Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Vím - je to nyní taková běžná praxe.
Já jako chápu, když užívám sezónně nebo dlouhodobě léky, že mi pošlou eRecept. Ok.
Ale jsem nemocný a Dg. + medikace přes telefon, to fakt nee.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Koronavirus

Příspěvek od GeneHawkins »

Co chceš při laboratorně potvrzeném covidu diagnostikovat?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

někdo tady něco psal o laboratorně potvrzeném testu na Covid? Jsem asi něco přehlédnul... :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:BTW: sportovců, co nechodí k lékaři a pak umřou na infarkt na hřišti, jsou mraky. Takže sportovec = zdravý jedinec - to bych asi celkem neřekl.
Tohle je dost přehnané tvrzení. Ano, jsou takové případy, ale "mraky"?
řidičBOB píše:
HondaMan píše:Zajda: Ano, obecně mi přijde, že se Covid ve společnosti podceňuje. A je vcelku jedno zdali kvůli estébákovi, pohodlnosti nebo hlouposti.
Podceňuje se řada jiných nemocí. Jako například sezónní chřipka, kterou v ČR každoročně onemocní miliony lidí. Očkování je, vcelku úspěšné, stačilo by nosit roušky, pokud jsem nastydlý a případně zůstat doma. Neřešil to nikdy nikdo. A že chřipka velmi často, u těžkého průběhu, přejde v oboustranný zápal plic, to je také celkem známo. Umírá se na to již mnoho let.
Ono je tady ale opět spor o to, co všechno si stát může dovolit a do čeho může nutit své obyvatele. Pořád se totiž bavíme o tom, že věkový průměr smrtelných případů je téměř 80 let. Sám víš, když dáš na dálnici "tempo" 150kmh, s jakým průměrem dojedeš třeba z Prahy do Brna. Jestli to bude 150, tak musíš drtivou část cesty jet 200+. A stejné je to tady. Umírají staří. Mladí jsou v jednotkách případů a opravdu velmi často je Covid pouze komplikace. Otázkou je, jak by dopadli, kdyby se nakazili chřipkou typu A.
A naše vláda zakáže prodávat oblečení, sportovat, atd. ale naopak povolí návštěvy v domovech seniorů a v nemocnicích. V těch zařízeních, kde každoročně, při první masivní vlně respiračních nemocí, vstup zakazuje :-)
Kdo tady nemoc tedy opravdu podceňuje?
Vládní opatření nekomentuji. Je to banda neschopných pitomců.
Srovnání Chřipky a Covid mi ale správné nepřijde. Když jsem chodil do školy, tak jsme měli několikrát chřipkové prázdniny, ale na grafu úmrtnosti se to nijak zvlášť neprojevilo. 2 týdny po minulém vrcholu jsme měli dvojnásobek zemřelých vůči standardním dnům. Při běžné chřipkové epidemii nepracují zdravotníci několik měsíců v kuse 300+ hodin; neselektují se pacienti kdo se dostane na kyslík a kdo ne; nejsou extrémně přeplněné nemocnice... IMHO to srovnání dost vázne.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

M.Z. píše:Mě hlavně sere, že lidi, kterým je kulové, lezou na testy a zařizují nám pakárnu.
Tohle je dost babišovský přístup. Když nebudeme testovat, tak nebudou nemocní... To není pravda.
IMHO je to obráceně. Kdyby se dost testovalo. V případě čr tak 5 - 10x více a odchytili se rizikoví pacienti, tak se nemusí nic zavírat, protože se bude redukovat přenos. Firmy, kde se intenzivně testuje mají 0 vnitrofiremních přenosů. viz např. Průša printers.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

@HondaMan
Příčiny "přetíženosti" systému tvrdého zdravotnického byznysu spočívají ve vyvolávání hysterie přes masmediální mrdky a po pozornosti mas toužící eksprdy všeho druhu, kdy pak pomalu každý první při mírné rýmě/kašli/škrábání v krku běží do zóny s největší koncentrací patogenů - nemocnice, aby se nechal testovat zcela zbytečnými testy, zatímco v době prehYsterické se nic podobného nedělo.

A ještě poprosím o popis zaručeného způsobu zjišťování místa nákazy daného jedince tím nejnebezpečnějším virem na Zemi, jste-li přesvědčen o správnosti své domněnky o důležitosti testů v prevenci vnitrofiremního přenosu mikroorganismů.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od petr_riha »

GH: případy o medikaci (atb) na dálku jsem psal mimo covid. Nejdnealo se o pozitivní covid testy.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: Srovnání Chřipky a Covid mi ale správné nepřijde. Když jsem chodil do školy, tak jsme měli několikrát chřipkové prázdniny, ale na grafu úmrtnosti se to nijak zvlášť neprojevilo. 2 týdny po minulém vrcholu jsme měli dvojnásobek zemřelých vůči standardním dnům. Při běžné chřipkové epidemii nepracují zdravotníci několik měsíců v kuse 300+ hodin; neselektují se pacienti kdo se dostane na kyslík a kdo ne; nejsou extrémně přeplněné nemocnice... IMHO to srovnání dost vázne.
ad mraky: nemyslel jsem hřiště jenom jako fotbalové nebo tak. Asi jsem měl správně uvést sportoviště.
To, že zdravotníci pracují přes 300h v kuse je dáno opět tím, že vláda ANO 7 let na zdravotnictví srala. Zrušila poplatky a celý systém tak nabourala. Zdravotnictví je podfinancované, nejsou lidi - již řadu let. A teď, když 20% onemocní, tak je kolaps. Nevím jak ty, ale já si tohle pamatuji i z jiných let. Ne v takovém měřítku, ale pamatuji. Také jsi nejsem jist, že v nemocnicích na lůžkách jsou skutečně pouze pacienti, kteří tu péči potřebují... V masivně šířené histerii si každý volá sanitku a chce do nemocnice. Má 39 a už sere hrách. Já, když jsem nemocný, tak na 39 startuji. Hlavní je, se neposrat. Ale to je opět písnička známá již z 1. vlny. To srovnání možná trochu vázne, ale je v pořádku. Jenom tu chřipku jsme nikdy neregistrovali jako vážnou nemoc, protože většina lidí to překoná bez problémů, což ovšem také není pravda, protože nedoléčená může způsobovat v budoucnu závažná onemocnění například na srdci. Jenom na ní prostě přímo neumírá takové množství lidí, jako na Covid. A ten dojezd se nesleduje.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pon 11 led 17:24, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

SK jede opět cestou testování. Již jednou Zmatkovič sliboval, že když se lidi nechají testovat, budou data a vyhrajeme! Nestalo se. Ale to by asi napadlo i průměrně inteligentní korytnačku. Takže co uděláme? No přece stejnou chybu.
Hele, mne už fakt nikdo nepřesvědčí, že v tomhle není záměr. Přece ti lidé nemohou být tak hloupí?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nedávno jsem zachytil info, že paraziti z VZP zaplatili pharmašikulům z navydíraného "zdravotního pojištění" jen za neužitečné testy přes půl miliardy korunek za jediný měsíc.
Takže o hlouposti extrémně výnosný byznys s testíčky prakticky bez jakéhokoliv rizika či zodpovědnosti pro jejich výrobce a prodejce opravdu není. $-) $-) $-)
Ona i nadprůměrně inteligentní korytnačka by snadno podlehla podobným manipulacím, kdyby se vystavovala konstantním proudům masmediálně živené hysterie.
Odpovědět