Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

Honza42 píše:https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... k-40339195
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expe ... hni-125245
No dobrá, s tou záclonou jsem to přehnal. I když ty ochranné faktory roušky proti aerosolům mi připadají tak nějak vycucané z palce. Navíc jsem ještě nikdy nepotkal osobu s těsně přiléhající rouškou. Kýchání bych vůbec neřešil. Představa, že tu máme epidemii kvůli kýchání je zcestná. Zvlášť ještě když nejvíce viru produkuje nakažený v době, kdy nekašle a nekýchá.
prave kychanim, kaslanim a mluvou (dobre, i zpevem) se toho viru dostane mimo telo nejvice, tedy kdyz pomineme fyzicky kontakt. pak je nejlepsi zachytit to co nejdrive, at uz to pak bud nelita vsude, popr at to lidi, co si stale jeste pri kychani/kaslani zakryvaji usta jen rukou, nerozmazou vsude, na co sahnou.

ja jsem posledni, kdo by chtel rousky adorovat. ale nemocni by je proste meli mit vsichni bez vyjimky. soucasne se nam muze vsem dnes stat, ze jsme bezpriznakove nakazeni, ale kychame z jineho duvodu. je tak vhodne, aby je meli dnes pri kontaktu s ostatnimi vsichni. navic se zapomina na fakt, ze spravne pouzivana rouska brani dotykum ruk a ust/nosu.

proste SPRAVNE POUZIVANA rouska smysl ma.

a mmch, ten aerosol primarne vznika vysychanim kapenek, ktere se dostaly do vzduchu vyse popsanym zpusobem. takze pokud se kapenky chyti na rousce, nebude ani ten aerosol, proti kteremu je ochrana velmi tezka.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Nepřu se s Tebou. Ale chovám se tak, jako kdyby byla rouška na nic. Nosím ji, nejsem rebel, dokonce snad i docela správně, ale nepředpokládám, že by mne roušky ostatních lidí chránili před nákazou. Ještě jednou: Na průběhu nákazy nelze hromadný příkaz nošení roušek nikterak dohledat. Odtud usuzuji její prachmizerný vliv na rozvoj epidemie.
zde.
Řidič začátečník
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 19 dub 09:31

Re: Koronavirus

Příspěvek od zde. »

Když už jsme na tom autofóru, tak autem se v noci jezdit může (třeba na chalupu) nebo mě po deváté zastaví hlídka a zastřelí?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od petr_riha »

zde. píše:Když už jsme na tom autofóru, tak autem se v noci jezdit může (třeba na chalupu) nebo mě po deváté zastaví hlídka a zastřelí?
Vzhledem k tomu, ze je zákaz vycházení a evidentně nejede z/do práce/lékaři/nákup, tak se to asi bude nejaka řešit. Domluvu tipuji. Ale pochybuji, ze se bude zastavovat každé auto...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

H42: krasne predvadis, kde je dnes problem a proc opatreni nefunguji. je to zalozeno na VIRE. kazdy si vytvozil nazor, kteremu veri a neumi ho zmenit, at se mu predlozi jakykoliv argument. sam jsi citoval linky, ktere o vhodnosti rousek svedci, presto jim "neveris".
Na průběhu nákazy nelze hromadný příkaz nošení roušek nikterak dohledat. Odtud usuzuji její prachmizerný vliv na rozvoj epidemie.
no samozrejme neda, protoze je polovina populace pouziva bud formalisticky nebo uplne spatne.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

ExFun píše:Vzhledem k tomu, že dle některých tady je všechno špatně (že jsou včerejší opatření ptákoviny se hádat nebudu, protože to je fakt blbě), tak by mě zajímal koncepční konstruktivní pohled nespokojených

Jakého původu je virus?
Jak proti němu bojovat?
Co dělat v současné situaci?
Přidal bych ještě 4.otázku: Jak zajistit dostatek zdravotního personálu?

Jsem zvědavý jaké budou případné odpovědi. Ale mám pocit, že od dob Josefa Švejka je kverulantsví proti vrchnosti v Čechách tradicí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

No tak možná u toho zdravotního personálu bych začal u pendlerů než nahánět do práce studenty žejo :ymhug:
ExFun:
1.Původ je irelevantní.
2.Péčí o rizikové skupiny a nabídkou jejich izolace za velmi pohodlných podmínek. Hotelů je volných dost, na náhrady provozovatelům je a na nějakej cashback (aby kucí z vlády nepřišli zkrátka) by taky bylo. Jak psal kolega. "Kdyby si Sehnal řekl o miliardu a přiznal, že pustí půlku zpátky těm správným firmám, už mohl mít pronajato a fotku s Prymulou jako bonus"
Rizikovost dle věku, nikoliv dle tělesného stavu. Odmítneš nabídku pomoci? Na čelo nápis "V případě problémů nezachraňovat". Postupně vracet zpět do běžného života, v souladu s nabídkou momentální kapacit ve zdravotnictví.
Bez pardonu a okamžitě vyhazovat z nemocnice ty, kteří nepotřebujou okamžitou asistenci doktora. Ne, to že máš teplotu a kašleš neznamená, že se máš válet na JIPce.
3.Viz výše.

Připustit si, že ten virus tady je a nějakou dobu tu s náma holt bude. Někde jsem zahlédl, že těžkej průběh má zhruba 4% populace. Z toho ještě další zlomek bude vyžadovat lékařskou asistenci, možná i ten ventilátor. To není nic s čím by společnost neuměla dlouhodobě žít...

A hlavně přestat strašit lidi píčovinama!


*bohužel, jak vidíme na SK i tady, cílem není vir porazit. Slováci z tebe udělají člověka druhé kategorie, pokud si nenecháš udělat test. Kdo ty testy vyrábí? V Česku plánuje plukovník to samý s vakcínama. Lidi očividně nejsou blbý a nenechají si hromadně napíchat narychlo vyvinutej sajrajt. Ty vakcíny bude dodávat kdo?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Koronavirus

Příspěvek od Předseda »

mmira píše:
Na průběhu nákazy nelze hromadný příkaz nošení roušek nikterak dohledat. Odtud usuzuji její prachmizerný vliv na rozvoj epidemie.
no samozrejme neda, protoze je polovina populace pouziva bud formalisticky nebo uplne spatne.
Nevím kde se pohybuješ ty, ale já vidím, že drtivá většina lidí má roušku nasazenou správně. Nosálové jsou v jednotkách kusů. Např. když jdu nakoupit.
Jestli ono to spíš nebude tím, že rouška je obecně na hovno už po 20-30min max. A to ta zdravotní. O plenkách co jsme si šili na jaře nemá smysl se vůbec bavit. Ale stejně furt někteří dělají z roušek modlu, a kdo si dovolí říct něco proti posvátné roušce, tak je reakcionista a zasluhuje nejpřísnější trest. Roušky si rozvracet nenecháme.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

mmira píše:H42: krasne predvadis, kde je dnes problem a proc opatreni nefunguji. je to zalozeno na VIRE. kazdy si vytvozil nazor, kteremu veri a neumi ho zmenit, at se mu predlozi jakykoliv argument. sam jsi citoval linky, ktere o vhodnosti rousek svedci, presto jim "neveris".
Na průběhu nákazy nelze hromadný příkaz nošení roušek nikterak dohledat. Odtud usuzuji její prachmizerný vliv na rozvoj epidemie.
no samozrejme neda, protoze je polovina populace pouziva bud formalisticky nebo uplne spatne.
Můžeš mít pravdu. Takže máme opatření, které nefunguje, ale všichni se musíme tvářit že ano? Falešná bezpečnost, nejhorší varianta. Roušku používám nadstandardně poctivě, alespoň tu co má tvarovací pásek kolem nosu. Mně to nevadí. Roušky ale špatně používá i ta část populace, která jim věří. A proč je špatně můj závěr, že roušky jako opatření nefungují? Hadrová rouška nemůže fungovat z principu právě kvůli obrovské díře kolem nosu. Ale to je v těch studiích tuším taky. Pokud na vývoji pandemie nelze dohledat někde v desátém dnu po jejich masovém nasazení žádnou změnu, tak co si mám myslet?
Uznávám, že se mohu mýlit v tom, kolik toho chirurgická rouška zachytí, a že v ideálním světě by na 50% fungovala. Suchá, neustále měněná. Teď ještě mít kontrolní skupinu (stát) těch zodpovědných občanů, že? No, nevěřím tomu a nikomu tou svojí nevírou neškodím.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Koronavirus

Příspěvek od Předseda »

štepan: btw ad testy - cena jednoho je tak 200-300 kč (dle rozhovoru na dnešním Českém rozhlase). Pán tam cenu obhajoval, že těch 1750 je ok, protože je to normální zdravotnický úkon, který běžně fakturují pojišťovně. Třeba když dělají stěr na kašel a jiný moribundus (tuším že tam zminoval konkrétně černý kašel). Že je to cena přiměřená pomůckám ochranným, času pro analýzu apod.. Všechno beru. Ale už tam nezmínil (myslím si že podstatnou věc) a to jsou úspory z rozsahu. Je rozdíl pokud těch testů na černý kašel za rok udělají 5x nebo na covid udělají 500x za den.
Odpovědět