Jak na LPG?

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Jak na LPG?

Příspěvek od cyxyc »

Dobrý den, předem se omlouvám za stupidní otázku, bohužel jsem na ni internetu nenašel uspokojivou odpověď a nikdo v mém okolí nemá auto na plyn.

Jak v praxi probíhá tankování LPG? Dočetl jsem se, že člověk, pokud nemá nějaké školení, tak si to nesmí tankovat sám. Jdete tedy na pumpu a na kase nahlásíte, že chcete tankovat LPG? Nebo mají pumpy nabízející LPG u stojanu vždy obsluhu, která čeká, až si někdo přijede? (jsem z malého města. máme tu jen jednu pumpu s LPG a na té jsem nikdy nebyl. ještě jednou se omlouvám)
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jak na LPG?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nikdo ve vašem okolí nemá auto na plyn a zároveň se u vás na maloměstě nachází čerpačka s LPG, která už tedy není ve vašem okolí? Nebo vás zeptat se přímo tam nenapadlo?
Osobně jsem se před lety setkal s oběma postupy - buď tankovala obsluha nebo si to řítič naplnil sám.
A z jakého důvodu považujete váš dotaz za až tak stupidní, že cítíte potřebu se omlouvat a to hned dvakrát? :-?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jak na LPG?

Příspěvek od pavproch »

Já sem teda zapřisáhlým odpůrcem zplynění auta, ale mám jednu (nedobrou, ale to je jiná) zkušenost - cestu (jako spolujezdec) do Francie na lyže a z5 zplyněnou Hondou CRV a po cestě sme asi 10x brali plyn a ... potvrzuju - někde to bylo DIY, někde jen obsluha čerpačky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Jak na LPG?

Příspěvek od Stepan »

Všude píšou, že to má dělat pouze obsluha. Já na to víceméně seru a tankuju sám.
Nicméně, nasazení pistole tak, aby opravdu sedla a nezačala po zmáčknutí naopak vypouštět plyn z nádrže* chce trošku grif. A v čem horším stavu je tankovací pistole, tím větší grif to chce. Prvně natrénovat pod dozorem zkušenějšího, pak až dělat frajera.

*za masivních vizuálních a zvukových efektů spojených s únikem plynu a kompletním postříkáním ruky plynem. Tankování s cígem v ruce velmi nedoporučuji.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět