Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Tak něco k těm prý 40% ohrožených, které nelze ochránit:

Pokud vezmu kdo je ohrožen Covidem, tak to je typicky muž s obezitou (BMI více než 30) starší 65let. Ideálně ještě s cukrovkou a kardiovaskulárními problémy.
Takže lidí nad 65 let je v populaci 20% a z toho má BMI vyšší než 30 cca 25%. Takže to máme 5% populace. A to ještě ne všichni mají cukrovku a kardiovaskulární problémy, ale budiž. A ti jsou typickými uživateli Covidových JIP lůžek (75%?), navíc po dlouhou dobu. Těch 5% populace není jak chránit, to musí oni sami. Akorát je jim důrazně potřeba říci, že to budou oni kdo zemřou, pokud se nakazí. Nezachrání je žádná opatření, ani Prymula, ani Babiš. Když to nepochopí, zemřou. To je celý ten Covid.

Jenže jak jim to v iracionálním extrémně levicovém prostředí Evropy říci? Smí se to vůbec? Vždyť přece jsme všichni kamarádi a každý se usilovně snaží, aby je nenakazil. Navíc je ochrání Prymulovy nápady a Babiš. Vždyť jim na jaře osobně chtěl donést roušky, pak jim dal 5.000Kč, pak zas poštou roušky.....takový člověk se o ně postará, ten by je přece nenechal na holičkách. Přece stát je tu od toho, aby to za ně vyřešil. Stejně jako je lékař od toho, aby je zbavil diabetu a nadváhy. Doktore dej pilulku, já ji zajím bůčkem a uzdravím se. Znám to, měli jsem v rodině doktora diabetologa.

Ten průšvih se seniory konstatovali skoro všichni:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... .seznam.cz
Naposledy upravil(a) Honza42 dne pát 16 říj 18:46, celkem upraveno 1 x.
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Koronavirus

Příspěvek od martinecko »

Nehovoriac o tom, ze k BMI nad 30 sa (az na raritne vynimky) proste len musis vyzrat z coho potom vyplyva aj ten diabetes a kardio problemy. To su vsetko nasledky zivotneho stylu ktory ti ludia vedu po dlhe roky svojho zivota. Ja im rad pomozem ak si o tu pomoc poziadaju a bude to v mojej moci ale zaroven moj problem neni ich a ani ich problem neni moj. Ak doteraz proste zili ako zili a spoliehali sa na to, ze sa o nich system postara tak co sa tak dramaticky zmenilo, ze ich teraz ako spolocnost vehementne chranime?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

jerry píše: A nepiš mi, že vakcina nebude fungovat nebo že to tu bude pořád a podobně. To teď taky nikdo na 100% neví. Přece nemůžeš věřit, že to tady na AF můžeme vědět líp než týmy expertů, co momentálně radí Merkelové, Macronovi apod.? A ti postupují stejně jako teď plukovník, akorát méně chaoticky. Ale nic jiného vymyšleného nemají. Bohužel :(
Já jsem nikde nepsal, že vakcína fungovat nebude, já jsem napsal, že vakcínu-rychlokvašku, si do těla nechá vpravit jenom debil. Než se lék dostane do oběhu, standardně to od vývoje, až po prodej, trvá i roky. Že člověk neumře do měsíce od podání, je sice úspěch, ale kdo komu zaručí, že nebude poškozovat játra, mít vliv na to nebo ono? Nikdo. Za ½ roku/rok nezjistí prakticky nic. Klinické testy vojebané na kost. Tím neříkám, že nebude funkční na Covid.
jerry píše:Mimochodem při průchodu epidemie populací se nikdy nenakazí všichni. Ani když to je mor. I ten mor odešel. Takže říkat, bude to tu a projdou tím všichni, je taky spekulace. A teorie o tom, jak se mají ohrožení chránit, je nesmysl. Protože lidi jsou blbci, kteří se většinou neumí samostatně rozhodovat. A to i ti ohrožení. Teď řekneš, dobře jim tak. Ale to je na nic, protože ti neukáznění položí zdravotnictví pro všechny.
Nejsme u soudu, nemusíme se chytat každého slovíčka. Slovem "všichni" jsem opravdu nemyslel 100% . Je to virus - prožene se populací, zeslábne/zmutuje a tím pádem jakoby zmizí. Dřív nebo později určitě.
Pokud je někdo blbec a nechápe, že když je tlustý jako prase, má cukrovku a x dalších nemocí s tím souvisejících, tak musí pro svou "záchranu" něco udělat a neumí mu to vysvětlit ani rodina, tak ten ať umře. Sorry, ale je to tak. V tom je právě ten problém - jdeme zachraňovat všechny. A tohle nikdy nemůže klapnout.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

takový kopec nesmyslů a sraček, jak teď produkuje Sráč, jsem už dlouho neslyšel.... [-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

jinak tenhle vtip to vystihuje moc hezky!
8745d1d6-33bf-4087-a0db-93ce2f648131.JPG
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Koronavirus

Příspěvek od ExFun »

Honza42 píše:Tak něco k těm prý 40% ohrožených, které nelze ochránit:

Pokud vezmu kdo je ohrožen Covidem, tak to je typicky muž s obezitou (BMI více než 30) starší 65let. Ideálně ještě s cukrovkou a kardiovaskulárními problémy.
Takže lidí nad 65 let je v populaci 20% a z toho má BMI vyšší než 30 cca 25%. Takže to máme 5% populace. A to ještě ne všichni mají cukrovku a kardiovaskulární problémy, ale budiž. A ti jsou typickými uživateli Covidových JIP lůžek (75%?), navíc po dlouhou dobu. Těch 5% populace není jak chránit, to musí oni sami. Akorát je jim důrazně potřeba říci, že to budou oni kdo zemřou, pokud se nakazí. Nezachrání je žádná opatření, ani Prymula, ani Babiš. Když to nepochopí, zemřou. To je celý ten Covid
A tento naprostý blábol jsi vyprodukoval schválně jako fake news nebo jen neumíš pracovat s daty?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Koronavirus

Příspěvek od abgx1 »

jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

martinecko: Nezlob se, ale ty o voze a já koze. Vůbec nereaguješ na to, co jsem napsal. Pořád opakuješ dokola nějakou mantru, která je úplně mimo mísu a vůbec neřeší problém a situaci. Ale pokud tě to uklidní, tak je to v pořádku ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

Dostal jsem dneska notifilaci z erousky, ze jsem ve stredu mel kontakt s pozitivne testovanym. Kriteria v aplikaci jsou vzdalenost mensi nez 2m, doba delsi nez 15min. Byl jsem celej den doma a odpo se videl akorat s rodicema, coz bylo mene nez 15 min, pozitivne testovany nejsou a notifikaci nedostali, coz vylucuje sousedy z baraku. Stejne tak manzelka notifikaci nema, coz zas vylucuje nase okoli. Navsteva v lidlu byla pod 5 minut.

Neni to cely blbost? (-|
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Měli by si kluci nechal poslat "vnitřnosti" tý appky od fejsbuku.
S jakou přesností to umí navrhovat nové přátele, se kterýma nemáš jedinou společnou connection a poprvý ses s nima viděl den předtím v hospodě, je velmi zajímavé :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět