Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Koronavirus

Příspěvek od ExFun »

Takže když týden po zavedení LC v Izraeli čísla byla vysoká (kvůli doběhu), tak se jimi ohánělo, že to nefunguje. Když se jim křivka prudce zlomila, tak budeme tvrdit, že asi nefungují čísla, nebo nevím co.

Já vidím poměrně jasný vzorec:
Jarní vlna - rychlá reakce, pseudolockdown, roušky -> premiant
Podzimní vlna - bez reakce, otálení -> chvost

Jasně nejsme na konci, válka neskončila, ale minimálně významnou pravděpodobnost toho co funguje vidím.

Jinou otázkou je sčítání mrtvých po válce, teda kolik to stálo. Ale toho se já osobně nebojím, řadím se k těm, kteří HDP nepovažují za modlu protože neukazuje reálný výkon ekonomiky. Při zadluženosti čR ufinancujeme i 30-40% propad HDP bez výrazného snížení životní úrovně obyvatel. O tom, že ekonomika byla přehřátá a že se čeká krize se mluví od 2016. Jen místo splasknutí tržní bubliny to bude koronavirus... A určitou konspirační úvahu o vykazování české ekonomiky si raději zatím nechám pro sebe
Back to basics.
Příčina -> následek
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od honziss »

Zajda píše:Karma zdarma. V panice kterou plukovník pomohl vytvořit skandál první třídy, přitom se houby stalo:-) Bureš z nich bude mít radost.
Presne! Bozi mlyny za ty jeho armagedon style videa a prohlaseni :D

On musi bejt uplne mimo: jsem 3 tejdny ministrem, mam za ukol spasit narod, jsem full time v mediich, delam nepopularni a drahy opatreni, tak co bych nezasel na jedno s faltynkem kdyz jsem to sam zakazal, dyt prece media vubec nezajimam...

A vul faltynek to ted bude zehlit pres media? Taky joke :D Misto toho, aby drzel zobak a nekam se vyparil, dalo se to na zneverohodnit aspon na chvili, tak to proste prizna :D dmti fakt oba...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

co myslite, veme to Havlicek?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan píše:řB: Mě zaráží ta arogance moci. Oni prostě nemůžou pronajmout nějakej penzion za Prahou a jet se ožrat tam, ale musí na takovouhle konspirační schůzku najít místo v centru Prahy a najet tam vládníma 7er :))
A to mají celou Sokolovnu.... :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Dix »

No ty vole...:

Roman Prymula: Nic jsem neporušil, proto já sám rezignovat nehodlám.
Bez bodů
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Ex: pořád je ve vzduchu můj dotaz: co se stane po uvolnění locku? K čemu je to dobré? Počet nakažených, kterým nás stále krmí, je číslo úplně k hovnu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Dix: je to už namalované... Před tiskovkou měl schůzku s STB.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

Jak píše Bob.
Na jaře lockdown, soukromej sektor ryl drzkou v zemi. Po uvolnění opatření jsme se během pár měsíců dostali do tý samý prdele. Tudy cesta asi nevede.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Ale to všem, co umí samostatně uvažovat, muselo být jasné. Politiky neberu - těm jsou životy lidí u prdele. Těm jde o škváru, o které se jim už ani nesnilo. Viz. schůzka eFka, ředitele nemocnice a ministra v restauraci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Koronavirus

Příspěvek od ExFun »

Asi po 1000x. Lock není kvůli ekonomice, ale kapacitě zdravotního systému. Ekonomické náklady jsou až sekundární otázka, možná spíš terciální. Schválně jsem to v postu oddělil (počítání mrtvých).

Pravdu máte v jedné věci - vláda by měla říct, jak bude startovat ekonomiku po locku. Zatím jen rozdávají a řeší operativní řízení. Pokud by přišli se strategií po locku, tak rating CZ vyletí to the moon a investory budeme odmítat, protože drtiva většina vlád žádnou strategii mít nebude. A dopadne to tak i u nás, protože Bureš a mlha boys zvládají jen operativní a mikromanagement, budou se producirovat před polní nemocnicí, ale koncept obnovy nevytvoří žádný. Resp. už vymýšlejí plán jak rozjebat peníze, které sem bude tlačit EU (Prymula s Faltýnkem je jasné o co šlo), který se už před nějakou dobou nechal slyšet, že připravují něco jako Marshallův plán na rozjezd EU ekonomiky. No jo, ti hajzlové tupí úředníci v Bruselu, česká vlada je naše!
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět