Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Koronavirus

Příspěvek od Arkis »

LB: Ten průběh byl zhruba 4 měsíce po 2. dávce očkování. Jak jsem psal, není to všemocné, ale u rizikových osob, mezi kterého bohužel patřím, to určitě je chtěné. Já měl obě dávky od Pfizeru, což mi tehdy připadalo jako nejmenší zlo. Ani po jedné aplikaci mi nic nebylo. Krom nálepky, kterou jsem si doma sundal, jsem o očkování ani nevěděl.

řB: Mám stejně info. Teta od přítelkyně dělá na ambulanci. Většina lidí si tam X-krát prošla covidem a kdo neměl příznaky, tak normálně chodil do práce, akorát fasoval víc respirátorů na den. Prostě nebyli lidi, tak se to tak dělalo. Určitě se mohou nakazit a přenášet to i očkování. Jen ta šance bude asi o něco menší. V práci máme malý vzorek, aby na to byla statistika, ale je to nějak takto:

Každé pondělí se všichni testují před nástupem do práce. Skladníci, řidiči, kancelářští pracovníci. Je jedno, jestli očkovaný nebo ne. Prostě všichni, jak postupně přichází, se musí nechat otestovat. Když se najde pozitivní, tak během dvou dnů se dělá retestování lidí, se kterými byl v kontaktu.
Před 2 týdny jsme měli prvního pozitivního. Skladník, neočkovaný. Jelikož je tam odboj antináhubkářů, tak při kontrolním testu ve středu už tam byli další 4 nakažení v poměru 3:1 neočko vs očko. Od nich to chytila neočko kolegyně, co jim nosí štítky pro dopravce a faktury a ta to roznesla do kanclu, kde to chytila 1 očkovaná a 1 neočkovaná. Takže suma sumárum jsme pár týdnů před Vánoci přišli o dost lidí v tom největším návalu. Kdo mohl, tak je doma na homeoffice. Ostatní mají zákaz opouštět svá pracoviště a stýkat se s někým mimo kancelář/svůj sklad (hlavně takzvané "kuřpauzy" jsou teď hodně kontrolované). Šéf ví, že si nemůže dovolit nechat firmu položit. Je to rozjetý vlak, který kdyby se zastavil, tak se už nerozjede.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

no vidíš a my jsme to ve firmě v Pze nikdy moc neřešili a jsme v pohodě. Kolegové na Vysočině to řeší hodně a hodně poctivě a momentálně je nakažený a v karanténě i tamní ředitel :-)
BTW: pokud si děláte AG testy, tak bych jenom upozornil, že očko člověk, který je zcela bezpříznakový, může nemoc roznášet, ale na AG bude negativ.
U očkování dneska lze pouze s jistotou říct, že ochrání v omezené době před špitálem, resp. těžkým průběhem C19.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Koronavirus

Příspěvek od Arkis »

S těmi testy je to hop nebo trop. Měli jsme jak falešně pozitivní tak i falešně negativní. Tam se spíš doufá, že když už to někdo má, tak není sám a tím se aspoň jeden pozitivní najde. Když nejmenší počet lidí na kancl jsou 4 (všechny ostatní mají více lidí). Musely by být špatné všechny 4 testy nebo to někdo nechytit.

Já osobně to měl s těmi testy takto: 1. samotest mi vyšel slabě pozitivní. Šel jsem tedy na antigen do drive-through (PCR bylo jen na objednání a bylo plné na dva dny, jinak bych šel rovnou na to). Ten vyšel negativně. Na druhý den jsem ztratil chuť a čich, tak jsem si udělal další domácí samotest, který už vyšel plně pozitivní. Objednal jsem se tedy na PCR, který pozitivitu potvrdil.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Jistě. Tak funguje AG test. Přesně takto.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Doomsday

Futerý si du pro třetího fajzra, to sem teda zvjedaff, esli to paq přežiju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pokud při injektáži experimentální sloučeninou pochybného původu nedojde k napíchnutí cévy a/nebo infikování rezistentními bakteriálními kmeny nemocničních endemitů, je pravděpodobnost přežití a prodloužení nespecifikovaně dočasné, nikým nezaručené doby nesmrtelnosti pokusné osoby velmi vysoká.
Ke krátkodobé zátěži imunitního systému dojde určitě. Nakolik to pro něj může být užitečné z dlouhodobého hlediska při potenciální infekci různě zmutovanými variantami nikdo neví a vědět nebude.
Uctivá poklona plnoprávnému občanu první kategorie. ^:)^
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Koronavirus

Příspěvek od Kavis »

Dneska jsem sel naposledy letos do prace a pak az 3.1. Ve firme vsichni vcetne ockovanych musi mit 1 atg test tydne. Tak jsem si ho udelal a dve carky, druhy taky. Zitra jedu do Ostravy na pcr. Stastne a vesele...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

S dokonale spolehlivými a nejdůležitějšími testy na světě prováděnými nejlépe každý den na věčné časy a nikdy jinak!

Lépe už utratit miliardy měsíčně ze zdravotního pojištění není možné!

Na plánované operace si všichni velmi rádi a ochotně počkají klidně i měsíce či roky, no a když se toho nedožijí a před smrtí budou trpět v bolestech, tak mají prostě smůlu - hlavně, že bude možné provést více testíčků. :-bd
Jistě si i nadšeně připlatí za léky na předpis a řadu jiných úkonů - hlavně, že bezcharakterní zrůdičky z řad pharma korporací a loutkových byrokradů vydělají co nejvíce na zcela neomylných testíčcích, pochybných experimentálních sloučeninách, rouškách aj. produktech životně důležitých pro každodenní spokojenost každého plnoprávného občana první kategorie. $-) :x $-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Tak už sem 3-dávkový. Žiju. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Pomalu bych se měl začít připravovat na čtvrtou.

Třetí nebyla úplně jentak, rameno mám, jak dyby mě fčera do něj boxnul Muhamad Ali.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět