Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Podle tebe na posledních stránkách někdo rizika nemoci zlehčoval nebo co myslíš těmi hrdiny?
《》
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pokud je někdo takřka furt pod vlivem strachu z neviditelného nanovraha, celkem logicky bude vnímat jako hrdiny ty, kteří této emoci tak intenzivně nepodléhají.

Astronomický věk cca 40 let neznamená, že organismus toho člověka se vyznačuje stavem odpovídajícím 40 let biologického věku, kdy hlavní roli hrají způsob života (dominující vzorce chování), genetická informace a převládající nastavení mysli.
Skutečnost, že je někdo tzv. rekreační sportovec neříká takřka nic o jeho celkovém zdravotním stavu, resp. hlavně stavu imunitního systému.
A tzv. závodní sportovec na tom zdravotně může (paradoxně) být z hlediska svého dlouhodobého neúměrného zatěžování bez dostatečné relaxace ještě hůře, než kdejaký pecivál.
Bez znalosti detailní anamnézy a převládajících vzorců chování a myšlení nelze vytvořit relativně objektivní posloupnost příčin a následků, které nakonec vedly až k ukončení něčí hmotné existence. Samozřejmě nelze pomíjet ani aktivitu alopatických lekařů - ve většině případů obchodních zástupců pharmakorporací - kteří ládují své klienty syntetickými produkty s řadou vedlejších účinků.

Chilli jde ve většině případů o nepodložené domněnky a spekulace, které člověku tak maximálně v mysli zvýší úroveň chaosu a nejistoty, což ho dále oslabuje, zužuje vědomí a činí mnohem snadněji manipulovatelným a vydíratelným např. masmediálními prodejnými mrdkami či zkorumpovanými loutkovými byrokrady.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Koronavirus

Příspěvek od M.Z. »

fast001 píše:
M.Z. píše:Přesně, jdou tam, jsou pozitiv, stejně je to k hovnu, akorát zůstane doma a max. mu doktor po telefonu řekne, ať si veme paralen.
Tak to mate trochu neschopnych nevzdelavajucich sa doktorov.
U nas aj vsobecny lekar vie predpisat ucinnejsie lieky ako ja Paralen, ktore su len ne predpis.
Samozrejme, ked niekto nema priznaky, alebo ma len minimalne, nebude mu predpisovat silnejsie lieky.

Aby ti je předepsal, tak se tam musíš dostavit, což asi půjde těžko, když tě tam nechce ani vidět, protože KOVID....
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3973
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

Zajda: Ano, obecně mi přijde, že se Covid ve společnosti podceňuje. A je vcelku jedno zdali kvůli estébákovi, pohodlnosti nebo hlouposti.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: Když to tak píšu, tak v mé soc. bublině to nejhůře snášejí právě čtyřicátníci.
Asi to bude tím, že nejsem ve tvé sociální bublině, ale dal jsem to i bez Paralenu.
Ono to bude tím, že do toho zcela jistě bude zasahovat i genetika.
BTW: sportovců, co nechodí k lékaři a pak umřou na infarkt na hřišti, jsou mraky. Takže sportovec = zdravý jedinec - to bych asi celkem neřekl.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
fast001
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20 lis 10:18
Bydliště: SR - BA

Re: Koronavirus

Příspěvek od fast001 »

B-)
M.Z. píše:
fast001 píše:
M.Z. píše:Přesně, jdou tam, jsou pozitiv, stejně je to k hovnu, akorát zůstane doma a max. mu doktor po telefonu řekne, ať si veme paralen.
Tak to mate trochu neschopnych nevzdelavajucich sa doktorov.
U nas aj vsobecny lekar vie predpisat ucinnejsie lieky ako ja Paralen, ktore su len ne predpis.
Samozrejme, ked niekto nema priznaky, alebo ma len minimalne, nebude mu predpisovat silnejsie lieky.

Aby ti je předepsal, tak se tam musíš dostavit, což asi půjde těžko, když tě tam nechce ani vidět, protože KOVID....
To nemyslis vazne, ze v CR nevedia lekari predpisat recept na dialku :O Ked to je mozne uz aj u nas v SR a mala by to mat kazda ambulancia.
RWD+atmo+maual
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše:Zajda: Ano, obecně mi přijde, že se Covid ve společnosti podceňuje. A je vcelku jedno zdali kvůli estébákovi, pohodlnosti nebo hlouposti.
Podceňuje se řada jiných nemocí. Jako například sezónní chřipka, kterou v ČR každoročně onemocní miliony lidí. Očkování je, vcelku úspěšné, stačilo by nosit roušky, pokud jsem nastydlý a případně zůstat doma. Neřešil to nikdy nikdo. A že chřipka velmi často, u těžkého průběhu, přejde v oboustranný zápal plic, to je také celkem známo. Umírá se na to již mnoho let.
Ono je tady ale opět spor o to, co všechno si stát může dovolit a do čeho může nutit své obyvatele. Pořád se totiž bavíme o tom, že věkový průměr smrtelných případů je téměř 80 let. Sám víš, když dáš na dálnici "tempo" 150kmh, s jakým průměrem dojedeš třeba z Prahy do Brna. Jestli to bude 150, tak musíš drtivou část cesty jet 200+. A stejné je to tady. Umírají staří. Mladí jsou v jednotkách případů a opravdu velmi často je Covid pouze komplikace. Otázkou je, jak by dopadli, kdyby se nakazili chřipkou typu A.
A naše vláda zakáže prodávat oblečení, sportovat, atd. ale naopak povolí návštěvy v domovech seniorů a v nemocnicích. V těch zařízeních, kde každoročně, při první masivní vlně respiračních nemocí, vstup zakazuje :-)
Kdo tady nemoc tedy opravdu podceňuje?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

fast001 píše:To nemyslis vazne, ze v CR nevedia lekari predpisat recept na dialku :O Ked to je mozne uz aj u nas v SR a mala by to mat kazda ambulancia.
A to nemyslíš vážně, že ATB a podobné věci se předepisují po telefonické konzultaci?! Já tedy nevím, ale takhle si zdravotní péči já nepředstavuji.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Koronavirus

Příspěvek od M.Z. »

Já zdravotnictví nerozumím, ale jako naprostý laik nechápu, jak ti něco může někdo předepsat, aniž by viděl pacienta. Navíc, jako první čekáš na test, což je cca 2-3 dny, které jsou při nachlazení nejkritičtější a tělu je nejhůř.

Mě hlavně sere, že lidi, kterým je kulové, lezou na testy a zařizují nám pakárnu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1755
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od petr_riha »

řB: mám ve sévm okolí i případy, kdy prakťák napsal ATB, aniž by dotyčného viděl... Moc to ale nechápu
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět