Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

Honza42 píše:A nyní nahlédněme do myšlenkového rámce ExFuna a podívejme se, co si představuje pod pojmem služby:
https://www.reformy.cz/pase-ovcak-ovce-na-zelene-louce/
Asi jak kdyby služba holiče spočívala v tom, že ho na ulici chytím a udělám mu zelenou trvalou, protože jsem se rozhodl, že by mu slušela. A peníze si stáhnu z jeho účtu, aniž bych se ho ptal, protože mám neomezený přístup.
Zase michas účelově a nasazujes psi hlavu.

Reformy, tak to už je silný kalibr. Blog SPD taky bude?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Štěpán: "Z daní placenej úředník" se nelíbí nikomu. Je to jen neschopnost "vlád a nepružnost obyvatel, že státní aparát není třetinový...

Ad Taxikář nebo kadeřnice: Tihle 2 to nevytrhnou. Svět se dneska točí okolo sdílených služeb, cirkulární ekonomiky, online...
2.9T RWD
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od rhinos »

no jo jenze porad tu musis mit ty blbce co to musi oddrit...
Online rohlik neupeces ;)
A ani ty Digital Factory 4 neni takovy zazrak
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

A průmyslová revoluce snad znamenala zánik zemědělství?
Back to basics.
Příčina -> následek
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

ExFun píše:
Honza42 píše:A nyní nahlédněme do myšlenkového rámce ExFuna a podívejme se, co si představuje pod pojmem služby:
https://www.reformy.cz/pase-ovcak-ovce-na-zelene-louce/
Asi jak kdyby služba holiče spočívala v tom, že ho na ulici chytím a udělám mu zelenou trvalou, protože jsem se rozhodl, že by mu slušela. A peníze si stáhnu z jeho účtu, aniž bych se ho ptal, protože mám neomezený přístup.
Zase michas účelově a nasazujes psi hlavu.

Reformy, tak to už je silný kalibr. Blog SPD taky bude?
Nic nemíchám. Prohlásit byrokracii za služby je těžký faul. Vtip je zajímavý svým obsahem, nikoliv tím, kde ho vyhledavač zrovna našel. Zatím historikové čím dál častěji tvrdí, že všechny velké civilizace zničila byrokracie, včetně třeba Egypta nebo Říma.
Takže situace vážná až zoufalá. Byrokracie již vytvořila vlastní politickou třídu. A v kombinaci se všeobecným volebním právem je schopna stát vytunelovat. Na rozdíl od trhu peníze nevydělává, ale dostává je. A ve finále si kolik má dostávat určí sama.

(Digital Factory 4 je čistě umělý konstrukt, specializovaný na čerpání veřejných peněz do soukromých kapes. V reálném světě průmyslu nic takového neexistuje.)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

ExFun píše:
Stepan píše:ExFun 1 : No právě, není děsivý, na jaký individua ta reklama cílí? Tohle nám má vládnout?
ExFun 2 : Pro mě je ekonomika služeb třeba taxikář nebo kadeřnice. Nikoliv z daní placenej úředník... ;)
1) já takový mladý potkávám na ulici denně. A budou nám vládnout, to je jistota. A stejně tak se naši rodiče dívali na nás. Každá generace nechápe tu další... Prostě to tak beru. Nechápu, nechápu ekonomiku influenceru a sociálních sítí, ale nějaké skupině to funguje, takže to nechci odsuzovat, dokud tím neproniknu.

2) poznámka byla na to, že nerozlisuju výrobu a spotřebu, nikoliv ke klipu. Klip je prostě naborarske video a trh práce je jen jeden. Pokud se autoritativní orgány obracejí na trh zaměstnanců stejně jako soukromé subjekty, je to vlastně dobrá zpráva. Pořád lepší než kdyby autority utekly trhu a absolventi chtěli pracovat pro autority a teprve po odmítnutí šli do soukromého sektoru...
1) No a nejhorší je, že to je přesně moje generace, tyhlety lopaty budou od pohledu asi starší než já. Tatík se mi pravidelně směje, že on už si dobrý auta odjezdil, barák postavil, svět procestoval a může v klidu umřít. Ale já tu budu muset žít s těmahle frikulínama :D
2) On nemluvil o výrobě a spotřebě, on mluvil o tom, že jedna parta peníze vydělává a druhá spotřebovává. Prachy vydělává sektor služeb stejně jako výroba. Úředník ovšem pouze spotřebávává. A většinou ještě vymejšlí píčoviny, který tý první partě zabraňují vydělávat. :)
Naposledy upravil(a) Stepan dne čtv 29 říj 10:29, celkem upraveno 2 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše:Štěpán: "Z daní placenej úředník" se nelíbí nikomu. Je to jen neschopnost "vlád a nepružnost obyvatel, že státní aparát není třetinový...

Ad Taxikář nebo kadeřnice: Tihle 2 to nevytrhnou. Svět se dneska točí okolo sdílených služeb, cirkulární ekonomiky, online...
První odstavec: Doporučuju Prolomení hradeb. Fakt že jo. Já vím, že to napsal Hampl a ten wording, kterej v tý knížce používá je dost k zblití. Ale pokud nejseš zabedněnej jako ExFun, kterej se opakovaně chlubí, že myšlenku posuzuje dle nositele, je to zajímavý, respektive depresivní čtení. Vyplyne z toho, že současný stav a jeho postupné zhoršování* je vzhledem k lidské povaze nevyhnutelné.

*postupná likvidace malého podnikání, přebujelý státní aparát, zničení jakéhokoliv pocitu odpovědnosti za svůj život (...). No prostě levičáctví ve spreji :D

Druhý odstavec: Jj, neříkám že ne. Jenom jsem ExFunovi vysvětloval, co je to sektor služeb :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Honza42 píše:
ExFun píše:
Honza42 píše:A nyní nahlédněme do myšlenkového rámce ExFuna a podívejme se, co si představuje pod pojmem služby:
https://www.reformy.cz/pase-ovcak-ovce-na-zelene-louce/
Asi jak kdyby služba holiče spočívala v tom, že ho na ulici chytím a udělám mu zelenou trvalou, protože jsem se rozhodl, že by mu slušela. A peníze si stáhnu z jeho účtu, aniž bych se ho ptal, protože mám neomezený přístup.
Zase michas účelově a nasazujes psi hlavu.

Reformy, tak to už je silný kalibr. Blog SPD taky bude?
Nic nemíchám. Prohlásit byrokracii za služby je těžký faul. Vtip je zajímavý svým obsahem, nikoliv tím, kde ho vyhledavač zrovna našel. Zatím historikové čím dál častěji tvrdí, že všechny velké civilizace zničila byrokracie, včetně třeba Egypta nebo Říma.
Takže situace vážná až zoufalá. Byrokracie již vytvořila vlastní politickou třídu. A v kombinaci se všeobecným volebním právem je schopna stát vytunelovat. Na rozdíl od trhu peníze nevydělává, ale dostává je. A ve finále si kolik má dostávat určí sama.

(Digital Factory 4 je čistě umělý konstrukt, specializovaný na čerpání veřejných peněz do soukromých kapes. V reálném světě průmyslu nic takového neexistuje.)
Tak.
Sorry, ale úředník by prostě neměl volit. V předlužený fabrice nový představenstvo taky vybírají věřitelé a financující banky, nikoliv zaměstnanci.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Člověče, chtěl jsem to napsat, s tím volebním právem, ale netroufl jsem si. :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Tak to je obecný rys společnosti. Že spousta věcí je "jasná", respektive každýmu kdo nemá hlavu v prdeli dojdou, ale už je radši neříkáme nahlas, protože by z toho mohl bejt průser nebo by ho ještě označili za extermistu jak chudáka Vaška Klausů.

Že pokladníka by neměl volit dráb a jeho pochopové, ale spíš ta parta co pokladnu plní, to napadne asi každýho. Jenom při přesunu do dnešních reálií se nám to už přestane líbit. Tuhle mi prominentní člen strany Zelených vysvětloval, jak to měli lidi ve středověku těžký, že museli platit ty desátky. Jsem se smíchy neudržel =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět