Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Myslel jsem to jako holý fakt, že k ekonomice krize patří. A málokdy vzniknou učebnicově, naopak často byl spouštěčem nějaký vnější nečekaný vliv (válka, převrat, ropná krize, epidemie atd.). A vždy to odneslo spousta nevinných lidí. Netvrdím že ne, naopak je mi jich líto. Teď se celosvětově hasí požár nebývale obrovským množstvím nekrytých peněz. A díky tomu ten hlavní průšvih teprve přijde a bude horší. Ale krize by stejně přišla, protože celý svět dělal vše pro to (zadlužování, likvidace trhu práce, růst HDP za každou cenu). To nemohlo jít nafurt.

Koronavirus to pouze urychlil. Kdyby krize vypukla z jiného popudu, tak by to naše vláda řešila stejně blbě. Ale Bureš je tam proto, že nemá kloudného soupeře. Většina slušných lidí nechce o politice ani slyšet, a proto je tam ten odpad. A na tom mají svorně vinu ODS, ČSSD, TOP i lidovci, protože za posledních 30 let totálně denunciovali politiku v očích lidí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Hele průzkum trhu:

Přišlo by vám správně prosazovat, že stát, jako na kompletku stát, od premiéra přes úředníka a dopravního fízla až po učitelku, ať už na platech, služebních autech i po poslední chlebíček na meetingu mohl stát jenom XY% HDP/státního rozpočtu před deficitem (...)?
Volitelně třeba už od místních samospráv. Když má město XY miliard příjmy, může na svůj provoz, ať už primátora nebo úředníka na DI, vynaložit maximálně určitý %?
:-? :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

A zatimco minuly tyden jsem vbehnul do lidlu pro svych 5 polozek a za 5 minut byl venku aniz bych se neceho dotknul, dneska to trvalo minut 20, do ruky jsem dostal kosik, ktery nikdo nedezinfikoval a ja na nej sahnout musel a jako bonus po me chteli 2 lidi rozmenit drobny :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Já dneska také. S tím rozdílem, že Securityman na mne něco nesrozumitelně žvatlal, já ho ignoroval. Tak se na mne pokusil sáhnout, načež jsem ho upozornil, že to není úplně dobrý nápad, jelikož ARO v Motole je vcelku plné, nemuselo by se mu dostat odpovídající péče. Cuknul. Já si pak v klidu těch 5 věcí vzal do ruky a samoobslužně zaplatil.
Při odchodu mne Securityman i pozdravil :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Koronavirus

Příspěvek od GeneHawkins »

Prostě jsi kretén, no...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

GeneHawkins píše:Prostě jsi kretén, no...
Taky závidím řB, s jakou pohotovou sebejistotou dokázal účinně odrazit hlídacího psa z turbomarketu útočícího na jeho osobní svobodu. :ymdaydream:

A chudák pes, který je nucen globálními páníčky celý den štěkat a skákat na zákazníky. :(
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

GeneHawkins píše:Prostě jsi kretén, no...
Urážet bez argumentů - to je ti podobné. Už mě to nechává chladným.
Ale vysvětlím ti mé jednání: chodil jsem takto nakupovat před C19, v první vlně a dokonce i v době, kdy bylo v republice 10000 nakažených každý den a stavěla se polní nemocnice, protože Micík predikoval mrtvoly v mrazácích. Jednou ráno se nějaký blb vzbudil a vymyslel to, co vymyslel. Výsledek toho výmyslu vidíme každý den přes každým supermarketem a popsal to hezky i honziss. Chci si vzít svých 5 věcí do ruky, minimalizovat čas strávený uvnitř a kontakt s věcmi, na které nemusím sahat. Nevidím na tom nic špatného a dokonce jsem si jist, že to má mnohem větší preventivní účinek, než důchodce, co se tam motá ½ dne.
To nařízení je kravina a pozná to snad i malé dítě.
Chápu, že sekuriťák dělá svou práci. Ale já vždy jednám s lidmi tak, jako oni semnou. Pokud by byl slušný, obětoval bych i já své 3 minuty času a vysvětlil mu to tak, jako teď tobě. Jelikož ale začal jinak, přizpůsobil jsem se. A je jedna věc, kterou fakt nemám rád a to je, když se na mne takový santusák snaží sahat....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Hurá, sem NEG, zítra můžu / musím do SK. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:Hurá, sem NEG, zítra můžu / musím do SK. :D
Congrats! Ja uz byl negativni 4x, jsem zvedavej kdy si vytahnu cernyho petra...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět