Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jayd
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: pon 06 čer 12:16

Re: Koronavirus

Příspěvek od jayd »

mmira , ctrl_j : já nějak nechápu tu potřebu mít provedený test. Lék vám stejně na to nedají. A pokud KHS nemá kapacitu na trasování, tak jediný co vám asi můžou říci, buďte doma, když bude situace vážná, zavolejte 155 (+ podejte informace, že je podezření na COVID, i když dnes si myslím, že tak přistupují snad ke každému). Já v tom problém nevidím. Holt se člověk neobjeví ve statistice a nemůže říkat, že zvládl COVID :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

já s tebou souhlasím - sám jsem se testovat nenechal, i když se domnívám, že jsem to prodělal, bo jsem také bezcharakterní lyžař a byl jsem v Itálii. Ale dřív, než se to tam jakože dostalo.
Na druhou stranu - pokud ten státní aparát takto postupuje, tak ať jako b) nezveřejňuje čísla, která zveřejňuje, protože jsou zavádějící a lživá. To by se ale pak ten estébácký zmrd nemohl kasat, ako to zvládá a ako je nejlepší v Európě!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Já zas nechápu jak je možné vyhodnocovat účinnost karanténních opatření s nynějším rozsahem testování, které funguje zhruba v následujícím duchu:

Naposledy upravil(a) Zajda dne pát 03 dub 11:51, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Snowman000 »

řidičBOB píše:...ako je nejlepší v Európě!
Sorry ale toto stale vyhravame my. ;;)
..cez vikend sa radsej ani moc netestuje a len jeden nepotvrdeny exitus (bohuzial), aj to na zapal pluc, ktoreho poslali domov...
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne pát 03 dub 11:58, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jayd
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: pon 06 čer 12:16

Re: Koronavirus

Příspěvek od jayd »

Otázka těch čísel je věc druhá, no. Podle mě, kdyby se otestovali všichni najednou, tak by se počet nakažených výrazně zvýšil a počet úmrtí asi moc ne. Takže by to porovnání nevypadalo děsivě. Na druhou stranu jsem rád, že tu nemáme (doufám, že ani mít nebudeme) jako v Itálii, Španělsku, USA

Tak nějaká statistika za tím bude, i když samozřejmě čím víc dat tím lépe....na druhou stranu odhad volebních výsledků dělají vždy cca na 1000 lidech..takže tohle je přesnější :D
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

jayd píše:mmira , ctrl_j : já nějak nechápu tu potřebu mít provedený test. Lék vám stejně na to nedají. A pokud KHS nemá kapacitu na trasování, tak jediný co vám asi můžou říci, buďte doma, když bude situace vážná, zavolejte 155 (+ podejte informace, že je podezření na COVID, i když dnes si myslím, že tak přistupují snad ke každému). Já v tom problém nevidím. Holt se člověk neobjeví ve statistice a nemůže říkat, že zvládl COVID :D
To neni ani tak snaha o naplneni potreby realizace testu, ale splneni jiste oznamovaci povinnosti. Predstav si, ze mas tyhle symptomy, jako mladej to vylezis, nic ti nebude a pak se i po case potkas s rodicem 60+
Budes pozitivni, preleze to na nej a dejme tomu ze bude muset vyhledat lekarskou pomoc. A tam uz se ptat budou.

Formalne jsi z obliga, protoze jsi udelal vsechno co jsi mel a zamazla to hygiena. V opacnem pripade budes ten zlej ty, protoze si hygiene nedal avizo a tak dale.

Kratka verze: Neni to (jen) kvuli testu, ale z duvodu pravni jistoty :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Snowman000 píše: ..cez vikend sa radsej ani moc netestuje a len jeden nepotvrdeny exitus (bohuzial), aj to na zapal pluc, ktoreho poslali domov...
To je tohle?
https://www.cas.sk/clanok/964673/potvrd ... onavirusu/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Snowman000 »

JJ
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16363
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Mně neska (sama od sebe) volala moje firemní bankéřka (MMB), esli teda nechceme (s.r.o.) odložit splátky úvěru a % z něj.... takže to co Ája navrhuje asi nějak funguje či co. Podrobnosti nevím, hned sem ji řekl že teda jako fčíl opravdu nechceme (+co bude "zítra" samozřejmě netuším a nechci ani domýšlet).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

řidičBOB píše:https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_zele

Hlavně, že v CZ se z toho stal fanatizmus.
Hrůza, Bobova opora v boji proti českému fanatismu odvolává co tvrdila a prohlašuje co zavrhovala.
Kdo způsobil, že i náčelník vydává takové zvrácené rozkazy?
Pěkná parta z mokré čtvrti, ta WHO. Dělají tu svoji službu lidstvu zadarmo nebo žvatlají za peníze ?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

Odborníci z WHO zjistili, že člověk kýchá, považte tu novinku. Což dramaticky změnilo situaci. Inu, věda jde stále dopředu.....
https://www.aazdravi.cz/who-prehodnocuj ... zila-dech/
Odpovědět