Vyplacení pojistného

Volné diskuse na libovolná témata...
Maijkl22
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28 pro 01:20

Vyplacení pojistného

Příspěvek od Maijkl22 »

Dobrý den,

stala se mi nemilá věc. Došlo ke škodě na mém autě, pravděpodobně jako totálka. Auto bylo zaparkované, někdo z protisměru to do mě zepředu napálil. Nebyl jsem u toho. Je z toho sepsaný protokol a mám záznam od PČR, majitel jedná a komunikuje. Nejsem viníkem nehody a tak je to i zavedené v tom záznamu od PČR.

Mám kontaktovat jeho pojištovnu kde se dořeší zbytek. Já mám pojištění u ČSOB, zelená karta platná podle datumu na ní, ale bohužel jsem v prodlení s platbou za další pololetí. A to je podle mého mega průser. Budou si zjištovat z té pojištovny viníka nehody jestli mám zaplacené další pololetí nebo ne? Protože když se kouknu do registru ČKP vyplivne to tam, že auto nemám pojištěné. Je možné že díky prodlení platby mi ČSOB vypověděla smlouvu aniž bych o tom věděl? Bohužel mi pravděpodobně dopisy s upomínkami chodili na adresu, kde už nějkou dobu nebydlím a vůbec mi to nedošlo. Takže teď se bojím, že jsem jak bez auta, tak i bez peněz. Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od GeneHawkins »

V tom registru ČKP taky musí být kdy pojistka skončila. Zadej tam do dotazu dřívější datum. Kdy?
Maijkl22
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28 pro 01:20

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od Maijkl22 »

Dobrý den, 17.9.2016 - 15.6.2019. Byla to půl roční platba a do 15.7. jsem měl uhradit další půl rok do 15. ledna ale já si to vůbec neuvědomol, obvykle jsem platil rok, ale tentokrát jsem z finančních důvodů platil jen půl roku a pak jsem na to zapomněl. Použije to pojištovka viniká nehody proti mě?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od 970ka »

Pokud bylo auto zaparkované,jde vše za viníkem,pokud by jsi chtěl něco hradit od své pojišťovny,mohou tě krátit na pojistném,záleží jak to mají napsané v podmínkách,zatím bych byl v klidu.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od GeneHawkins »

Škodu by měla pojišťovna viníka uhradit.

S tvojí pojistkou ovšem je problém velký. Pojistka nebyla splatná "do 15. 7.", ale k 17. září a k 17. březnu. Protože jsi k 17. březnu půlroční splátku nezaplatil, poslali ti doporučeně výhružný dopis s nejméně měsíční lhůtou k zaplacení, která ovšem 15. 6. 2019 vypršela.
Od té doby nemáš na auto platnou pojistku (a dlužíš pojistné do té doby), ovšem větší problém je, ža na tebe vlítne ČKP a sazby nejsou moc příjemné.
Doporučuji auto buď urychleně pojistit, nebo dát značky do depozita.
Maijkl22
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28 pro 01:20

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od Maijkl22 »

Dobrý den,

tomu rozumím. Pojistné určitě dohradím, jak ČSOB (což mi činí 3 700kč cca) tak samozřejmně KČP, tam si pro jistotu napíšu e-mail, jestli něco dlužím. Ale vážně se bojím, že nedostanu od pojišťovny viníka nehody ani korunu s argumentací, že jsem neměl své auto pojištěné a tím pádem nemám nárok. Obávám se správně? Auto mělo jít před nehodou do prodeje a teď se bojím, že nebudu mít ani peníze, ani auto na prodej.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od mattonecz »

Co to je za logiku že by si nic nedostal od cizí pojišťovny. Jim může být hovno po tom jak to máš nebo nemáš pojištěný
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od 970ka »

Nebuď possera,woe.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od Spectral »

Majkl22: To, zda jsi měl auto pojištěné, nebo ne, nemá žádný vliv na plnění z POV třetí osoby, která zavinila nehodu. Negativní důsledky tvého neplacení už ti shrnul GeneHawkins. Nic dalšího v tom nehledej. Toto jsou fakta, ne spekulace. Nemusíš hledat dál, ani nad tím přemýšlet. Přemýšlej nad tím, kde vezmeš na flastr pro ČKP, a přemýšlej nad tím, aby ses do budoucna vyvaroval podobných přešlapů. Co se týče nehody, máš plný nárok na zaplacení veškeré vzniklé škody z té viníkovy pojistky, tak se podle toho chovej.
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Vyplacení pojistného

Příspěvek od M.Z. »

Ty krávo, to bude drahý... Kolik vůbec je denní pokuta?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět