Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

jirka87 píše: Asi ti nebude 20, takze si pamatujes 90. roky apod.
ročník 97, takže máš pravdu napůl B-)

Všechny ty kecy o tom, jak má pomoc dostat ten, kdo jí potřebuje a blabla jsou od základu špatně. Jak říká moje babča, za ní museli obědy platit její rodiče, stejně jako ona je musela platit za svoje děti. A taky to nějak šlo. Kdyby věděli, že to nepůjde, tak by holt děti třeba ani neměli. Znám pár chlapů, co se rozhodli se neoženit a nemít děti, aby si udrželi svůj životní standard, 3-4 sporťáky v garáži a holky ve věku dcer jejich vrstevníků.
Sociální stát a neustálé vytváření pocitu "to nevadí, že jste uplně na hovno, když půlku svý nuzný výplaty naházíte do automatů a polovinu zbytku sebere exekutor, dostanete dávky a přežijete" je to, co dává nemakačenkům možnost relativně prosperovat a dále se množit.

Pomoc by měl dostat tvůj brácha, protože za to reálně nemůže. Ale sorry, když si někdo naprcá děti a pak jim nemůže ani koupit oběd, za to se nějak necítím odpovědnej :-??

Edit v reakci na další post: občas mluvím jak mongol, nemůžu za to.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nedivte se, že je pro Štěpána všechno "EZ", ještě je mladý študák (21 iirc) a v tom věku člověku sebejistota, "všeználkovství" a rychlé závěry zavěšené proklatě nízko u pasu nechybí, obzvláště má-li velmi nadprůměrné materiální zázemí a předpokládám, že i vztahově jsou na tom v rodině relativně dost dobře.
Zvyšování mini-mzdy mu přirozeně nevoní, neboť je synem "továrníka". Kdyby za ni měl sám žít bez rodinného vatového polštáře nebo nedejbože ještě živit rodinu, viděl by situaci radikálně jinak (mírně řečeno). Možná i proto nepochopil, jak jste to myslel s těmi obědy, protože je pro něj podobně dlouhodobě krizová finanční situace prostě nepředstavitelná. Ale jinak je pravda, že na obědy pro děti má každý i v sebevětší krizi; a kdo ne, ať je raději odevzdá státu.

Označení lachende Bestien pro Chechy prostě sedí jak prdel na hrnec - v dobrém i ve zlém.

Ovšem takovou 40-let trvající, prakticky celonárnodní kognitivní disonanci (viz. např. děsivá zlidovělá rýmovačka "kdo nekrade denně hodinu, okrádá sebe i svou rodinu", kdy se z krádeže stala ctnost neboli "protirežimní odboj") proloženou konstantní přiožralostí i v práci (neboli "na půdě podniku je zakáz konzumace alkoholu" - "kdo by chlastal na půdě? haha") z "geografické karmy" jen tak nevymažete a její dopady jsou a budou ještě dlouho zjevné.

A v oblasti politiky se kradlo, krade a bude krást tak dlouho, dokud bude systém nastaven záměrně nepřehledně, komplikovaně a neprůhledně. Neboli až bude teoreticky na internetu dostupné on-line každé rozhodnutí státního zaměstnance, důležitý detail zakázky a finanční transfer, pak se můžeme začít bavit o minimalizaci korupce. Do té doby je každá mnohomluvná proklamace o "boji proti korupci" jen manipulativním populismem a "výkřikem do tmy".

P.S. Zajímavá a zjevně i oblíbená nálepka - "nemakačenko". Ano, existuje spousta lidí, které takovéto označení může celkem pravdivě popisovat, ovšem doporučuju si před vyjádřením znechuceného povýšeného odporu k těmto "podlidem" něco přečíst z psychologie o vlivu dlouhodobé nezaměstnanosti na psychiku člověka, nebo se o tom nejlépe pobavit s někým fundovaným. Trochu si rozšířit obzory, ať se potenciálně dokážete aspoň minimálně vcítit do lidí v podobných situacích.
Ale to asi bude příliš energeticky náročné; ostatně ono je vždycky fajn mít po ruce nějaký terč, do kterého se můžu trefovat. Cikáni, nemakačenka, socky, nově nesmíme zapomenout na ty ďábelské migranty, atd.

Pochopil jsem tedy správně, že si pod pojmem nemakačenko představujete lidi dlouhodobě bez trvalého pracovního poměru?
Protože osobně bych jako nemakačenka označil většinu lidí ve státní správě, na úřadech, u švestek, v politice atd. atd.
A ti za to tu svoji "práci" berou kurva jiné peníze, než lidi na podpoře.
Jo málem bych zapomněl na zelené mozky u vojska. Další parta "nemakačenků", navíc velmi dobře placená, nemluvě o tom, kolik dostávají tito žoldáci za okupační "mise" v zahraničí.
Polovinu úřednictva a švestek poslat na pracák, ať předvedou, co umí v reálu. A vojsko zrušit úplně, stejně jsou jen pro srandu králíkům. To by rázem bylo na zvyšování důchodů a mini-mezd víc než dost.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne stř 23 led 11:09, celkem upraveno 5 x.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Stepan : Já tě chápu a říkám znovu. Mám pocit, že to myslíme stejně, ale nějak nám v tom brání výrazivo :-D Každej by chtěl, aby jeho souse, ředitel školy, starosta, spolužák, rodič, sourozenec byl uvědomělej, nadprůměrně intelgientní, spolehlivej, zručnej a nevím jakej občan. Že bychom se pak všichni měli lépe, každej by pracoval apod..To už tady ale bylo přece :-D 40let tady přece bylo všechno "ideální" :-D

Já ve tvým věku a vlastně až cca do 25 žil bytostně přesvědčen v tom, že děti nechci, protože na to sociálně nemám. Jsem trochu nervák a mám rád věci v pořádku, což není tak přesně to, co ti dítě prvních 20let než ho vyhodíš z domu dává :-D Nicméně člověk mění a život mění. Nakonec jak mi začali nenadále umírat lidi kolem mě jsem si řekl, že na to seru. Seru na hmotný věci a prostě zaprvé nechci umřít sám a zadruhé se pořád utěšuju tím, že to děcko MOŽNÁ bude mít ke mě stejný vztah, jako mám já ke svému otci, kterého ctím, respektuji ho a ikdyž se ne na všem shodneme apod, ta tak jak jsem na své vlastní orgány sobec a nikomu je nedám (nechce se mi to vysvětlovat, prostě to tak v sobě mám..je to moje), tak jemu bych tu ledvinu případně dal :-)

S těma nemakačenkama souhlas 100%. Proto jsem napsal co jsem napsal v předchozím příspěvku. Slováci to u sebe už nějak pořešili - detaily nechtějte, musel bych to dohledávat, ale žít tam na úkor státu dlouhodobě léta letoucí už prostě nejde.

Oni vůbec jsou v lecčems ti naši bývalí "bratia" napřed. A já jim to přeju, ikdyž dvojdomek se Slovákem bych asi nechtěl :-D
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Lachende Bestien píše: Ovšem takovou 40-let trvající, prakticky celonárnodní kognitivní disonanci (viz. např. děsivá zlidovělá rýmovačka "kdo nekrade denně hodinu, okrádá sebe i svou rodinu", kdy se z krádeže stala ctnost neboli "protirežimní odboj") proloženou konstantní přiožralostí i v práci (neboli "na půdě podniku je zakáz konzumace alkoholu" - "kdo by chlastal na půdě? haha") z "geografické karmy" jen tak nevymažete a její dopady jsou a budou ještě dlouho zjevné.
100% souhlas ať si o tom myslí kdo chce co chce. Protože tady musí ještě 2 generace vymřít aby se to významně posunulo.

Jedna z mála věcí, kterou si cením a komunismus ji v nás jako v národě vybudoval je, že jsme tak trochu každý z nás jako McGyver. Z hovna se dá uplácat výbušnina. Debilní Američan dodnes nechápe, že křížový šroubovák, jsou vlastně 2 ploché, tedy jistý šroubek lze povolit plochým i přesto, že je určen pro křížový. Použít na něj konec kávové lžičky, nebo nedejbože příborák by ho vůbec nenapadlo. My si tak nějak vlivem nedostatku uměli vždy poradit a toho si zase cením co to v nás zanechalo. Ale to je jedna věc z 10 000. I dnes,kdy se dá koupit všechno se to občas hodí ten mozek odkojený nutností si umět poradit :-)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

LB: Pokud je někdo na minimální mzdě, měl by začít zametat u svého prahu. Dlouhodobá nezaměstnanost je možná právě díky sociálnímu státu. Nebo se snad někdy v 19. století a dříve mohlo stát, že by někdo dlouhodobě nepracoval? No nemohlo, protože by chcípl hlady. Problematika přezaměstnanosti a neefektivity státní správy je důsledkem demokracie. Z pohledu ABčka přece není nic jednoduššího než nabrat desítky tisíc úředníků, dát jim z erárního velké platy a nenutit je dělat. Hlasy zadarmo. :ymhug:

jirka: :x

Poznámka pod čarou: Mám práci, jsem placenej od hodiny. V pondělí jsem šel domů dřív, protože se mi udělalo nehorázně špatně. Teď už dva dny ležím doma. V únoru mám jet na dvoje hory a možná se tam nebudu moc ani pořádně ožrat, protože jak to mám od hodiny a nejsem v práci, tak jaksi nemám plat. Stejně bych Maláčovou nevolil. Čím to bude :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Ad minimální mzda. V rámci EU je u nás největší disproporce mezi produktivitou práce a mzdou. Produktivita se blíží vyspělým státům EU, naopak mzdy jsou násobně nižší. Tedy zisky firem jsou u nás jedny z nejvyšších. A kdo nemůže zaměstnanci zaplatit ani takto nízkou minimální mzdu, tak ať firmu raději zavře, bude to lepší pro obě strany. Zaměstnanec se bude nucen pohlídnout jinde a neschopný podnikatel si jako zaměstnanec také vydělá víc.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Jerry : Ja se takhle s nikym srovnavat nechci. Protoze nepotrebuju mit mzdu jako Nemec, pokud nebudu mit najmy v bytech jako Nemec. Teta si koupila obycejny radovy dum (novostavbu) na dalekem predmesti Mnichova a zaplatili za nej s manzelem 600 000Eur. No zadna honosna stavba to nebyla, kdyz pisu radovka, ze...Takze ne. Nepotrebuju plat Nemce, dokud nebudu mit vydaje jako Nemec. Je to nalej, vylej. 2x mi zvednou mzdu, 2x mi ale zdrazi nemovitosti, takze kam jsem se dostal ? Papirove jsem na tom na jednom udaji lepe, nicmene situace by byla stejna. Zkus si v Nemecku najmout remeslnika..bez tam k zubari..Ja to mam opravdu z prvni ruky a neni to az tak vesele, jak to my tady v ČR vidime. Proste neni.

Stepan : Tim, co jsem uz napsal. Je to tak,ze jsi mladej, vidis to tak, ze se o sebe clovek musi postarat sam. Neznam tve rodinne zazemi, ale jiste se te nijak nedotknu,kdyz reknu, ze priklad jsi v tomto mel zrejme od rodicu. Nicmene ty na ty dvoje hory muzes jet. Cim to bude, ze tu Malacovou "nevolis" ? Jsou lidi, kterym je 30..40 a nikdy nebyli u more, co fakt delaj, ale hold...Nechci tady rozebirat exekuce, ale povim ti jednu dobu mi fest cvakala prdel. V 16ti jsem nezaplatil jizdenku v Ostrave v tramvaji. Takze revizor. Uz ani nevim jesti jsem tenkrat neco podepsal. Pak jsem na to nejak zapomnel. Je to uz 15let a dodneska nic neprislo, ale porad to ve me hloda. A lidi, kteri v "zlate ere exekutoru" platili za 2kč pohledavku nedoplatku ve finale 12 000Kč nebylo malo. Tomu ver ikdyz se ti nechce. Chudoba neni nemoc nebo neco co sis zamerne poridil. Ne vzdycky si za ni clovek muze sam. Nekdy zdedis dluhy apod..Jsou kolikrat proste veci naprosto nezavisle na tvem konani. Kdyby ti umrel nekdo z rodiny nedejboze v zahranici, tak ti garantuju, ze prevoz tela do CR by ti radne zahybal s rozpoctem na ty hory...a asi na nekolikery hory...Cestovni pojistky atd..ano..Proste nepitvej kazde moje slovicko a ber to spise jako podnet k zamysleni nad svym nazorem a proc muze mit nekdo jiny.

Pak mame trochu jinou situaci. Muj deda celej zivot makal a kdyz uz byl rok..dva pred smrti, tak nevychazel z domu. Delal kolecka - domov-pooperacni-LDN-domov-pooperacni. Babicka mela narok na nej brat nejakej prispevek a deda se zabejcil ze ani hovno. Ze se nic na nej brat nebude. Takze to neni jen vekem co pises, ale i povahou. Nicmene babicce to leda uskodilo, finance ji to dost oslabilo, pomahali jsme, ma kde bydlet, je samostatne fungujici, ale deda mel tvrdou palici a zbytek rodiny na to doplatil (ikdyz se neda hovorit zadnym bankrotu). Tim ti chci poukazat na skutecnost - znovu se tam vracime- ze pokud nekdo pumpuje do systemu penize, mel by mit narok jednou za X v pripade problemu, aby ho system podrzel = pomoc potrebnym. Ne tem, kdo nejvice rvou.

Ja jsem kuprikladu ze zdravotniho krome par bezvyznamnych bebinek necerpal zatim nic. Nikdy jsem nebyl ani jeden den na pracaku a ani jeden den na socialce. Ano, bude to znit divne, ale nebyl jsem nikdy ani jeden den na nemocenske a nikdy jsem si nevzal u zamestnavatele propustku k lekari (pracuju ted asi 12. rokem, coz je dost na vycet toho, co jsem zatim nevyuzil)...A nenadavam, ze chci "Americkej" system" zdravotnictvi, ikdyz bych na tom aktualne asi 10let zpetne "vydelaval". Jenze "i na sedlaka prijde bida"...
Naposledy upravil(a) jirka87 dne stř 23 led 12:16, celkem upraveno 1 x.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Ale cenová hladina některých služeb a potřeb v D nic nemění na mém tvrzení o největších "nůžkách" mezi produktivitou práce a vyplácenými mzdami v CZ v rámci EU. Proč myslíš, že zahraniční firmy generují u nás větší zisky než doma? Chtěl jsem tím poukázat na to, že kdo nemůže vyplatit ani minimální mzdu 13.350 Kč (cca 500 Euro), tak má zřejmě špatně vedenou firmu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

jerry : souhlas. A my jako cesi si zase nechavame vyrabet v Polsku a v Cine. Rika se tomu posouvani problemu na vychod.

Takhle ten system TED funguje. Takze zacni u nas a rekni - Nemci jsou kurvy, montuji u nas, protoze je tu levno. Aha pockat..i my jsme kurvy, protoze montujem v Polsku a Cine..

Cely svet je postaven na nerovnovaze. Kdyby byli vsichni stejne bohati, schopni a inteligentni kazdej by chtel bejt reditel atd..Musis mit chudsi regiony, kde je mozne z toho tezit nejakym zpusobem (levna prace a sluzby tedy napriklad). Tim roste tvoje ekonomicka sila v domacim state atd...

Pak ti to ale docvakne a zjistis, jak je mozne, ze celosvetovy obchodni trh jeste drzi pohromade, kdyz si zadas do googlu dluhy svetovych statu a vyjede ti vysledek, ze temer kazdy stat na svete je v dluhu. Napriklad Island to byl podle me je nejzadluzenejsi zeme na svete. Tak...jak dlouho muzes ty jako podnikatel fungovat v dluhu ? Pul roku ? Mozna rok ? Ty staty tak jedou desetileti a nic se nedeje. Takze je tam neco vic, do ceho ja jako blbej clovek nevidim...Nemusim zas vedet radsi vsechno. Uz ted zvracim u zprav :))

Hosi a to uz jsme ale hodne daleko :-D :-D :-D

P.S : Už jsem to našel... https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ze ... ADho_dluhu Tak je to teda Lucembursko (brutálním náskokem v řádech tisíců procent před druhým Monakem) a Monako borci..Takže pidi státy s naprosto největší koncetrací boháčů na světě jsou nejzadluženějšími státy na planetě v přepočtu na obyvatele...Takže ano..takto funguje náš svět.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

tak je zajímavé že i v Německu je minimální mzda a nějak jsem si nevšiml že by to někomu extra vadilo.
Dokonce mám dojem že je navíc v každém odvětví stanovena nějaká "obvyklá" mzda.

Ono je strašně jednoduchý říct ,že když mám minimálku tak mě nikdo nenutí za ní dělat.
Ono ta změna není zas tak jednoduchá.Když máš zázemí,rodinu,vazby.

Ale vrátil bych se k tomu původnímu tématu.
Vidím to u kolegy.
Týpek před důchodem s jedním "dítětem". Poměrně vyčůranou 26ti letou dcerou.
Všechno zdědil a když příjde řeč na to že poslanci atd sosají ze státního tak jeho obvyklá věta je že mu to neva.
Vždyť jich je jen 200.
Ta suma je prece mala...no jo ale na nich je nabaleno dalsich x typku a funguje to napric vším co tento Stát financuje.
Stačí se podívat na mimořádné prémiové složky různých státních úřadů.
Plebs jede podle seškrtaných tabulkových platů ,ale pro hlavouny co dřou jako koni tak fondy jsou.

Řešení? No asi není. Vždy se bude sosat. :D
Možná by stačilo kdyby se ze státního tolik nemlaskalo ;)

U nás v korporátu to je úplně stejný.
V dobách kdy byla obvyklá marže 60% firma dost slušně nabobtnala co se týče lidí.
Většinou nějaký kamarád někoho.
No a teď vedení čumí když marže padly.
A hledají se úspory v procesu případně v produkčních složkách a ne v těch lidech kteří si mnohdy nevydělají ani na svou existenci v rámci firmy
Citroen C4 GP
Odpovědět