Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Ty blbé průběhy po vakcinaci jsou způsobené právě tím, že člověk má vysoké protilátky a do toho si šlehne ještě bonus.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

GeneHawkins píše: pát 10 pro 14:51
jarka píše: pát 10 pro 14:08 Je zajímavý, že po prodělaný nemoci se k protilátkám staví velmi rezervovaně, ale když se prokazuje účinnost vakcíny tak se najednou používají.
Na tom není nic zajímavého. Prokazuje se to tím, že se změří. Chceš měřit třeba každý měsíc úroveň protilátek, abys mohl prokázat svoji úroveň protilátek?
To by se ale muselo, protože míra nákazy na rozdíl od míry vakcinace je velmi individuální, takže u prodělání covidu nikdo neví (nemůže vědět), jakou úroveň budeš mít za měsíc, jak bude klesat, zatímco u vakcinace je to statisticky pravděpodobné. Taky - jak víme - upravované podle dalšího měření a zpřesňování.
Koukám, že ty už jsi i expert vakcinolog. Ale bohužel stejný, jako v jiných oborech.
Ne, není potřeba to měřit každý měsíc. Zatím dokonce ani booster není plánovaný na každý měsíc. Zatím.
Stačilo by to změřit před nutností/povinností další extra dávky, čili dnes aktuálně 9 měsíců.
Ty další plky jsou jenom účelové kecy vaxer fanatiků, které se nezakládají na pravdě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

řidičBOB píše: pon 13 pro 15:38 Ty blbé průběhy po vakcinaci jsou způsobené právě tím, že člověk má vysoké protilátky a do toho si šlehne ještě bonus.
No právě nevím, jestli jít teď po 6měsících na tu třetí. Všude kolem mne Covid, takže se může očkování sejít s nákazou. Navíc současná vlna bude opadat a než přijde čtvrtá vlna, zas to očkování ze mne vyprchá. Já se strašně odpařuju. :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Základní vyšetření Igg protilátek stojí kolem 4 stovek podle laboratoře, lepší než se rozhodovat o boosteru hozením mince.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

já končím u dvou... Dál tu hru s Albertem Bourlou nehraju. Tečka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Lidi kolem mě, se kterými jsem řešil očkování drobotiny a který nechali svoje děti očkovat, už u třetí dávky aspoň významně zvažují jestli do toho jít nebo ne. Naštěstí drtivě kolem sebe vidí mezi prckama jen bezpříznakové a maximálně rýmu s teplotou a proti tomu do nich rvát rok co rok vakcínu se už ani jim nechce.

btw: By mě zajímalo, co udělá mutující vir typu po tom co bude vystaven evolučnímu tlaku vakcín a bude se je snažit obejít. Na tohle téma jsem ještě nikde nenarazil, nemáte někdo nějaký zdroj?
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Tipuju že uďělá něco jako variantu omikron, pozměněnou k nepoznání zrovna na proteinu na který cílí vakcinační imunita :-)
Teda podle mě by se toto léčivo mělo nazývat spíš podpůrným prostředkem než vakcínou.
A neopíchaní zase budou vytvářet svou větev mutací.
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Jo, tak nějak jsem to čekal :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

https://smis-lab.cz/2021/12/13/vyvanuti ... -covid-19/
Zajímavý je ten komentář na konci. Teď už se ale nakupuje střelivo ve velkým a bude potřeba ho použít a nechat ho "dobrovolně" bez nátlaku narvat kde to jen půjde.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

jarka píše: pon 13 pro 19:37 Naštěstí drtivě kolem sebe vidí mezi prckama jen bezpříznakové a maximálně rýmu s teplotou a proti tomu do nich rvát rok co rok vakcínu se už ani jim nechce.

btw: By mě zajímalo, co udělá mutující vir typu po tom co bude vystaven evolučnímu tlaku vakcín a bude se je snažit obejít. Na tohle téma jsem ještě nikde nenarazil, nemáte někdo nějaký zdroj?
Malej to stejné - teplota, rýma. 99,99% dětí.

To bych se asi zeptal evolučního biologa Flégra. Nebo raději ne :-)
Ale odpověď je easy a vlastně už jí nastínili: už na omikrona bude jiná vakcína a už rovnou vědí, že třídávková ;-) Do té doby stihneš tak 3-4 dávky té stávající, kterou ti pak EK zneplatní a tradá pro 3 dávky nové. A tak stále dokola.
Jinak - tady se vytvořil mýtus, že každá nová mutace musí být nebezpečnější, smrtelnější. Tohle z hlediska evolučního nemusí být pravda.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět