Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:Poprosil bych jeden příklad oné čínské investice...
Upřímně řečeno, jsem měl na mysli Nexen Tire Žatec 22mld, ale zmýlil jsem se, Korea, těsně vedle. Dodnes jsem žil v tom, že to jsou číňani, ale je to jedno, oni v číně mají výrobu také.

Tak mohlo by to být více, že, to souhlasím, ale zas bych je nepodceňoval. Oni začnou vždy pomalu, a pak zjišťuješ, že nemají konkurenci...

investice čínské automobilky Yanfeng v Plané nad Lužnicí za 1,85 miliardy korun do výroby autodílů. Projekt by měl vytvořit téměř 600 pracovních míst.
Beijing West Industry (BWI Group) do výroby automobilových dílů (tlumičů) v Chebu. Rozsah investice činí 741 milionů Kč a měla by vytvořit zhruba 315 pracovních míst. V
Hisence – výroba TV v Plzeňském kraji (CT Park Borská Pole). Rozsah investice činí 162,5 milionu Kč.
Shijiazhuang Zhongxing Machinery připravuje miliardovou investici v Sokolově s českým partnerem Czech Industry Group. Společný závod se bude soustředit na výrobu disku pro automobilový průmysl a měl by vytvořit kolem 200 pracovních míst.
2015 koupila čínská strojírenská firma Xi´an Shaangu Power 75 % podíl v brněnské společnosti Ekol, která patří mezi přední české výrobce turbín. 1,34 mld. korun.
Huawei v ČR působí od roku 2003 zaměstnává více než 400 zaměstnanců (z toho 95 % Čechů).
Changhong. 2006 Nymburk v celkové výši více než 660 mil. Kč. V současné době továrna v Nymburce vyrábí jeden milión televizorů ročně a má přes 300 zaměstnanců.
Changhong plánuje další investice (cca 20 mil. eur) do rozšíření sortimentu a vytvoření výzkumného centra.

Čínská skupina CEFC v 2015 oznámila investice Získala podíl v aerolinkách Travel Servis a spolu s partnery převzala podíl v Pivovarech Lobkowicz Group. Firma také koupila fotbalový klub Slavia Praha, investovala do nemovitostí, hotelů, kliniky tradiční čínské medicíny v Hradci Králové, do finanční skupiny J&T Finance, strojírenského podniku Žďas a cestovních agentur (Invia, Canaria Travel).
V roce 2018 vyšly najevo finanční potíže CEFC a aktivity společnosti převzal čínský státní konglomerát CITIC, který se stal novým akcionářem společnosti a v ČR založil společnost CITIC Europe
ZDROJ A VÍCE ZDE
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

pod pojmem investice si ale já představuji, že postavím něco na zelené louce a ne, že koupím Travel service nebo jinou existující firmu ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Tak jsem zamáčknul slzu...co bychom si bez toho Agrofertu vlastně počali? :ymhug:
BTW: kdo by tipoval, že tento pán byl agentem STB, má bludišťáka!
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ag ... &source=hp
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od Dix »

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... &source=hp

Chce to ještě víc bojkotovat ty jeho "dobroty".
Bez bodů
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Sebral jsem odvahu, kliknul na odkazy z hovinek.cz a aspoň jsem se trochu pobavil u titulku tohoto výplodu.
Autor zřejmě posnídal slušnou porci vtipné kaše. :p

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/h ... t-40297525
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od Dix »

Bez bodů
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

To je krasne, Ministerstvo financi argumentuje, ze nemuze jako zastupce statu nest odpovednost za prezidenta. Tady bych jen pripomnel, ze stat prostrednictvim parlamentu stanovil odpovednost provozovatele vozidla za to, co za volantem dela ridic.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stat ... novi-79440
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

ctrl_j píše:To je krasne....

Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Chybi tam ten konec, tak ja ho doplnim: „Ja zapomnel veprova hlavo.“
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Oliver Stone, Neznámé dějiny US - Tohle jste viděli? Šokující, hodně kontroverzní, jako ruská propaganda, přitom je to US režisér spisovatel a producent, a vůbec se toho nebojí... :ymparty:
Naposledy upravil(a) driver dne pon 30 zář 18:48, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět