Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Jako jejich konstrukce je opravdu přitažená za vlasy. Ale jak už jsem psal - vůbec mne to nepřekvapuje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

To, co dneska navrhl Prymula, nás dostane prakticky do stejnýho stavu jako na jaře, ne?
Že by lockdown nefungoval? :ymdaydream:

Akorát, co se tak bavím s lidma z výroby, a už to bohužel vidím i u nás, my se tak nějak lockdownem sami. OČR, nemocenský, karantény, dyť už v tý republice nemá kdo dělat.

A samozřejmě, způsob testování a rozdávání karantén dává, jako celá tahle šaškárna perfektní smysl, a vůbec neklade na zaměstnavatele další zbytečné finanční náklady.

Miluju :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Dix »

Červenej svetr už ho má:

U vicepremiéra Jana Hamáčka test potvrdil nákazu koronavirem, řekla mluvčí ČSSD. Testovat se nechal po setkání s ministrem zemědělství Tomanem.
Bez bodů
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Příspěvek od Předseda »

V roce krize 2009 jsme měli ve Q2 pokles HDP o 4,9%. V roce 2020 Q2 to bylo 11%. Celkově krizový rok 2009 znamenal -4,1%. V současnosti optimistické odhady mluví o 6,5-7%. Pokud se rychle rozvolní utažené šrouby, tak bychom mohli uzavřít rok s -10% HDP. A to si ještě gratulovat jak jsme to zvládli. Pokud se naopak přidá strach utrácet (lidi se teď tolik nebojí ale pro změnu není kde utrácet) tak to snadno může být i 12-14%.

Covid nezlehčuji, ale zároveň si nemyslím, že je dobrý nápad poslat ekonomiku do prdele jen proto abychom chránili důchodce (protože jsou nejohroženější skupina).
Dix píše:U vicepremiéra Jana Hamáčka test potvrdil nákazu koronavirem, řekla mluvčí ČSSD. Testovat se nechal po setkání s ministrem zemědělství Tomanem.
Ještě by to mohl chytit hradní jezevec a zdechnout konečně

@HM
Domýšlíš si něco co tam není. Protože to generalizuješ, tak je to blbost co říkáš. Předělat semi-kosu na full kosu prostě nejde. Staré dle SK zakona ano, ale i tak - střílet full auto je kktina na entou. Trefíš leda houno. Motáš prostě věci dohromady jak se ti to hodí a tak jak chceš aby ti to vyšlo.
BTW od Funa tu ten konkrétní případ nezazněl stále.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

Mě je vcelku jedno co trefíš v automatu... Jde koupit, jde přestavět byť třeba dle SK zákona.
Upřímně nechápu, na co běžný člověk potřebuje útočnou pušku. Na hraní jako Honzův "kluk"?
Honza42 píše:Už taky přemýšlím, jestli mi kluk nedá svůj znehodnocený vzor 58, který si koupil v mládí na hraní.
Počet zbraní ve společnosti se zvyšuje. viz zbraňové statistiky
https://zbrojnice.com/wp-content/upload ... %C3%AD.png

Nárůst ZP po ohlášení směrnice v 2015 za účelem sportu a sebeobrany si tam jistě dohledáš sám.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Koronavirus

Příspěvek od ExFun »

Neodpověděl, protože tuhle debatu s tebou vést nechci. Můžu napsat - žádost EU o vedení azylového řízení s 20 uprchlíky, GDPR, PENB, smernice o zbraních, směrnice o banánech. A ty mě napíšeš, že ma každý právo na svobodu názoru a že můžou mít pravdu atd. atd. a můžeme se hádat do nekonečna.
A jednak jsme OT a druhak jsem napsal můj názor. Já prostě kolem sebe vidím sílící skupinu nasraných bílých mužů, kteří jsou frustrováni z vývoje, mají problémy se přizpůsobit a v podstatě do krajnosti vyhnaným příkladem byla postava D-fense (ne podle webu, ale originál Free Falling), ke kterému můžeš (jako ke Švejkovi) zaujmout 2 kontrapozice - a) byl to produkt systému a v podstatě chudák a vzbuzuje spíš lítost, nebo b) byl to duševně nemocný zmrd, který za to, co udělal, měl chcípnout... Co mě na této skupině dost vadí je, že jsou to fakt chytří lidi (řadím tam dost kamarádů), kteří z nějakého důvodu vidí dle mého názoru strašně blízko a prostě líp bylo a chtěli by vrátit vývoj zpět, aby svět odpovídal jejich náhledu. Což je podle mě úplná kravina, protože vrácení zpět nebude znamenat nic jiného než že se vývoj znovu zopakuje do dnešního stavu. jejich vůdčím heslem je "za mého mládí bylo líp", což teda opakují všechny generace. A jejich neakceptace skutečnosti, že svět a společnost se neustále vyvíjí a mění je vede ke snaze zmrazit vývoj a jsou tak naprosto nekonstruktivní ve svých názorech a předkládaných řešeních. Impotenci nabídnout řešení nového problému schovávají za popírání existence problému a odvolání se na svobodu. Typickým příkladem bylo Mee Too, které úplně v CZ podmínkách překroutili jen na sexuální obtěžování a že vlastně je jejich svobodou, aby mohli holku plácnout po zadku... A ona to může svobodně odmítnout.... (já teda nevím, jak to plácnutí po zadku které se stalo může žena odmítnout)
Pokud by taková skupina měla získat nějaké slovo, toho se fakt bojím. Tyhle zabedněné palice nejsou ochotny vystoupit z jimi zastávaných stereotypů a kriticky je zhodnotit, naopak všechno považují za útok na jejich svobodu a všichni ostatní jsou nekritičtí a zmanipulovalní, protože kdyby mysleli kriticky, tak přece současný nebo líp dřívější stav svobody je OK a problém není.

To že tato skupina v podstatě sní o návratu do "zlaté éry demokracie a svobody", kterou byly 80 a 90 léta (doba jejich sladkého mládí, kdy ještě jejich problémy řešil někdo jiný) - poslední fáze studené války, jejichž atmosféra modelovala přístup ke zbraním a zbrojení je jen třešničkou na dortu.

Myslet si o tom můžeš co chceš, ale existence Free Falling napovídá, že v USA už tehdy taková skupina existovala a v sociologických kruzích se o nich začíná mluvit. Kdo se v tom pozná nebo ne, je mi jedno, tady nejde o stranické knížky.

https://www.politiq.cz/2019/12/16/treba ... se-strach/
https://video.aktualne.cz/rozhnevani-bi ... f6b220ee8/

A tím z mé strany tuto debatu končím. Dál jen koronavirus.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koronavirus

Příspěvek od Lachende Bestien »

@ExFun

Takže vám "vývoj" v posledních letech čím dál degenerovanější "západní" civilizace vyhovuje?

Omezování svobody slova jak z Orwella (Thought Police), kdy např. student telepaticky určí, co přesně profesor při přednášce svými slovy mínil - tedy jistě vyjádřil nenávist ("hate speech") vůči studentovi - a pak s ostatními nevyzrálými, zmatenými a mocí omámenými mládežníky budou skandovat a dělat bordel tak dlouho, až ustrašené vedení špičkového pedagoga propustí, čímž poškodí nejen pedagoga, ale samozřejmě sníží i úroveň výuky a renomé školy?

Plácnutí po zadku vnadné a patřičně zakřivené samice jí asi způsobí doživotní emoční trauma, ne? Co by za takové plácnutí jiné nepříliš atraktivní daly. ;)

Relativizace přírodních zákonů týkajících se pohlaví a rozmarné změny pohlaví u dětí prostřednictvím ládování hormonů a chirurgických zákroků jsou vrcholem "progrese" podle vás?
Nebo narušování nervového vývoje krmením malých dětí psychofarmaky, protože lidé v rolích rodičů naprosto selhávají, a zvrhlým způsobem společně s psychiatrem zaměňují příčiny s následky tím, že jako viníka všeho "zla" označí dítě, které se zlomyslně brání jejich dokonalé výchově?

Pozitivní diskriminace neboli rasistická a/nebo misandrická forma nepotismu?

Rasistické hnutí BLM - black lives matter - podporované celou řadou profláklých mediálních mrdek aj. "celebřiť" - které považuje "černé" životy za vzácnější než ostatní, což je implicitně vyjádřeno už v jeho samotném názvu?

Zbraně by měli vlastnit jen velmi omezené skupiny obyvatel, a to především armáda a policie, kde se to hemží extrémně vyrovnanými a realizovanými zenovými mnichy a srdnatými bojovníky v jednom, kteří odvážně vyskakují z auta se zbraní v ruce na náhodného řidiče civilního auta, ale když se někde objeví psychicky narušený "střelec", a měli by ukázat výsledky tréninku a důvody, proč mohou nosit jako kovbojové zbraně na veřejnosti, jsou zalezlí jak krtci?

A když máte takový strach ze zbraní v rukou většího množství lidí, jak vnímáte fakt, že má dnes takřka každý první auto, a kdyby se rozhodl to ve stylu Hepnarové v rychlosti napálit do skupiny lidí na zastávce nebo kdekoli jinde, může způsobit ještě větší utrpení než s pistolí v ruce?
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne stř 21 říj 12:06, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

HondaMan píše:Počet zbraní ve společnosti se zvyšuje. viz zbraňové statistiky
https://zbrojnice.com/wp-content/upload ... %C3%AD.png

Nárůst ZP po ohlášení směrnice v 2015 za účelem sportu a sebeobrany si tam jistě dohledáš sám.
Nechápu, proč by tohle měla být tady v ČR z jakéhokoli důvodu alarmující zpráva???
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Asi je alarmující, že počet lidí se zbrojákem klesá. :D
To že počet zbraní roste je pochopitelné. Každý držitel si pro radost občas něco koupí. Asi jako když starší rybář má doma víc prutů.

Že ExFun (prý právník) obhajuje Mee Too, které se okamžitě zvrhlo v "lidové rozsudky bez soudu" s důsledky vyhazovů z práce.... bez jakýchkoliv důkazů ...... tak to je pro mne alarmující velmi, velmi.

A obhajovat správnost vývoje jen proto, že "jde kupředu" je přímo debilita. Kupředu šel svět i v třicátých letech.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Bohužel v tom dnešním vývoji nevidím nikde světlo na konci pomyslného tunelu :( . Už jsem si tak nějak zvykl na to, že můj názor je menšinový a tedy s respektem k většinovému názoru ostatních a k jejich volbě, halt člověku nezbývá než využívat dnešní systém na jeho limity. Což v podstatě znamená, že s tou většinou člověk vyjebává... Ale tak to asi bylo vždycky...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět