Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2049
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Stepan píše: pát 01 pro 16:19
GeneHawkins píše: čtv 30 lis 00:19
Stepan píše: stř 29 lis 21:03 Chápeš, pičusové přestanou dělat, i přesto si to jako překážku na straně zaměstnance nechají zaplatit, ale není to stávka proti zaměstnavateli.
=))
Máš to nějaký pomotaný. Když je překážka na straně zaměstnance, mzdu nepobírá.
A vod kdy prosimtebe? Začnu klasickou nemocenskou a můžu pokračovat...
Od kdy je nemocenská mzda?
Dobře. Při překážkách v práci na straně zaměstnance přísluší náhrada ve vyjmenovaných případech, ke kterým stávka ale rozhodně nepatří.
jerry
Letec
Příspěvky: 3373
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: pát 01 pro 19:09 A kdo neslibuje/nesliboval? Babiš, Paroubek, Klaus, Zeman, Scholz, Berlusconi, Fico...? Jmenuj prosím jediného premiéra, který nebyl podle tvé definice, lopata.
Napadl mi jenom Pithart. Byl z jiného těsta než tebou jmenovaní. Ale to už je dávno. Pak už přišli řečeno zdejší terminologií lopaty.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... cel-240803
„Máme k tomu jen kusé informace. Prý malá část vzorků neseděla,“ sdělil Vitula. Doplnil, že váhy mohly zkreslovat při měření sypkého či kapalného nákladu, který se při přepravě více pohybuje. „Ale u těchto aut jsme ani dříve sankce nevymáhali,“ doplnil.
A kdo jinej bude asi přeloženej než návěsová sklopka ze stavby, která jenom úplnou shodou náhod jezdí pro nějakou z asi tak tří firem, kterým Ministerstvo dopravy reálně patří...
Jak už Seznam Zprávy informovaly, obce se až na výjimky zdráhají pokuty vymáhat. Kritizují složitý administrativní postup, přílišnou zátěž pro úředníky či mezery v dohledávání pokutovaných řidičů a firem ze zahraničí. „Ten proces je extrémně složitý. Záznam není fotka, ale video. Vyhodnocení každého přestupku zabere minimálně půl hodiny. Poměrně velkou část dopravci rozporovali, ale u většiny se nenašel důvod rušit rozhodnutí,“ upřesnil Vitula.
Takže stát to za těžký háky nakoupil a obce to odmítají používat, protože je s tím moc práce =))
Osvědčila se například dubnová novinka, kdy lze váhy přepínat mezi takzvaným indikativním a ostrým provozem. Jinými slovy lze omezit, kdy zařízení posílá data správní obci a nezahltí ji evidovanými přestupky. „Slibovali jsme si omezení náporu agendy. Ukazuje se, že to funguje,“ dodal Medelský
Ale pak se teda usnesli, že aspoň občas to používat budou =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

GeneHawkins píše: pát 01 pro 22:02
Stepan píše: pát 01 pro 16:19
GeneHawkins píše: čtv 30 lis 00:19
Máš to nějaký pomotaný. Když je překážka na straně zaměstnance, mzdu nepobírá.
A vod kdy prosimtebe? Začnu klasickou nemocenskou a můžu pokračovat...
Od kdy je nemocenská mzda?
Dobře. Při překážkách v práci na straně zaměstnance přísluší náhrada ve vyjmenovaných případech, ke kterým stávka ale rozhodně nepatří.
O mzdě si začal mluvit ty. Já řekl, že si to nechají zaplatit. A solí to, opět, zaměstnavatel. To "nemocenské pojištění", které zaměstnavatel topí, má totiž pro pojistníka pěkně napiču podmínky ;)
Kdyby sis to, místo pokusu o obvyklý jednovětný trolling a chytání za slovíčka, totiž přečet, dočet by ses, že Povšík o žádný stávce v tomhle kontextu nemluvil. Stávka není překážka na straně zaměstnance, zákoník práce totiž pojem "stávka" vůbec nezná.
Kdyby to Povšík vzal jako "stávku", byli by tam chudáci zadarmo, nebo by to Povšík musel zaplácnout z odborový kasy. A nezbylo by na služebáky a výjezdní zasedání.
Ergo je to pěknej pičus a pokud tvrdí, že je v tom Škodovka ještě podporovala, patří především nakopat do koulí a Škodovce udělat kontrolu z finančáku na téma daňový uznatelnosti podobných výdajů...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz

Já mám třeba Ferrari nouzi. Jakoby bych ho chtěl, ale nemám na to peníze.
Mohla by s tím naše pravicová vláda něco udělat?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vy ... i-40453664

Kopat do Teplýho a jeho "sta milionových zisků", když má chudák rentabilitu tržeb pod 5% mi přijde až úsměvný. Jasně, třeba je tam nějakej účetní tríček, ale nevím o něm.
Používání pojmů jako "přiměřený zisk" mě normálně děsí. Stejně jakože ten trouba pleská dohromady pojmy obchodní přirážka a zisk. Argumentovat matikou nějakýho JZDáka, co by chtěl provozovat maloobchod s přirážkou 20% mi přijde až nehodné pozice ministra.
Zregulovali to všechno do hoven a diví se existenci oligopolu. Místní řezník ještě před deseti lety koupil u místního JZDáka krávu, tu si sám zabil, rozboural a prodal to vesničanům.
Dneska kupuje půlky u jednoho velkého zlého potravináře, protože ve svým rozsahu není schopnej dostát standardům veteriny.
Pro mlíko jezdím k místnímu malýmu zemědělci. Platím mu pár kaček za litr, voba jsme spokojený, a jedinej, kdo se z toho kdy posere, je návštěva z Prahy, zvyklá na ty obarvený vodičky co se prodávají jako mlíko v supermarketu. To jsou teprve bio složky =))
Prej měl vizi malý vlastní prodejny, kam by si mohl přijít každej. Ne jenom ten, o kom ví, že ho nenapráská.
Když mu to projektant spočítal na si šest mega, tak se na to vysral :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Politický koutek

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ad místní řezník a související komplikace - to je úplně trefně popsané. Na kazdej “prd” regulace jak hrom. U nás něco podobného, řezník na vsi, jeden rok, ze bude prodávat kapry. Paradni služba, objednal se předem a člověk si pro nej přišel, tam mu ho řezník vylovil a naserviroval. Pak přijela inspekce, pane, tady vám z tech kádí teče voda plus trochu krve na chodník a silnici, to máme pokutu 5tisic… tak od té doby se už u nás na vsi kapri neprodavaji…

Řezník taky maso kupuje jinde a ne od místního chovatele prasat, protože zase xy byrokratických pravidel..

To stejne domácí zabijacka, když jsem na chov dvou cuniku vyřizoval dědovi papíry, strašný proces. Nedej bože dat jitrnice sousedovi, to je dle předpisu s nadsázkou na zavření, a to nemluvím to, kdyby za to deda dostal ještě zaplaceno…
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Přitom každej kolega v pražský kanceláři by mi po zmínce o chovu slepic mojí babky za ta vajíčka z absolutně necertifikovaných slepic urval ruce a dal klidně 20 korun za jedno...

Edit: Mimochodem, já ještě tak přemejšlel, jak ty potraviny a všechno v zahraničí a tady.
Možná je to jenom moje subjektinví zkreslení, ale mně přijde, že v Čechách je těch krámů šíleně moc. Stavebnin, marketů, i benzinek... Jestli vlastně to není ten problém. Hodně prodejních míst, menší votoč na jedno místo, přitom fixní náklady vč. mezd pořád stejný, plesk a je to v cenách. Nebo i z jinýho soudku, podívám se tady ->

https://www.pro-doma.cz/prodejny

Vopravdu musí bejt čtyři pobočky v ČB? Na každý možná 20 lidí a na ty se holt musí vydělat...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27107
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

EU víc, co je pro nás dobré! Vajíčka z dotovaných velkochovů. Žádný soused, který ti ani nedá účtenku! Ještě by mohl poznat, jak má chutnat vejce!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty- ... .seznam.cz

A pak je potřeba říci, co je dědictvím minulosti, ale i současnosti a koneckonců aktuálně i Greendealu. To jsou byrokratické překážky v podnikání při výrobě potravin. Když u nás chcete postavit malá jatka, tak je to mnohem větší problém než postavit rodinný dům. A pokud máme takové legislativní prostředí, které komplikuje vstup nových subjektů na trh, tak pak se nelze divit, že tu není konkurence.
My bychom tedy neměli mluvit o maržích - což je rozdíl mezi cenou, za kterou obchodníci nakoupí a za kterou prodají. Ale o ziskovosti jednotlivých hráčů na trhu. Pokud vím, tak ziskovost maloobchodní sítě, nadnárodních řetězců, ale i těch malých alternativních obchodů, se pohybuje stejně, jako v případě zemědělců
Kurnik tuten analytik v zemědělství je úplně stejně chytrej jak já =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět