Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3378
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Údajně pojistka proti zmrznutí květů ovoce stojí 25% ceny úrody. Pokud by to promítli do ceny, tak už je to úplně neprodejný. Protože to dovezou už tak pod cenou Poláci plný pesticidů. Vzhledem k tomu, že jde údajně o stoletou katastrofu, tak dovedu nějakou kompenzaci na jablka, hrušky a spol. pochopit. Pokud ovocnáři lehnou, budou už jen jablka z Polska, možná z Ukrajiny, tam budou asi i těžké kovy k těm pesticidům navíc. Co nechápu, je podpora vinařů, vždyť ti neplatí ani spotřební daň. Těm bych nedal nic, stejně každý průměrný víno z jihu je lepší, protože slunce.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3378
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

M.Z. píše: pát 03 kvě 18:47 Co říkáte na cca 100% navýšení daně z nemovitosti (fyzických i právnických osob), kdy stát s tichou dušou, prostě poslal nový výměr :-ss To je jako v pohodě, takový nárůst? To si to kluci prostě odsouhlasili?
Všude to jde z tlustýho do tenkýho, i tady v rajchu. Ale co předvádí sestava Stanjura a company, to nemá nikde konkurenci.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27115
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Neplatí v EU stejná pravidla pro hnojení jablek?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3993
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Jako FO platím něco přes 10. Z toho 2 investicni nemovitosti. Je to to jedine, co stát dostane. Cca 1.3% z příjmu z pronájmu.
V práci máme daň z nemovitosti ca 600T. Jsou to ca 2% z nájmu. I zde to bude to jediné, co stát dostane za barák v hodnotě stovek mio.

Jako zaměstnanec zaplatím já + můj chlebodárce skoro 100 měsíčně. Na dph dalších třeba 20 on top.
Za byt jsem na dani zaplatil několik mio dph.
Dětem platím soukr. školu, protože ten státní cirkus mi je proti srsti.
Atd.

10t daň z nemovitosti je to poslední co mi vadí. Dlouhodobě věřím, že majetkové daně mají být mnohem vyšší a příjmové nižší. I ten pokroucený trh s bydlením by to rozhýbalo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše: pát 03 kvě 21:38 Jako FO platím něco přes 10. Z toho 2 investicni nemovitosti. Je to to jedine, co stát dostane. Cca 1.3% z příjmu z pronájmu.
V práci máme daň z nemovitosti ca 600T. Jsou to ca 2% z nájmu. I zde to bude to jediné, co stát dostane za barák v hodnotě stovek mio.
Daně z příjmu z pronájmu, DPH z energií, DPH při uvedení nemovitosti do provozu, daně z vytvořených hodnot v rámci práce, kolky na katastru... :)
HondaMan píše: pát 03 kvě 21:38 Dětem platím soukr. školu, protože ten státní cirkus mi je proti srsti.
Největší bizár je firemní školka jako zdanitelnej benefit.
Chápeš, stát něco zajišťuje, stojí to úplně za hovno. Zaměstnavatel to nabízí, na svůj náklad, jako HR benefit pro svý nevolníky. Stát přichází a chce za to po nevolníkovi prachy.... :ymparty:
HondaMan píše: pát 03 kvě 21:38 Dlouhodobě věřím, že majetkové daně mají být mnohem vyšší a příjmové nižší.
Klidně se shodnem, ovšem systém "zvednem všechny" nepovažuji za šťastný.
Už jsem to tady psal. Příjmy x výdaje státního rozpočtu za posledních 10 let. Tenhle graf mi stačí na to, abych viděl, co všechno je špatně...
Státu se brutálně navýšily příjmy skrz inflaci, opět to dokázali prožrat a seknout obrovskej shodek. Černá díra na peníze, zvyšování nemá smysl 8-x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

jerry píše: pát 03 kvě 21:11 Údajně pojistka proti zmrznutí květů ovoce stojí 25% ceny úrody. Pokud by to promítli do ceny, tak už je to úplně neprodejný.
Nesmí se s tím předseda daného JZD moc srát a Все будет хорошо.
https://cnn.iprima.cz/nejlevnejsi-cibul ... zcu-434691
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.facebook.com/kolarondrej/po ... UEQ2roBM4l

Když pominu, že ten čurák srovnává pomoc ve formě přerozdělování pučených cizích prachů za zbraně a pomoc ve formě ochoty jít chcípnout někam do zákopu, tak tohle téma v mojí sociální bublině v posledních pár dnech rezonuje a já vlastně nevim, co si myslet...

Na náš sektor případnej masivní exodus UKček dopadne brutálně. Sice se nám zmenší kapacita výroby, ale bude to úplně jedno, protože stejnej problém budou mít zákazníci i dodavatelé. V hajzlu všechno na kompletku. Takže na tom mám vlastně krátkodobej a možná i krátkozratej subjektivní zájem.

Nicméně, co je vlastně dobře?

Války vedou politici, ne vojáci. Voják je jenom "argument". Stali by se tady Kolář a jemu podobní sami něčími argumenty?
Kde vlastně bere politik tu drzost mi vysvětlovat, že mám nějakou morální povinnost zdechnout ve jménu vlajky? Znám kluky, co jsou tady 10 let. I ty, co utekli po začátku války. Kdo chtěl, ten šel hned...
Jim na tý zemi (zjevně až tak) nezáleží, a my jim budeme vysvětlovat, že by jim záležet mělo? Případně je rovnou šikanovat k tomu, aby jim teda fofrem záležet začlo? Kdo z Vás by reálně při napadení ČR zůstal a šel hrdě bojovat za vlast?

vs.

Úplně chladnokrevně zkalkulovat, že chcimírovský kecy jsou o ničem. Dejte mu Krym a bude to OK. Jasně. Historie se vždycky opakuje, Sudetenland. Čím dýl budou bojovat Ukrajinci, tím spíš je možný, že Putin zdechne nebo se Rusko vyčerpá a vlastně tím líp pro nás? Pak je teda potřeba je do východního masomlejnku strkat po desítkách tisíc.

vs.

Čím hůř, tím líp. Dojde k zapojení profesionálních armád NATO, což by mělo znamenat šanci na extrémně rychlou porážku Ruska po "konvenční" stránce a jestli přilítne atomovka, to už si jenom hodíme korunou?

8-x 8-x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3254
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Politický koutek

Příspěvek od mattonecz »

vzdát se pro UA nemá smysl. kolikrát už jim russáci slibovali že je nechaj? akorát jim daj čas se vyzbrojit a pojede to znova.
to že UA chlapi neprahnou jít chcípnout do války se taky těžko můžeme divit. nikdo by tady nešel dobrovolně. jako poslední chcimíři.
asi jediná šance je přestat se těch sráčů bát a když už ne tam vlítnout, tak UA fakt pořádně vyzbrojit.
tahle pomalá opotřebovávací válka je jasně na straně ruSSka který má mužiků ochotných chcípnout neomezeně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27115
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

HM: koupím si nemovitost ze zdaněních peněz, zaplatím daň z převodu, atd.
Nevidím důvod, proč bych měl platit státu enormní sumy za to, že něco vlastním a na co mi stát neprospěl ani cent.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Na druhou stranu neni tezke akceptovat konstrukt, ve kterem se ti stat “prubezne” stara o okoli tve nemovitosti… Otazka rozpoctoveho urceni.
Analogicky by spotrebni dane z paliv by mely jit vyhradne na silnice.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět