Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

LB: Zrovna tohle nemám potřebu ojebávat. CZ zdravotnictví považuji za kvalitní a rád platím za "jistotu" že mě ošetří, budou léčit, přiletí vrtulník... A nejen pro mě, ale i pro rodinné příslušníky, kteří aktuálně naplatí ani korunu.

Nelíbí se mi, když někdo nepřispívá, využívá systém, který mu platím a ještě křičí že je chudák, pokud se mu nedaří.

H: To samo správně není, ale hradit někomu ušlý zisk mi přijde také trochu moc.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

honziss píše:Strucne receno: je to populisticky, nekoncepcni a v budoucnu nas to vyjde sakra draho.
ale březnový průzkum: ANO 31%
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše:LB: Zrovna tohle nemám potřebu ojebávat. CZ zdravotnictví považuji za kvalitní a rád platím za "jistotu" že mě ošetří, budou léčit, přiletí vrtulník... A nejen pro mě, ale i pro rodinné příslušníky, kteří aktuálně naplatí ani korunu.

Nelíbí se mi, když někdo nepřispívá, využívá systém, který mu platím a ještě křičí že je chudák, pokud se mu nedaří.
Naprostý souhlas. BTW: to, že naše zdravotnictví je takové, jaké je, je také důvod, proč je u nás korona relativně v pohodě. Ale to není zásluha systému nebo politiků, ale jednotlivých lidí, kteří se tomu v drtivé většině obětují.
Zrovna jsem jinak mluvil se známou, co pracuje v jedné velké soukromé nemocnici a když chtěli nějakou pomoc od státu (koupit samozřejmě!), tak jim bylo řečeno, že zdravotnické pomůcky jsou pro státní instituce a že oni ať se zařídí, jak chtějí. Což dává smysl, když Bureš jako první věc, zakázal prodej tohoto zboží. :-??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:LB: Zrovna tohle nemám potřebu ojebávat. CZ zdravotnictví považuji za kvalitní a rád platím za "jistotu" že mě ošetří, budou léčit, přiletí vrtulník... A nejen pro mě, ale i pro rodinné příslušníky, kteří aktuálně naplatí ani korunu.

Nelíbí se mi, když někdo nepřispívá, využívá systém, který mu platím a ještě křičí že je chudák, pokud se mu nedaří.

H: To samo správně není, ale hradit někomu ušlý zisk mi přijde také trochu moc.
No dyt tu celou dobu pisu ze jakakoliv forma dotace, prispevku, odpousteni dani, bezurocne pujcky je kravina. Staci kdyz prestanou vybirat zalohy na to, co lidem zakazali nebo znemoznili vydelat. To jsou penize, ktery statu realne nepatri. Proc mam statu bezurocne pujcovat na 13 mesicu, tim spis ve chvili kdy si na to spousta lidi nemuze vydelat?

Je to casovana bomba, protoze spoustu lidi to polozi (prispevek/neprispevek), neodvedou ani zalohy, ani dane a naopak si pujdou pro podporu.

Nebylo by nic snazsiho nez 2019 zrusit zalohy a dane+pojistky vybrat az v dubnu 2021 na zaklade realnych prijmu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

tvl - ty jsi nějak chytrej! To by bylo jednoduché a přehledné.
Tlustá Ála má na to jiný právní i ekonomický názor :D A kobliholid tomu tleská.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Koronavirus

Příspěvek od Spectral »

honziss a Bob: Teď nevím, jestli jste to jen nezachytili, nebo sice zachytili, ale považujete to za nedostatečné: Parlament už schválil zákony, na základě kterých teď OSVČ zálohy na sociální a zdravotní nemusí 6 měsíců platit. A dokonce to není jen o zrušení placení záloh na půl roku, ale při ročním vyúčování vám stát započte šestinásobek minimálních záloh, jako byste je uhradili (čili poskytne slevu z odvodů ve výši šestinásobku minimálních záloh na sociální a zdravotní).

P.S. Toto ani omylem nemá být jakákoliv obhajoba vrchního kobliháře, jen upozorňuji na něco, co (jako jedno z mála opatření) může být pro OSVČ skutečně užitečné
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Mě se to stejně netýká. Já jsem zaměstnanec ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

Me se to tyka, ale je to jinak. Stat odpusti 6x vysi minimalni zalohy, takze priklad: misto 50tkc mesicne, zaplatis jenom 45tkc mesicne.

Ale chapu, v mediich se reklo, ze odpusti zalohy :ymparty:
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Koronavirus

Příspěvek od Spectral »

Není to jinak, je to přesně tak, jak píšu. Psal jsem, že stát odpustí šestinásobek minimálních záloh. Současně však platí, že za březen až srpen se zálohy platit nemusí, akorát vám to příští rok doúčtují při ročním vyúčtování podle reálných příjmů za rok 2020. Kdo bude i v roce 2020 vydělávat hodně, tak bude mít holt větší nedoplatek a při vyúčtování to zase doplatí. Ale ten, kdo letos padne s příjmy na hubu, nebude doplácet nic nebo jen málo, přitom teď ten krizový půl rok nemusí platit zálohy vycházející z výše příjmů za loňský rok.
:ar!
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Koronavirus

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Spectral byl rychlejší. Je to tak, jak píše.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Odpovědět