Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
erse
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 zář 21:52

Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od erse »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na možnost uplatnění havarijního pojištění. V životě jsem to nedělal ani neřešil a tak bych se rád poradil.
Přes prasklé čelní sklo u auto (drobná dírečka) mi nejspíše zateklo pod kapotu a vyzkratovalo to řídící jednotku měniče napětí a auto se vybijelo když stalo.
Zajímalo mě ještě když mám havarijní včetně pojištění skla, zda se bych mohl na celou tuto závadu zkusit uplatnit havarijní nebo jestli půjde pouze na čelní sklo. Bohužel to sklo byla jen malá dírka, takže netuším co mi na to řeknou...
Auto: Opel Astra J ST 2010.

Díky moc za vaše případné rady a názory.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojiš

Příspěvek od 970ka »

Pojistkou na sklo ti zaplatí jen to sklo.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Ludvak
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26 dub 17:55

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od Ludvak »

Ahoj. Určitě bych to zkusil, jí měl před pár lety podobný problém, pojištění jsem měl přes srovnávač Srovnátor, u Allianz, a tuším, že jsem to uhrál na to, že kdyby menič napětí byl poškozen z důvodu poškození dalších pojištěných položek. Za zkoušku nic nedáš, při nejhorším tě pošlou někam... #:-s
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1529
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od abgx1 »

Ja si myslim ze by to slo. Ked nam do auta zozadu nabural nakladiak tak preplatili napr. Aj sklenene svetelne trubice ktore sa pri tom v kufri rozbili...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1751
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od petr_riha »

Abby: To, ze se při nehodě zaplatí i poškozeny náklad, je jasne.

Tady jde o něco jiného a budeš mít smůlu. Jednoduše jsi rozbité okno neopravil včas, čímž jsi šel dalšímu poškození naproti a bude na to imho výjimka z plnění. Je to podobne, jako bys ignoroval červenou kontrolku motoru a pak po pojišťovně (nebo dealerovi v záruce) chtěl, aby ti zaplatila nový motor, protože se starý zadrel.

Pokud jsi měl okno rozbité, navíc pojištěné, měl jsi to řešit včas. Good luck
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Ludvak
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26 dub 17:55

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od Ludvak »

abgx1 píše: pát 14 črc 08:03 Ja si myslim ze by to slo. Ked nam do auta zozadu nabural nakladiak tak preplatili napr. Aj sklenene svetelne trubice ktore sa pri tom v kufri rozbili...
Tak to jsi měl pojistku u koho? O tomto pojistném plnění by se mi ani nezdálo :x
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1529
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Prasklé sklo vyzkretovany měnič napětí a Havarijní pojištění

Příspěvek od abgx1 »

Alianz. Vsetky poistky v domacnosti(5 aut + zodpovednostna na firmu + nehnutelnosti...) mame u nich, pretoze nikdy nebol ziadny zadrhel s poistnym plnenim. Co sa neda povedat o generaliunique ani wustenrote. To neposlali bud nic alebo to bol boj ktory trval 2roky ked dookola ziadali dokumenty ktore uz ziadali predtym.
Odpovědět