Výběr grafické karty do počítače

Volné diskuse na libovolná témata...
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od jirka87 »

Tak kdyz teda OT, tak ja taky,stejne mam kartu uz vybranou.

Lachende - naopak. Herni hardware je velmi levny. Ja si pamatuju kolik staly pocitace zalozene na Pentium nebo Duron apod. I na tu dobu prakticky neexistoval pojem vykonna graficka karta a co bylo, to bylo drahe. Zvukove karty staly taky hrozne penize. Dnes je to mnohem vice o marketingu,barevnych svetylkach uz i na vetracich, ALE za tech 20let neuveritelne narostlo konkurencni prostredi.

Nam vsem ohromne narostla kupni sila. Kazdy prumerny Cech zvladne koupit levny PC aby mohl na internet, upravit si fotky nebo zahrat nenarocnou hru tak za 2vyplaty (mysleno za to,co z tech vyplat usetri), protoze opravdu i za treba 7-8tis lze poskladat takovy nejaky uplne zakladni pocitac. Jeho vykon bude sice na urovni mobilniho telefonu,ale bude to pocitac. Pred 20lety ? Nevidano . .

Vidite to vsechno castecne spravne,ale taky hodne cerne. A hlavne. . . .nic s temi korporacemi a ojebavanim spotrebitele neudelate. Stejne jako neznicite nabozenske fanatiky, nevylecite nektere nemoci atd. .Tedy nema smysl se tim trapit. Ja treba nesleduji TV a kdyz,tak ne zpravy, noviny nectu a o politiku se radsi moc nestaram. Kratilo mi to zily.

Nekdo napsal knihu s nazvem neco jako "navod jak mit vsechno u prdele" (doslova takto), nemuzu doporucit,necetl jsem,ale pointu asi chapu i z nazvu a doporucuju v NEKTERYCH vecech tento postoj. Co neumim zmenit, to nechci velice prozivat a resit.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Btw co máš za zbytek PC? Aby si neměl zbytečně silnou kartu :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Jo už sem si to přečetl. Tak mrkni na nějaký bottleneck kalkulacky, třeba na tu 1070 to CPU teoreticky nestačí. A ta 1660ti je skoro stejně výkonná
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od abgx1 »

K 4jadru bez HT nic silnejsie ako 580/1060 zmysel nema

jirka87 píše:abgx1 : A myslíš, že jsem sem přišel pro radu, protože se v tom vyznám ? Tvé konstatování zjevného (tedy, že o tom vím hovno) je teda naprosto zbytečné :-)
Nehladaj v tom ziadny utocny ton, len mi prislo vhodne prirovnat tak o niecomu comu rozumeju aj na autofore :)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od jirka87 »

Mattone - vim,ze z ni nevymacknu 100% a to asi i kvuli win7,ale nebudu ted kupovat i desku a cpu. Zatim to neni duvod delat. Ja vlastne chci takhle vykonnou kartu jen kvuli tomu,ze asi nebudu mit duvod ji treba 5let menit,zatimco cpu a desku asi tak do 2let vymenim
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

To chápu. Já už taky pokukuju po i7 9700K, ale jen pro radost, už teď je ten PC overkill pro mě :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od Zajda »

Nezobecňoval bych že 4jádro na využití nějaké grafiky nestačí. Bude naprosto záležet na konkrétní hře. Podle mě je ve skutečnosti minimum her co zužitkuje více než 4 jádra. Naposledy jsem si tedy testy dělal ještě v dobách, kdy byl obecný konsenzus že dvoujádro už nestačí. To jsem zjistil, že Core2duo 4 GHz bylo všude rychlejší než Core2quad 3,2 GHz a nechal si tedy C2D.

Předesílám že když ve správci zařízení vidíte vytížení ve všech 8 kolonkách, automaticky to neznamená, že hra jede na 8 vláken. Klidně se jen 2 nebo 4 vlákna přehazuji v rámci procesorového času (takže to pak dle správce nebo monitorovací utility nepřeleze 50% zátěž na jednotlivých jádrech nebo 50% celkové zátěže)

Ve hře může bottleneck grafiky a procesoru nastat úplně v jiných scénách. Takže třeba průměrné fps bude jakože ovlivněné slabším procesorem, ale pokud bude dost vysoké, ani si toho nevšimnete. V některých hraničních scénách ale může být dobré tu silnější grafiku mít.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Taky Intel přešel z 6x2 u 8700k na 8 jader bez HT u 9700k
Výkon ale stejný v podstatě. 4 sou ale už docela málo dnes.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od Zajda »

No, to je prostě pocitová debata dokud se nebavíme o konkrétní hře :-)
Ale osobně bych do té sestavy taky dal třeba jen 1060 nebo max 1660 nonTi a pak obměnil za pár let zas komplet.
Za mě raději měnit častěji levnější díly než se jednou za uherský rok plácnout přes kapsu.
Třeba tohle mi přijde jako dobrá nabídka:
https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-gt ... 12612.html
Výkon bude +- kolem předchozí R9 390, spíš o pár procent vyšší, ale provozní vlastnosti mnohem příjemnější.
MSI ne MSI, stejně to všechno do 3 let zdechá :-)
Nebo https://www.tsbohemia.cz/gigabyte-gefor ... 18606.html
Jestli máš starší monitor tak bude třeba redukce na DVI, ale možná bude přibalená ke kartě.
Naposledy upravil(a) Zajda dne pon 22 dub 11:49, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

1060 je slaboučká, ten příplatek na 1660ti není tak velkej a rozdíl zásadní
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět