechceš ani dnes...skrz ty smrady, ale to je počtem těch aut na jednom fleku. Kdyby tam stál stejný počet Favoritů, ta bys tam asi zdechl. Kolik lidí ve tvém okolí má auto starší 15let ? Vmém okolí skoro nikdo. Buď nemají auto vůbec, nebo poměrně zánovní, případně tak max 8let staré.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Píšeš, že máš příbuzné v D, tak si porovnej ovzduší v Praze a Mnichově. Obojí špatné, ale v Praze daleko horší. Taky nepíšu, že za to mohou jen stará auta, ale i to, čím lidi topí. Ano, v řadě případů je staré auto i špatné topivo dáno ekonomickou nutností. I když ty vytlučené DPF filtry? Ale to jsme zase u těch mezd, kterými jsme začali. Já ty lidi neviním, já viním politiky, že 30 let po převratu je pořád takový rozdíl. To je systémová chyba, o které bychom mohli psát do aleluja.

Jinak žiju střídavě na venkově v D a ve městě v CZ. Když jedu domů, poznám po čuchu, že jsem v CZ. A vozový park? Před marketem na vesnici v D lepší než ve městě v CZ. Proč myslíš, že si lidi tady nekoupí stejná auta? Když firmám vadí i minimální mzda 500 euro, tak asi hned líp nebude. Na závěr podotýkám, že to není závist, už 26 let nejsem závislý na platu, ale na tom, co si vydělám.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Víš, co je zajímavé? Že ty články či debaty v rozhlase či tv mají na svědomí novináři, kteří by se za minimální mzdu v práci ani neukázali :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Já taky ne. A ty taky ne ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

No právě proto. Tak sakra těch 500 euro za měsíc těm lidem přejme. Většinou jsou to lidi, co se v práci nadřou. Je hodně moc těch, co mají násobně víc a dávají lejstra ze šuplíku do šuplíku. O rozkradených penězích ani nemluvě. Takže šetřit na těch nejchudších mi nepřijde fér.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Jerry, kolik znáš lidi kteři za tech 13 reálně pracuji?
Já totiž nikoho. Skladník v Praze má 30+, lidi ve výrobě i více, prodavačka v Lidlu na za plny úvazek 25 a i naše uklízečka na ostravsku má 100 na hodinu čistého..
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Osobně neznám a ve městě asi taky těžko poznám. Budou to spíše lidi v malých obcích v pohraničí nebo jiných zapadlých koutech, kde ani teď moc práce není a pro které je z různých důvodů problém se přestěhovat jinam. Osobně znám sousedy z obce v Bavorském lese. Tam je práce málo a hodně lidí zvláště žen dělá za minimální mzdu. Tedy německou ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět