Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

abgx1 píše: čtv 18 lis 20:56 Dobre... Zatvaranie je zle, nutit ludi do ockovania taktiez. Zdravotnicky system je zly ale to sa nezmeni dneska, ani zajtra.

Co s tym teda spravit?
Neříkám, že je očkování špatné. Jen zcela jistě nesplnilo co se od něj očekávalo. Dlouhou dobu tady byla masírka, že po naočkování to všechno skončí, jenže teď se ukazuje, že před nákazou to chrání jen trochu (znám celé rodiny očkovaných, kde chytli koronu všichni) a že u rizikových skupin to ani zcela nevylučuje těžký průběh a smrt.

Jenže státy vsadily všechno na očkování a došly v šikaně a nátlaku obyvatel tak daleko, že už se teď blbě přiznává, že tímto to neskončí. Některá opatření použitá k nátlaku na lidi jsou dokonce kontraproduktivní při zvládání nákazy samotné viž. antigenní testy, proplácení testů atd.

Očkování samozřejmě smysl má, ale jak pro koho. U rizikových skupin to mysl má. U mladých a zdravých lidí je to celkem zbytečné a prát ho do dětí, kterým z hlediska nákazy covidem nic nehrozí a v drtivé většině mají i bezpříznakové průběhy je imho zločin.

Stát tlačí na proočkování nerizikových skupin, ale nic nedělá pro proočkování těch seniorů. Problém vidím v tom, že řada lidí skočila na lež, že očkováním mají vyřešeno a cítí se nesmrtelní. Nikdo seniorům nevysvětluje, že očkovaný senior má stále vyšší šanci skončit v té nemocnici, než ten neočkovaný mladý člověk a že i očkovaní senioři by si měli dávat pozor kde se pohybují atd.

Ta představa, že když si ti dvaceti, třiceti, čtyřicetiletí zdraví lidi hvízdnou vakcínku, tak najednou v nemocnicích přestanou umírat senioři je absurdní a naprosto nelogická, ale bohužel je to tak aktuálně všude presentováno.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

jarka píše:Sice je Prof. Beran antivaxer, ale přesně takhle to popisoval a zároveň jako antivaxer apeloval na lidi 60+ ať se nechají očkovat, že je to v jejich zájmu.
Mě pořád nesmírně baví představa, že Jiřího Berana, ředitele a vedoucího lékaře Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci:
https://www.vakcinace.cz/

Který má na kontě následující odborné publikace:
https://scholar.google.ca/citations?use ... AAAJ&hl=en
https://publons.com/researcher/4376636/ ... lications/
někdo označí za antivaxera a dezinformátora.

To už je snad opravdu znamení uvnitř Matrixu že žijeme v nějaké virtuální dystopii :))
Naposledy upravil(a) Zajda dne čtv 18 lis 22:27, celkem upraveno 1 x.
《》
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

řidičBOB píše: čtv 18 lis 22:06 Místo toho honíme neočkované s testy o bezinfekčnosti a děti. Když koukám na zprávy, že tlačí děti od 5ti let, tak mne fakt mrazí - oni doteď netušili, že ½ roce jsou někde na 60% u Pfeizera a u jednovakcíny na 40% účinnosti a dokonce to překvapilo i šéfa české vakcinologické společnosti a oni to jdou rvát do dětí b-(
Tohle je největší zvěrstvo. Dětem covid prakticky nic nedělá. Nepředstavuje pro ně prakticky žádné riziko. Za celou dobu evidují snad 4 mrtvé pod 18 let.
Snažil jsem se jednou vypátrat okolnosti a podařilo se mě to jen u jednoho dítěte. Šlo o dítě, které se narodilo mrtvé matce vedené jako pozitivní, tak proto...

Naopak se už dnes ví, že u některých vakcín je u dětí a speciálně chlapců podstatně zvýšené riziko zánětů srdečního svalu a řada států pozastavila jejich používání u mladých lidí.

Tady se opakovaně omílá, že pozitiva očkování u dětí převažují nad riziky. Ovšem co vám už nikdo nahlas neřekne, že těmi pozitivy je myšlena ochrana, kterou tím ty děti poskytnou ostatním (protože jim to nic nedělá) a těm dětem zbydou jen ta rizika.

Jako rodič absolutně odmítám vystavit své dítě byt minimálnímu riziku, abych tím někomu jinému poskytl potenciálně nějakou výhodu. Jako rodič budu hodnotit jen pozitiva a negativa týkající se mého dítěte a ostatní jsou mě zcela ukradení. A protože pozitiva žádná nevidím, tak mě zbudou jen ta negativa, jakkoliv jsou minimální.

Nechápu to. Vždycky se to bralo tak, že pro děti obětovat všechno. Z potápějící se lodi jako první. Lidi by jim dali ledvinu, srdce.... A stačilo pár měsíců všechny strašit že umřou a už jsou ochotní riskovat zdraví dětí za to své. Tohle přesně napsal Janoušek jak to vidím já.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Vidím to stejně.
Jediné co neznám, je odpověď na otázku, zda těm lidem jeblo skoro na celém světě stejně…?!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Zajda: jo, halt co se dá dělat. Prostě typický vrtěti psem, ošukal skautku, bylo to v televizi :) .
x-f píše: čtv 18 lis 22:26 Tohle je největší zvěrstvo. Dětem covid prakticky nic nedělá. Nepředstavuje pro ně prakticky žádné riziko. Za celou dobu evidují snad 4 mrtvé pod 18 let.
Snažil jsem se jednou vypátrat okolnosti a podařilo se mě to jen u jednoho dítěte. Šlo o dítě, které se narodilo mrtvé matce vedené jako pozitivní, tak proto...

Naopak se už dnes ví, že u některých vakcín je u dětí a speciálně chlapců podstatně zvýšené riziko zánětů srdečního svalu a řada států pozastavila jejich používání u mladých lidí.

Tady se opakovaně omílá, že pozitiva očkování u dětí převažují nad riziky. Ovšem co vám už nikdo nahlas neřekne, že těmi pozitivy je myšlena ochrana, kterou tím ty děti poskytnou ostatním (protože jim to nic nedělá) a těm dětem zbydou jen ta rizika.

Jako rodič absolutně odmítám vystavit své dítě byt minimálnímu riziku, abych tím někomu jinému poskytl potenciálně nějakou výhodu. Jako rodič budu hodnotit jen pozitiva a negativa týkající se mého dítěte a ostatní jsou mě zcela ukradení. A protože pozitiva žádná nevidím, tak mě zbudou jen ta negativa, jakkoliv jsou minimální.

Nechápu to. Vždycky se to bralo tak, že pro děti obětovat všechno. Z potápějící se lodi jako první. Lidi by jim dali ledvinu, srdce.... A stačilo pár měsíců všechny strašit že umřou a už jsou ochotní riskovat zdraví dětí za to své. Tohle přesně napsal Janoušek jak to vidím já.
Podepisuju, velmi pěkně napsané, mám to stejně. A moje sociální bublina to má podobně alespoň zčásti - další část tý bubliny velmi špatně odolává kanonádě médií, ale rozhodně nechtějí vyměnit dobro svých dětí za cokoli jinýho. Spíš to chtějí udělat v dobré víře, že to dětem naopak pomůže.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Na faktech už stejně nezáleží, kolik lidí reálně změní svůj dlouhodobě budovaný názor.
Kapacita pro fakta už je v druhé sezóně zaplněna.

Když tu ctrl_j vloží obrázek se sirkama popsanýma 60+ tak pochybuju že se dokážu naladit na frekvenci, na které by mi rozuměl.
Třeba tomu, že u nepokrytě protiprávního vnucování vakcíny je mi vpodstatě úplně jedno, jak předmětná vakcína funguje nebo nefunguje.

Že vakcína v přenosu nezabrání jsme si teda asi ujasnili, spousta lidí teď dokonce tvrdí že to věděli odzačátku a nikdo nikdy nic jiného nesliboval.
No, já to třeba odzačátku nevěděl.
Kampaň Tečka za koronavirem pokračuje dodnes a snaží se tento mylný dojem o funkcích vakcín podporovat.
Udělejte tečku, buďte zase s rodinou atd.

Každopádně mě mrazí z toho, kolik lidí souhlasí s efektivním vyčleněním něajké skupiny ze společnosti.
Na základě argumentů kulhajících na všechny nohy.
Opravdu to nic v historii nepřipomíná, že ne...
《》
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Zajda píše: čtv 18 lis 23:10 Každopádně mě mrazí z toho, kolik lidí souhlasí s efektivním vyčleněním něajké skupiny ze společnosti.
Na základě argumentů kulhajících na všechny nohy.
Opravdu to nic v historii nepřipomíná, že ne...
Mě na tom nejvíc děsí absence a odmítání jakékoliv diskuse. Sám naočkovaný jsem, protože nemám čas / chuť na nějakej odboj a co si budem, při mým životním stylu a způsobu stravování by odmítání vakcíny ze zdravotních důvodů bylo vysoce pokrytecký.
Ale jakmile si jenom dovolím, i ve společnosti (nejen formálně) velmi vzdělaných lidí, podotknout, že s tím nucením je to přes čáru a vlastně jde o reálné přikázání očkování, protože neočkovaní jsou prakticky vytlačeni na okraj společnosti, tak to je ale kuuuurva řevu :D

Nicméně v mým okolí mladých a dynamických vidím, že vyžadování testu / očkování v hospodách mělo zamýšlený efekt. Ti co nebyli očkování z pouhé pohodlnosti, protože to prostě nepotřebovali, tak už netrpělivě vyhlížejí druhou dávku.
Na druhý straně, 26yo kolega stále chodí a všude ukazuje Tečku s nahradným certifikátem svého otce, ročníku 63. Hospody, divadla, sportoní zápasy. Ještě na to nikdo nepřišel.


Áááá jedna filozofická ->
Proč se to kontrolování v hospodách přenáší zase na podnikatele a staví je to do role těch zlých, kteří si navíc musí často vybrat mezi tržbou a potenciálním flastrem od hygieny?
Proč za to prostě není jednoduše zodpovědný každý jeden občan? Do hospody jenom s testem / očkováním, fajn. Když přijdou fízlové a ty nebudeš mít, 5k na místě blokově a čau. Flastry za rychlost přece taky dostává řidič a ne starosta obce, protože tomu porušení na spravovaném území nezabránil...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Zajda píše: čtv 18 lis 22:19 Mě pořád nesmírně baví představa, že Jiřího Berana, ředitele a vedoucího lékaře Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci:
https://www.vakcinace.cz/
Tohle jsem ještě nečetl - pěkný:
https://www.vakcinace.cz/files/Jak-post ... 0-2020.pdf
Výživný 4 stránky. By mě jen zajímalo jak dlouho to tam už visí... Dnešní čísla tu jeho verzi jen potvrzují. Hail covid!
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

X, double post, smazat, díky.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 19 lis 00:05, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

abgx1 píše: čtv 18 lis 20:56 Dobre... Zatvaranie je zle, nutit ludi do ockovania taktiez. Zdravotnicky system je zly ale to sa nezmeni dneska, ani zajtra.

Co s tym teda spravit?
Začal bych tím, že nebudeme zdravotnictví zatěžovat léčbou absolutních kreténů. Tim si uvolníme kapacity pro ty, co jsou v tom tak nějak nevinně.

Protože tohle:
„Bohužel, právě nám zemřela mladá a pohledná žena ve věku 36 let, což je mi strašně líto. Pro mladé a neočkované má občas covid tragické následky, zvláště pokud mají jiné chronické onemocnění,“ uvítá mě 64letý primář infekčního oddělení Petr Kümpel.
By bylo sice hrozně smutný, kdyby to nepokračovalo takhle
Před chvílí zesnulá pacientka trpěla sníženou pohyblivostí. Zhruba před rokem se prý přes inzerát seznámila s mužem, který se tvářil, že je chytřejší než světové lékařské kapacity. Novou družku donutil vysadit léky na chronické onemocnění, držel ji stranou od rodiny a především jí zakázal aplikaci vakcíny proti covidu. A svým způsobem ji tak poslal do spárů smrti
No to ať se na mě nikdo nezlobí, ale takovouhle nádheru patří vyrazi hned ze dveří. Sorry, když jsme teda ve V-Á-L-C-E s virem, tak k tomu patří i to, že se prvně zachraňují ti perspektivnější jedinci... Plus souhlasím s BOBem, co psal pár stránek zpět. Je potřeba ty JIPky obecně vyčistit od lidí, co tam nemají co dělat. Ať už proto, že mají lehkej průběh, akorát je není kam vrátit (důchoďáky...) nebo lidí, kteří to mají stejně za pár. Je to hnusný, ale je to bohužel asi potřeba.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět