Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Když ten blboun nastupoval na zdrávko tak říkal, že vše se bude řídit podle PES a všichni tak budou vědět, co a kdy se bude dít. Když se to má najednou řídit podle psa, tak se to nehodí a je potřeba býti opatrný. Tak já u nevím - je tohle už ta lepší komunikace s veřejností?
A ještě bych potřeboval poradit - jaký je rozdíl mezi nákupem bot/oblečení ve specializovaném obchodě a mezi nákupem toho samého v Hypermarketu?? V prvním případě by totiž vyzkoušené zboží (podle návrhu Sonyho) muselo na 4 dny do karantény, ale v tom druhém se nic takového neděje a ani není požadováno...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3342
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

No hlavně když si dali pivo, hrdinové. Že by 4.odboj?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

jerry píše:No hlavně když si dali pivo, hrdinové. Že by 4.odboj?
Ja bejt hospodskym, tak jsem taky nastvanej a delam naschvaly, pri soucasny komunikaci vlady ohledne opatreni se neni cemu divit.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

honziss: Mám to podobně. Chápu, že je zvláštní situace, že je třeba přijmout bezpečnostní opatření, v principu dodržuji většinu nařízení, ale ta parta diletantů mě štve čím dál tím více.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3342
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

Ale k čemu tahle rádoby hrdinská občanská neposlušnost? Pokud se většina společnosti rozhodne nerespektovat zákony podle vlastní úvahy, tak to povede pouze k anarchii a chaosu. Realita je, že vláda i parlament byly zvoleny v řádných volbách, a proto není důvod nedodržovat zákony. Ten důvod by nastal, pokud už další volby nechtěli pořádat. Taky se mně vláda nelíbí. Pokud nás bude většina, tak po příštích volbách bude nová vláda. Pokud nás bude málo, tak to holt je ta demokracie. V anarchii podle hospodského si bere každý podle svých názorů a potřeb. A takovou anarchii nechci.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Koronavirus

Příspěvek od Brus »

takže raději držet hubu a krok?
Pravda vyděsí
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Společnost se primárně neřídí zákony, ale nepsanou společenskou smlouvou vytvořenou tradicí a zpečetěnou rodinnou výchovou. (Toto je mimochodem argument proti masové migraci z jiných kultur.) Naprostá většina lidí skoro žádné zákony nezná, a přesto prožije slušně svůj život. Bylo by hezké, kdyby psané zákony odpovídaly té nepsané smlouvě. Ale to je zbožné přání.
Jinak já ctím zásadu, že zákony jsou mi zcela ukradené, pokud svým chováním nikomu neubližuji.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

jerry: otrokářství, holocaust nebo třeba poprava Milady Horákové byly také v souladu se zákonem.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

jerry píše:No hlavně když si dali pivo, hrdinové. Že by 4.odboj?
Kdyby ta opatření měla smysl, hlavu a patu a bylo zcela jasné, kdy a co se otevře a za jakých podmínek, sdílel bych tvůj názor. Ale zavřít někomu živnost, nepodložit to daty a obden střílet do médií protichůdné informace - mít hospodu, tak otevřu taky.
Na druhou stranu - kdo chce sedět doma, ať tam sedí třeba celý rok 2021. Nikdo nikoho tam nenutí chodit. Bohužel, rezignovali jsme (a ne jenom my v CZ) na zdravý rozum - když mám přece obavu o své zdraví, tak se budu rizikovým místům vyhýbat a nemusí mi to snad nikdo nařizovat. Když jsem pylový alergik, tak si nejdu lehnout na čerstvě posekanou louku na piknik; když mám cukrovku, tak netrávím celý den v cukrárně a podobně... Je na tom něco nelogického?
A máme to tady - smažeme Prahu, vyskočí nám čísla a všichni zůstanou doma. Opět změna pravidla v průběhu hry. Tohle je už je na vzpouru - vyjít do ulic a tyhle hovada pověsit!
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_pmk
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět