Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Stepan píše: pon 05 zář 12:37 trojčlenkou ze současných cen?
Samozřejmě, že na konci dne to nebude tak horký, ta cena už zase klesla, trošku se to naředí... Nicméně pořád se bavíme v řádech, které nejsou pro běžnýho člověka řešitelný svetrem, vynecháním dovči ani pár hodinama přesčasů.
Jako ceny z burzy, jo? =))
Baba Jaga
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: ned 03 dub 20:21

Re: Politický koutek

Příspěvek od Baba Jaga »

On už Ronald Reagan věděl , ze rus ten plyn zastaví klidne v nejtužší zime.Od te doby se na to nikdo nepřipravil .Cca 30 let zpět někdo rozhodl o plynofikaci mest a obcí , proč?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

řidičBOB píše: pon 05 zář 08:06 Kamarád mi poslal odkaz na hezký text. Myslím, že je tam napsáno vše.
https://den1.cz/jak-na-dezolaty-3a003e
Článek plný značně povýšených (toho si je aspoň autor vědom) a k tomu povrchních prohlášení.
Navíc je část blokována pod podmínkou zaplacení, která je mazaně umístěna až po pár odstavcích. $-)

Prostě přepoctivělí, upřímní a altruističtí banksteři a byrokradi to se všema myslí opravdu, ale opravdu dobře a vůbec, ale vůbec za nic nejsou zodpovědní. Autora bych tipoval na titul (soc)ing z ekonomky.
Ale občas i pobavil, třeba "logikou" typu "platím ti málo, protože nikdo nechce platit víc a já samozřejmě taky ne". Takže má zájem o vykonanou práci, sám ji dělat NECHCE, takže potřebuje druhého a tomu slušně zaplatit taky NECHCE. Bo nikdo nechce. :ymapplause:

Edit. Celému článku ovšem dominuje hrdá pýcha a nezdolné přesvědčení o nadřazenosti vlastní inteligence, protože když ostatní nechápou, co se jim snaží sdělit, znamená to samozřejmě vždy jejich hloupost a nízkou inteligenci a nikdy neschopnost mluvčího jim to stručně a jasně vysvětlit.
Na druhou stranu je pravda, že mnohé iracionální základy fungování společnosti logicky vysvětlit nelze, protože nejsou založeny na úrovni rozumu, ale na zákonu kyje a tesáku.
A taky kdo nechce pochopit, nepochopí.

Jinak globálně kapitalistické letadlo funguje jen za předpokladu (vy/zne)užívání ekonomických migrantů, výrazně nižší úrovně hmotného zabezpečení lidí hlavně v Asii, Africe a jižní Americe (což se třeba v Číně už dost mění), a extrémního znečišťování přírody transportem surovin a (polo)tovarů tisíce mil sem a tam.
Takže blahobyt ve stylu "po nás potopa" a na úkor druhých.

@mattonecz
50 řádků? To serfuješ netem na hodinkách nebo co?
Číst vás to s HM nikdo nenutí, ale nějak nechápu smysl vašich postů ve stylu "sem to vole nečetl hehehe".
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: no, zelená si zatím jede svou. Elektřina letí nahoru a ve VW uvažují, že budou už jenom EL.
Ono ale ne každý si to může dovolit nabíjet ze solárů, že? :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od Shr3k »

Lachende Bestien píše: pon 05 zář 20:12 Autora bych tipoval na titul (soc)ing z ekonomky.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Mal%C3%BD publikoval na českém internetu, už když fungovalo MAMEDIA/MAGEO.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Shr3k píše: úte 06 zář 12:35
Lachende Bestien píše: pon 05 zář 20:12 Autora bych tipoval na titul (soc)ing z ekonomky.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Mal%C3%BD publikoval na českém internetu, už když fungovalo MAMEDIA/MAGEO.
Svůj tip beru raději zpět, abych ještě nebyl třeba žalován za hanobení dobrého jména. :p
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... 0dBWPeUE60

Já si myslím, že když máš při nárůst tržeb o 19% nárůst zisku o 88%, tak bys měl držet hubu a vůbec si nestěžovat na to, že trh už neakceptuje tvoje ceny. Ale tak to jsem jenom já, žejo :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ale no tak nezáviďte jim jejich ekonomický úspěch, 88% nárůst zisku je ještě slabý odvárek proti ziskům burzovních spekulantů s energiemi, kteří jsou tak naprosto zásadní pro chod celé společnosti. Ještě, že to byrokradi tak skvěle zařídili, že se obchoduje s energiemi přes burzu - ať si většinová populace třeba pochcípá zimou a hlady, hlavně že burziáni a taky samozřejmě provozovatelé a majoritní akcionáři pharma aj. korporací budou hmotně zajištěni na tisíce životů.
Tak je to spravne, soudruzi, tak to má byt.
Už se těším na tu lahůdkově voňavě zelenou ekologii, až se lidi budou hromadně vracet k tuhým palivům a pálit, co jim přijde pod ruku.
No a ty cihlárny ať si třeba zkrachují, však prázdných domů a bytů je dost, to znárodníme a bude po problémech. *-:)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Nejmenovana tovarna letos prechazi z plynu na mazut :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

Ted jsem v ESP a dnes mi dali 25c slevu na litr benzinu. Ackoliv tu jezdim autem s prazskou spz. A to stoji 1.7 coz mi neprijde nijak sileny. Prijde mi to zbytecny. Akorat se zas dostanou do sracek
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět