Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

petr: třeba tady:
https://www.denik.cz/zdravi/ockovani-va ... tvice.html
Pokud očkovaní přijdou s virem do styku, mají podle něj méně závažný průběh nebo nemoc vůbec nedostanou.
Tohle je vyložená nepravda. Opět - i dva roky poté. Shodou okolností jeden fanatický očkočkovač, který nemá cukrovku a ani jinou závažnou nemoc, se nechal na podzim naočkovat a cca týden zpět chytnul C19 s průběhem chřipky typu A.
No nekup to!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Mrkněte na ten odkaz na konferenci na půdě parlamentu a jen si tak pročtěte abstrakty přednášek. Rozhodně to není černobílé a rozhodně to není založeno na datech "v mým okolí". A když v odborných kruzích existuje názorový proud, se kterým není diskutováno a který poukazuje na celou řadu věcí co by bylo dobré prošetřit, tak jestli vám tohle nesmrdí tak pak už je to těžký. Za mě třeba očkování dětí byl těžký provar a doktoři co to doporučovali (a rodiče co to umožnili), tak velmi jemně řečeno jsou hodně podezřelý skupinky.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Kdyby jenom dětí... ale i těhotných žen.
A také onkologicky nemocných pacientů v bio nebo chemo léčbě.
Už jsem to tady psal - tchán v té době prodělával bio léčbu a ptal se svého (velmi známého a erudovaného) profesora, zda se má nechat očkovat. A ten mu bez váhání odpověděl, že pokud chce přežít, tak v žádném případě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od petr_riha »

řidičBOB píše: ned 10 pro 12:15 Už jsem to tady psal - tchán v té době prodělával bio léčbu a ptal se svého (velmi známého a erudovaného) profesora, zda se má nechat očkovat. A ten mu bez váhání odpověděl, že pokud chce přežít, tak v žádném případě.
Tohle je strašně těžký, ale jsou v podstatě dvě možnosti:

1. nechá se očkovat:
1a. přežije (odmítač: ufff, naštěstí jsem tu vakcínu přežil vs. zastánce: ještě, že jsem ji dostal, jinak bych tu nebyl)
2a. nepřežije (odmítači: může za to vakcína! vs. zastánci: umřel by pravděpodobně i tak)

2. nenechá se očkovat
2a. přežije (odmítač: ještě, že jsem se nenechal očkovat, nemusel bych tu už být vs. zastánce: kdyby ses nechal očkovat, nemusel bys to chytit třeba někdy později)
2b. nepřežije (odmítači: s C19 to nesouvisí vs. zastánci: kdyby se nechal očkovat, mohl tu být)

Ten vzorek je fakt hodně malý Bobe. Názor jednoho profesora, jakkoliv erudovaného, je pořád jen názor jednoho lékaře. Kdyby tento profesor očkování doporučil, tak co? Asi bys to sem necitoval, i kdyby tchán žil, protože by se to nehodilo do tvé dojmologie.

A opakuji, ač z povinnosti očkovaný, nejsem fanatickým zastáncem ani očkování, ani neočkování. Jen to nevidím černobíle.
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Tak ono onkolog s 30 letou praxí o tom ví asi svoje.
A jen tak mimochodem - stanovisko České gynekologicko - porodnické obce bylo, těhotné ženy očkovat a to v jakémkoliv stádiu těhotenství. Super věc. Akorát, že těhotná se nesmí očkovat proti chřipce, klíšťovce, dokonce nesmí brát léky na horečku nebo spej do nosu. Ale očkovat se vakcínou proti C19 - úplně v poho. Naše gynekoložka řekla, je to na vás. Ale já bych to nedělala, protože k té vakcíně nejsou žádné údaje a studie, jaký vliv to má nebo může mít na plod, vývojové vady, atd.
Nejsem fanatik. Jenom jsem chemik a náš učili k vědě přistupovat vědecky a hledat podstatu. A to, co se dělo kolem vakcíny, nemělo s vědou nic společného. Pan Bourle není žádný vědec, ale obyčejný byznysman. Prachy za každou cenu.
Ale chápu, kdo řekne jenom slůvko pochybnosti, je dezolát, dezinformátor a ruský troll.
Ale ono ta pravda si vždy cestu najde. Dnes, zítra nebo za 20 let.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět