Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

petr_riha píše: pát 26 kvě 17:47 ... Jasně, jsou i malé pivovary, ale tam nejde moc dobře odlišit malé od velkých...
Spotřební daň z piva se zvyšuje s výrobou v pěti skupinách.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Pouze jsem nastolil otázku, zda malé Česko může ekonomicky zvládnout množství uprchlíků přepočtené na hlavu vyšší než bohaté Německo? Neřeším další jiné podmínky, nikoho nesoudím a neodsuzuji, pouze to pozoruji. A ptám se, zda si nebereme velké sousto. Nic víc, nic méně. Protože tady v Německu se otázka ubytování a dalšího financování uprchlíků řeší aktuálně denně na úrovni spolkové vlády, zemských vlád a svazu měst. A v Česku ticho po pěšině, dluh narůstá a škrty přibývají. Jak dlouho je tohle ekonomicky a politicky průchodné? Protože 100x mohu chtít pomáhat a rozdat se, ale když mi to samotného srazí do kolen?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Ano, může. Žádného sraženého do kolen jsem zatím neviděl.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Takže myslíš, že si můžeme finančně dovolit více než sousední Německo?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Z čeho soudíš?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

petr_riha píše: pát 26 kvě 17:47 Otázka pak taky je, jestli těch 45 korun počítat na flašce dobrého vína, nebo běžného vína, které lidi kupují. Ten druhý případ má do dobrých vín daleko, i cenou. A tam těch 45Kč/l bude znát.
Stejnou logikou by mělo být menší zdanění na Chesterfieldy než na Marlbora.
Ukazuje to totiž přesně tu pokřivenost. U dobrýho vína by to zdanění (spotřební daní) bylo zanedbatelné. Respektive by nebylo takové, aby ovlivňovalo nákupní chování. Tzn. z pohledu výrobce prakticky irelevantní. Pár papírů a pouze pro stát vybírá prachy.
U chcanek za kilo, kde opravdu náklady na obal, etiketu a DPH dost možná přesahují cenu produktu jako takového, by to možná nákupní chování ovlivnilo.
Národním pokladem, který si zaslouží péči a mimořádné daňové zvýhodnění (v porovnání s ostatními produkty podobné kategorie) jsou tedy chcanky za kilo?
Stejně by šlo argumentovat u piva. Zvýšení DPH o 11 procentních bodů na točené pivo se v brandový Plzeňský hospodě v Praze na výtoči asi neprojeví. U Svijan na vesnici, kde stojí půllitr asi tak polovinu tý Plzně, už to znát dost možná bude. Národní poklad jsou tedy Svijany?

V kontextu podobných prohlášení:
https://archiv.hn.cz/c1-67195060-vedle- ... -z-lihovin
https://www.e15.cz/domaci/vlada-potrebu ... ru-1394891

Je to prostě výsměch. A mně prostě vadí, že se mi stát směje do ksichtu.

Úplně z jinýho soudku ->

Řidiči nejsou. Nejmenovaný dopravce jedná s nejmenovaným krajem o tom, aby jim navýšili dotace na provoz meziměstských linek s tím, že díky tomu budou moci být atraktivnějším zaměstnavatelem a přitáhnout více řidičů. A co jsem slyšel, tak to zatím vypadá pro dopravce dost nadějně.

No není to prdel? Stát dá tvojí konkurenci prachy, aby ti přetáhla lidi =))
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 26 kvě 21:12, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od petr_riha »

Stepan: spotřební Dan musí byt na všechno víno stejná. Jen jsem chtěl říct, ze jsi operoval 45kc na flasce dobrého vina a ze se to tam ztratí. Tak jsem jen oponoval, ze u nás si 90% lidi kupuje ty chcanky po kile. Nebo levněji.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

GeneHawkins píše: pát 26 kvě 20:55 Z čeho soudíš?
Vždyť jsem to psal. Česko má přepočteno na hlavu víc uprchlíků než Německo, Němci pořád řeší, kdo bude co financovat a u nás vláda v pohodě. Asi je to tím, že nejsou Češi na kolenou, jak píšeš:-)))
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

No jasně.
Toho, kdo to víno dělá dobrý, by se to reálně nedotklo.
"Padli" by ti, jejichž jediným prodejním nástrojem je poměr ceny a obsahu alkoholu.
Vzhledem ke kecům o potřebě zdanit cukr, maso, jinej chlast, cigára a jiné "neřesti" mi potom ochrana podobných podnikatelských záměrů přijde jednoduše směšná.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

jerry píše: pát 26 kvě 21:15
GeneHawkins píše: pát 26 kvě 20:55 Z čeho soudíš?
Vždyť jsem to psal. Česko má přepočteno na hlavu víc uprchlíků než Německo, Němci pořád řeší, kdo bude co financovat a u nás vláda v pohodě. Asi je to tím, že nejsou Češi na kolenou, jak píšeš:-)))
Ale to se bavíš jenom o těch UK.
Těch tmavých je totiž v CZ 0 a v D násobně víc, než u nás úkáček.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět