Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

x-f
Tabulka zobrazuje relativni vztah ocko/neocko skupin z cele populace. Ono totiz stale mnoho lidi nechape, ze po jednom z kazde skupiny neni 50 na 50 z populace.
Přílohy
covid-sirky.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

ty sirky jsou fajn, ale absolutní číslo, je absolutní číslo - a to je pořád velmi vysoké, resp. je asi o dost vyšší, než si kdokoliv z těch "odborníků" myslel a helekal do světa
No pain, no gain.
Vespa time \m/
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

Snowman000 píše: čtv 18 lis 19:42 Do prace test potrebujem a staci ako dokaz ze nikoho nezabijem, ale na nakup v obchodaku alebo jedlo v restauracii uz mi to nestaci... [-x


U nás je tohle taky. Oni prostě vsadili všechno na jednu kartu - očkování. Celou dobu slibují, že to bude tečka za vším a jiný plán nemají. Pokud by totiž přiznali, že očkování není tečka, tak pak už zbývá jen přestat koronu řešit a smířit se s tím. Tam ještě nedospěli.

Tak se snaží všemožně zvýhodňovat očkované a vydírat neočkované, ale zvolili k tomu i opatření o kterým sami moc dobře vědí, že jsou v jistých ohledech kontraproduktivní. Tj. jsou to dobrá opatření jak donutit někoho k očkování, ale zároveň jsou to opatření, která situaci zhoršují.

Mezi tato opatření počítám především zrušení antigenních testů, zrušení proplácení testů neočkovaným a dále odmítání testování očkovaných.

Pak vznikají právě ty schizofrenní situace, kdy testy neočkovaným neproplácejí, ale už se objevují návrhy, že před svátky by se zase proplácet měli.
Nebo situace, kdy antigenní testy neuznávají, ale v práci budou nařízené.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Jako vymyslet zákaz služeb pro neočkované s PCR testem starým 72h a zároveň nařídit povinné testování ve firmách - to už chce opravdu velkou dávku kreténizmu.
Vysvětlí mi někdo, v čem jsem já, očkovaný cca před 7mi měsíci víc bezinfekční, než někdo, kdo byl včera na testu? Jde přece pořád o to nešíření toho extrémně nakažlivého a smrtelného viru, že?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

@crtl_j

Myslel jsem, že se bavíme na vyšší úrovni.

Toto já samozřejmě vím a chápu, ale o tom řeč nebyla. Já jsem říkal, že v nemocnici leží v drtivé většině důchodci a tudíž šikana neočkovaných tím, že nesmí do baru, fitka, kina a do práce je absolutně mimo mísu a nemá žádný potenciál situaci v nemocnicích a JIP vyřešit.

Důchodci totiž do práce, fitka a barů povětšinou moc nelezou. Tj šikana dopadne jen na lidi v produktivním věku, kteří ty nemocnice nezatěžují.

Je třeba zaměřit se na ochranu seniorů a ne na plošnou šikanu neočkovaných.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

Chápeš špatně bobe, ale jistě to byla jen řečnická otázka. Opatření tu nejsou od boje s covidem, ale kvůli boji s neočkovaným povlem.

Pokud nedokážeš řešit skutečný problém, pak je třeba najít si zástupného nepřítele s kterým se povede boj lépe.

Pro němce bylo taky jednodušší svalit všechny své problémy na židy a hned bylo líp. Lidi potřebují viníka z masa a kostí. To jim udělá dobře.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Koronavirus

Příspěvek od abgx1 »

Dobre... Zatvaranie je zle, nutit ludi do ockovania taktiez. Zdravotnicky system je zly ale to sa nezmeni dneska, ani zajtra.

Co s tym teda spravit?
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

x-f píše: čtv 18 lis 20:46 @crtl_j

Myslel jsem, že se bavíme na vyšší úrovni.

Toto já samozřejmě vím a chápu, ale o tom řeč nebyla. Já jsem říkal, že v nemocnici leží v drtivé většině důchodci a tudíž šikana neočkovaných tím, že nesmí do baru, fitka, kina a do práce je absolutně mimo mísu a nemá žádný potenciál situaci v nemocnicích a JIP vyřešit.

Důchodci totiž do práce, fitka a barů povětšinou moc nelezou. Tj šikana dopadne jen na lidi v produktivním věku, kteří ty nemocnice nezatěžují.

Je třeba zaměřit se na ochranu seniorů a ne na plošnou šikanu neočkovaných.
Přesně tak a přesně toto taky vyplývá z hodnot v grafu od ctrl_j, když se interpretují optikou absolutních čísel. Mezi 08-14/11 přibylo na JIP dle UZISu 122 lidí a z toho by podle rozdělení v tom jeho grafu bylo: 4 (věk 16-39), 9 (věk 40-49), 13 (věk 50-59) a 97 (věk 60+). JIPky jsou tedy zaplňovaný z 80% (oprava: převážně) neočkovanými staršími pacienty. Tedy taky nechápu, jak tomu může pomoct plošné očkování všech. Sice je Prof. Beran antivaxer, ale přesně takhle to popisoval a zároveň jako antivaxer apeloval na lidi 60+ ať se nechají očkovat, že je to v jejich zájmu.
Naposledy upravil(a) jarka dne čtv 18 lis 21:57, celkem upraveno 1 x.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

x-f píše: čtv 18 lis 20:48
Pokud nedokážeš řešit skutečný problém, pak je třeba najít si zástupného nepřítele s kterým se povede boj lépe.

Pro němce bylo taky jednodušší svalit všechny své problémy na židy a hned bylo líp. Lidi potřebují viníka z masa a kostí. To jim udělá dobře.
Ano - já pamatuji dobu, kdy se tomu říkalo: třídní nepřítel
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

abgx1 píše: čtv 18 lis 20:56 Dobre... Zatvaranie je zle, nutit ludi do ockovania taktiez. Zdravotnicky system je zly ale to sa nezmeni dneska, ani zajtra.

Co s tym teda spravit?
To je složité. Důvěra mezi vládou a lidmi byla nabouraná už hned na začátku.
Dnes, kdy lidé jako Maďar, Prymule a jiní parazitují (no, spiš hodně dobře inkasují) na vakcinaci nebo testech, těžko přesvědčí kohokoliv, že nás z toho očkování dostane.
Ono je otázka, co je cílem, aby na konci bylo. Stávající vakcína nezajistí kolektivní imunitu - to prostě mRNA vakcíny neumí. Takže slibovaná tečka nebude. To je fakt, který je potřeba si přiznat. Pokud skutečně chceme snížit zatížení nemocnic, tak cestou jsou dostupné testy a testování. Osobně se domnívám, že jednou z největších chyb na začátku očkování bylo, že z toho fakticky vyloučili praktické lékaře, kteří znají především ty starší a dnes nejrizikovější pacienty, včetně jejich anamnézy. Tudy totiž vede cesta, jak proočkovat tuto skupinu.
Místo toho honíme neočkované s testy o bezinfekčnosti a děti. Když koukám na zprávy, že tlačí děti od 5ti let, tak mne fakt mrazí - oni doteď netušili, že ½ roce jsou někde na 60% u Pfeizera a u jednovakcíny na 40% účinnosti a dokonce to překvapilo i šéfa české vakcinologické společnosti a oni to jdou rvát do dětí b-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět