Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Já bych hodnocení Trumpa nechal historii. Byť je komický a velkohubý, ekonomicky tu zemi vedl velmi dobře. I tohle nakonec Amerika dá levou zadní.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Souhlas, je mi (vystupováním i vzhledem) krajně nesympátiš, ale dělá to (ekonomicky) velmi dobře. ^:)^
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Jo, z (polo)inačího soudeku: fšimli ste si toho rozdílu mezi naším (pořád ještě silně sociálním) kocourkovem a opravdu kapitalistickýma Státama?

U nás za první měsíc korony nárust počtu nezaměstnaných o desetiny %, v US za tři týdny přes 15mio nových nezaměstananých....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

v navaznosti na clanek, co jsem linkoval na predesle strance, lze Trumpovi za jeho pozastaveni plateb WHO jen zatleskat.

a k cinsko/WHO mlzeni dalsi dobry zdroj:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra ... ranici_wag?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Koronavirus

Příspěvek od GeneHawkins »

HondaMan píše:... IMHO jen pokus o odvedení pozornosti od průseru, který mu bobtná pod zadkem...
Přesně to si myslím.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Promořování nebo imunizaci, ať se tomu říká, jak chce, jsem moc nepochopil. Mají hranici 400 nových případů denně, pak se musí kvůli kolapsu zdravotnictví brzdit. Tedy za rok 400 x 365 = 146.000 nakažených. Pro společnou imunitu to musí prodělat 60% a více obyvatel, což je 6 milionů. Když to vydělím, tak mi to vychází na 41 let :D To je samozřejmě nesmysl, jak z principu věci, tak kvůli tomu, že imunita asi není trvalá. A těch skrytých případů tipuji na pár procent z nakažených navíc, víc to nebude. Chápete to někdo lépe? Osobně si myslím, že je spíše šance na postupné oslabování viru a jeho vymizení z populace, aniž by došlo k promoření. Anebo je to průšvih větší, než většině zatím dochází. Ale věřím v tu první možnost.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

jerry píše:A těch skrytých případů tipuji na pár procent z nakažených navíc, víc to nebude.
Ujasněme si:

- testy ze kterých vytváří ministerstvo statistiku detekují pouze aktuální přítomnost viru, nedetekují protilátky a tedy člověka co už nemoc prodělal a virus v době svého prvního testu už nemá.

- ze stovek zdrojů už je potvrzeno že většina pacientů je bezpříznakových

- počet nakažených (aktuálně stále nakažených) je závislý na počtu testovaných, jediný relevantní údaj z toho vlastně je procento nakažených vs testovaných a pak počet úmrtí.

- na začátku se testovaly pouze téměř jisté případy, i proto bylo procento vyšší

- většině lidí s příznaky maximálně lékař doporučí zůstat doma a k žádnému testu nedojde

Celá tato sada dat je za mě naprosto o ničem a vůbec z ní nejde říct jestli karanténní opatření fungují nebo ne.
Soudruzi to celou dobu prostě střílí od boku.

Stále čekáme na onen "hloubkový test", kdy náhodný vzorek populace bude testován na přítomnost protilátek.
Právě tímhle se podle mě mělo začínat a periodicky testování opakovat.
Krom otestování celé populace je tohle nejlepší možnost jak odhadnout celkový počet nakažených a jeho vývoj.
Vyhodnocovat bez toho účinnost karantény mi připadá jako pořádný úlet.

Můj odhad je že virem se ve skutečnosti nakazilo minimálně o řád nebo o dva víc lidí než kolik jich státní testování detekovalo. Takže klidně stovky tisíc lidí v ČR, ani milionu bych se nedivil.

Navíc dokud to do milionů už imunních lidí nedotáhneme, můžeme tu karanténu držet klidně do nekonečna a pořád budeme na začátku, protože bude hrozit bouřlivá vlna šíření.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

přesně tak...ale ono o žádnou karanténu nejde - jde především o to, aby se šly dělat nákupy z Číny, které nebude nutné dokladovat, byli jsme přece ve válce!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

https://mapy.cz/covid/?x=5.0000&y=40.00 ... &dynamic=1

Nechme být počty nakažených, to je hausunmero. Podívejme se na počet mrtvých na 100.000 obyvatel.
(mrtvé jsou snad státy schopny alespoň zhruba spočítat, byť někde ještě mají doslova kostlivce ve skříni, když nepočítají doma zemřelé, nebo ve starobincích zemřelé):
Švédsko, které to "dělá dobře" má 8x tolik
USA má (zatím, protože tam to teď jede) 6,5x tolik
Španělsko, Itálie, Francie, GB, Benelux... mají cca 15-25x tolik

Vesměs země, kde se na nějaká opatření vyflákli, nebo je udělali pozdě.
Odpovědět