Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Zajda píše:
jerry píše:A při kolika procentech nakažení populace se to zlomí samo? A kolik z nich bude třeba hospitalizovat? A bude kde? A kým ošetřovat? A zbude místo i pro jiné nemoci? A vydrží imunita i pro příští podzim? Pokud ne, tak jedeme nanovo? Tohle by chtělo upřesnit.
Upřesňovat bys to chtít měl, ale ne ode mě.
Myslím že to je něco, čím se naše odborné kapacity měly zabývat od začátku.
Abychom si ujasnili, jaká je vlastně strategie.
Čekáme že virus zmizí? Nebo čekáme na vakcínu?
Bude fungovat dlouhodobá imunita? Pokud ne, jak tedy může fungovat vakcína?
Jaký je vývoj promoření od jara? Zajímalo to někoho?
Pořád jsem ze souběhu vládních opatření nepochopil, co je kýženým výsledkem.
I když naši politici jsou neschopní (bohužel vláda i opozice) a odborníci (Rážová, Dušek, Roháčová a spol.) také nejsou žádná sláva, tak bych je tolik nevinil, že neví kudy kam. Neví to totiž nikde. Tohle kdyby přiznali a podle toho se chovali, tak ok. Vždy u chytrých lidí platilo a platí, že vím, že nic nevím. Ale oni se stavěli na vševědoucí a vypouštěli do okolí nesmysl za nesmyslem. A pak se k tomu přidali ti zubaři, kardiologové, psychiatři, homeopati. A národ neví, komu věřit.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Jj, a v SK nemá kdo dělat jejich akci Kulový blesk, protože zubař není lékař a nemůže dělat odběry :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Koronavirus

Příspěvek od M.Z. »

řidičBOB píše:Kočky jsou super... Třeba Micík prof. Flégra by mohl být zaveden i jako měrná jednotka SI.
:D zrovna propaguje na seznamu očkování.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Koronavirus

Příspěvek od Brus »

řidičBOB píše:Jj, a v SK nemá kdo dělat jejich akci Kulový blesk, protože zubař není lékař a nemůže dělat odběry :D
vcera jsem byl cely den na slovaci a v radiu nemluvili o nicem jinem, plamenne projevy ministra obrany o tom, ze kdyz se neprihlasi jeste dalsi 2000 zdravotniku, tak jim to daji befelem. No a proti tomu lekarska komora to zdravotnikum nedoporucuje, ze maji spocnout, aby meli silu na normalni praci.

btw. sjel jsem z dalnice a vzal to vrchem pres Tatry. Vypadalo to tam dost smutne, vsechno zavrene, nikde zadne auta ani zadni lidi, napr. za cely smokovec tak 5 duchodcu na prochazce, jinak nikdo. Na strbske jsem radsi ani nejel.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Snowman000 »

Vym*danci vym*dani aj s ich vym*danymi testami!!! ~x( ~x( ~x(

Sorry musel som si niekde ulavit...neuznaju ti od zajtra ziadny iny test ako len ten ich vym*dany antigenovy test so statnym hovnom (rozumej certifikatom), ktory si mozes spravit len pocas vikendu...
Vsetky ostatne test PCR v sukromnych labakoch a po tomto termine nebudu uznane ~x( ~x( ~x(
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne pát 30 říj 12:36, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Sem to nesledoval (protože nepotřeboval), ale fčíl se nám blíží jedna ingstalace v SK - jak to je služebkama, může se z CZ do SK (jsou kuntroly na hranicích)? A je potřebné mít negativní papír?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Dokáže mi někde vysvětlit, jak nám při reprodukčním čísle 1,1-1,2 (dle Seznam zpráv) může klesat denní přírůstek nakažených?
《》
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Koronavirus

Příspěvek od ExFun »

když se udělá méně testů, bude méně zachycených bez ohledu na rostoucí počet nakažených
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Koronavirus

Příspěvek od _sulcik_ »

pavproch píše:Sem to nesledoval (protože nepotřeboval), ale fčíl se nám blíží jedna ingstalace v SK - jak to je služebkama, může se z CZ do SK (jsou kuntroly na hranicích)? A je potřebné mít negativní papír?
Test určitě, SC ne SC, to je každému jedno. Ale kontroly nevím. Já jezdím do němec a kontroly jsou jen namátkové a člověk se musí nahlásit na hygienu a poslat neg. test a oni mu pak udělí výjimku z karantény.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Koronavirus

Příspěvek od Brus »

pavproch píše:Sem to nesledoval (protože nepotřeboval), ale fčíl se nám blíží jedna ingstalace v SK - jak to je služebkama, může se z CZ do SK (jsou kuntroly na hranicích)? A je potřebné mít negativní papír?
kontroly na čáře nejsou
Pravda vyděsí
Odpovědět