Stránka 1 z 213

Koronavirus

PříspěvekNapsal: pon 10 úno 21:37
od honziss
Zajimavy rozbor na tema corona, prvni co ctu a evidentne si nevycucalo z prstu naky news pako: http://dfens-cz.com/wu-chan-coronavirus/

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: pon 10 úno 23:10
od mattonecz
já tam teda žádný fakta nevidim. blogeři a youtube videa jsou jistě skvělý zdroj

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: pon 10 úno 23:25
od mmira
Pan má podle mě pravdu v jedné věci. Není otázkou jestli se to k nám dostane, jde jen o kdy a jak moc se to rozjede. Pokud se vezmou informace dostupné oficiálními kanály a pohlédne se na ně realistickým okem poučeným zkušenostmi se SARS a MERS, čeká nás minimálně rok boje a celosvětově miliony mrtvých.

Osobně z toho mám velkou obavu.

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 08:57
od mattonecz
taky sem z toho nervozni ale clanek nepodlozeny zadnymi fakty nelze brat vazne. ackoliv tim ze je to v cine je asi jisty ze pocty nakazenych a mrtvych budou radove jinde. co tak koukam tak na tom webu je spousta obskurnich clanku

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 09:10
od pavproch
Díky za odkaz, na dýfensovi sem nějakou dobu nebyl a tohle mi uniklo. Bojím se, bojím asouhlasím (pesimisticky) s mmirou - tohle bude na dýl a bude ještě hodně ex. Juniorovi sem už důrazně doporučil zrušit jeho plánovanou cestu na Ceylon a začínám mít lufty, esli v dubenci jet či radši nejet (čti: starý, už předem posraný "důchodce") na lyže do Francie (dyž už tam v jednom středisku ten koronaviruss mají/měli)

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 11:44
od mmira
s rusenim cest po Evrope bych nestresoval, otazkou je to litani. sam mam v kvetnu letet do JPN, dokonce pres TW, tak hodne premyslim, co s tim.

Re: Lampárna (stěžovatelna)

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 12:00
od jerry
No, není pěkné. Realita bude o hodně horší než je ofiko prezentováno. Pokud totiž společnost, která je založená primárně na neustálém ekonomickém růstu, provádí současná opatření, tak to v žádném případě není jako chřipka. A je dobře mít obavy a podle toho se zařídit. Není dobrý panický strach, ale ani hrdinná bezstarostnost.

Re: Koronavirus

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 12:21
od pavproch
Sem to oderval, si myslím, že si to "zaslouží" vlastní vlákno.

Re: Koronavirus

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 12:53
od Předseda
Nejhorší je smrt z leknutí.. Žádný armagedon nenastane. Nestane se vůbec nic. Úmrtnost je asi tak 2%. Tomu teda říkám sekačka.. =))
Vždyť obyčejná chřipka nakazí ročně miliony lidí a vzrušuje to někoho? Ne. Každý rok na obyčejnou chřipku umřou tisíce lidí a opět nic. Chřipka je násobně větší zabiják a stejně je u nás proočkovanost asi tak 5%.

@mmira
Jako vážně si myslíš že budou miliony mrtvých? /:)

Re: Koronavirus

PříspěvekNapsal: úte 11 úno 13:13
od Spectral
Předseda: Domnívám se, že vycházíš z nesprávných čísel, a proto jsou tvé závěry mylné. S ohledem na to, jak vypadá skutečný stav v Číně (nařízený provoz všech krematorií 24/7 bez obřadů, rozsah a podoba nově stavěných provizorních "nemocnic", přísná karanténní opatření s obrovskými ekonomickými dopady atd.) a jaká čísla vycházejí například z té japonské výletní lodě, je zřejmé, že komunističtí aparátčíci klasicky zatloukají skutečný rozměr a závažnost epidemie a jimi zveřejněná čísla se od reality liší více než o řád. Smrtnost se aktuálně odhaduje na cca 14 %, ale skutečná data se dozvíme asi až s větším odstupem času.

Pro Čínu tohle bude skutečná sekačka a my v Evropě můžeme být jen rádi, že s největší pravděpodobností je 2019-nCoV stejný rasista jako SARS http://www.osel.cz/413-proc-zasahl-sars-predevsim-asiaty.html, tudíž bychom to i v případě masivního zavlečení do Evropy nemuseli odesrat tak tvrdě.