Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Koronavirus

Příspěvek od janom »

Pritom je reálna pripravenosť niekde na úrovni 65 percent potrebného zdravotníckeho personálu, takže možnosť otestovať tak nadpolovičnú väčšinu...a berú aj zubárov a veterinárov... absurdita v zmysle som pôrodník - študoval si to - nie - ale videl som rodiť mačku...
Nehovoriac o tom, že vychádza priemerne vyše 1050 ľudí na jedno odberové miesto - alebo ako sa nakaziť podľa Igora...
Spoločná zodpovednosť A.K.A treba minúť predražené testy na ktorých sa nabalila firma s dlhom na odvodoch (potvrdené tým, že neuznajú výsledok rovnakého testu vykonaného v bezpečnom zdrav. zariadení).
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

GeneHawkins píše:
Zajda píše:Dokáže mi někde vysvětlit, jak nám při reprodukčním čísle 1,1-1,2 (dle Seznam zpráv) může klesat denní přírůstek nakažených?
Pokud bylo předtím reprodukční číslo vyšší, tak může.
chyba, nemuze. pokud je Rt vyssi nez 1, vzdy nakazenych pribyva. oficialni prirustek imho poklesl kvuli mensimu poctu testu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

Rekl bych, ze se kazdy bavite o necem jinem. Jeden bere v potaz prirustky absolutni, druhy relativni.
Relativne ve vztahu k predchozi situaci tam pri Rt snizenem o par desetin tech pripadu samozrejme ubyde (za jinak stejnych podminek).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

Pekny tool na modelaci https://gabgoh.github.io/COVID/
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Koronavirus

Příspěvek od GeneHawkins »

mmira píše:
GeneHawkins píše:
Zajda píše:Dokáže mi někde vysvětlit, jak nám při reprodukčním čísle 1,1-1,2 (dle Seznam zpráv) může klesat denní přírůstek nakažených?
Pokud bylo předtím reprodukční číslo vyšší, tak může.
chyba, nemuze. pokud je Rt vyssi nez 1, vzdy nakazenych pribyva. oficialni prirustek imho poklesl kvuli mensimu poctu testu.
Nakažených samozřejmě přibývá, ale přírůstek může být menší, co na tom nechápeš?
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Koronavirus

Příspěvek od Předseda »

janom píše:Pritom je reálna pripravenosť niekde na úrovni 65 percent potrebného zdravotníckeho personálu, takže možnosť otestovať tak nadpolovičnú väčšinu...a berú aj zubárov a veterinárov... absurdita v zmysle som pôrodník - študoval si to - nie - ale videl som rodiť mačku...
Nehovoriac o tom, že vychádza priemerne vyše 1050 ľudí na jedno odberové miesto - alebo ako sa nakaziť podľa Igora...
Spoločná zodpovednosť A.K.A treba minúť predražené testy na ktorých sa nabalila firma s dlhom na odvodoch (potvrdené tým, že neuznajú výsledok rovnakého testu vykonaného v bezpečnom zdrav. zariadení).
To jste tam dobře v prdeli. Jsem si myslel, že konečně jste se zbavili Fica, tak bude chvilka klidu.. a ono ne. Podle hesla "Lotr nebo hrdina = my jsme jedna rodina" :ymsick:
Když se Čaputová ozvala, že je to kktina, tak se do ní vláda pustila, že utíká jako vrchní velitelka z boje jako první :ymtongue:
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od Duke_Luke »

protiustavna a protipravna banda hajzlov, co viac dodat. Plus chcu davat negativnym ludom "Certifikat" ,s ktorym sa maju preukazovat potom napr.v obchodoch ,restauraciach a pod.. Cisto ako za Hitlera preukaz Zida :-o
Taktiez mame zakony na to, aby len tak niekto nemohol vyzadovat akekolvek info o zdravotnom stave osoby.
Namiesto vsetkych ludi, co sa isli testovat, mali sa postavit na namestia a ukazat im prostrednik.

A este sa cudujem,ako ludia davaju insta a FB posty s foto,ze ako ovecky stoja a cakaju na test. :ymapplause:
Ja som vytoceny do vyvrtky X(
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

GH: špatná formulace, tedy spíše domotani odpovědi tobě a zajdovi. Jde o to, že I když kleslo Rt, současně se v mezičase zvýšil základ exponenciály. Takže absolutně vzato máš pravdu. Ovšem odpovědí na původní dotaz mělo být, že je nemožné, aby ten přírůstek uz reálně začal klesat.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

2020-10-31 14.06.13.jpg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Duke_Luke píše:protiustavna a protipravna banda hajzlov, co viac dodat. Plus chcu davat negativnym ludom "Certifikat" ,s ktorym sa maju preukazovat potom napr.v obchodoch ,restauraciach a pod.. Cisto ako za Hitlera preukaz Zida :-o
Taktiez mame zakony na to, aby len tak niekto nemohol vyzadovat akekolvek info o zdravotnom stave osoby.
Namiesto vsetkych ludi, co sa isli testovat, mali sa postavit na namestia a ukazat im prostrednik.
Tohle si myslím, že by museli u soudu projet na 3:0. Nevěřím, že ne. Ale pravdu máš, lidi jsou ovce. Pokud to zavedou v CZ, tak minimálně já budu ten, kdo se soudit bude. Na test mne nikdo nikdy nedostane.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět