Výběr grafické karty do počítače

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od Zajda »

Spíš bych řekl že ty rozdíly v ceně věrně kopírují rozdíly ve výkonu.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Asi jo, myslel sem, že je levnější. Pořád vede jetá 1070 za max 5.5 :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od jirka87 »

Zajda : Zajda opět boduje ! To je dobré toto ! https://www.tsbohemia.cz/gigabyte-gefor ... 18606.html Mrknu...

Na jiném fóru mi doporučil nějaký borec Gainward provedení GTX 1070 za dostupnou cenu okolo 8000Kč, ale Gainward znám jen tak z rychlíku a co jsem slyšel bylo to dost bídné (zejména tragické chlazení - a tuto epizodu už nehodlám opakovat. Je fajn, když můžeš v paneláku topit jen počítačem, ale...Asi si radši zapnu topení)

Mattone : Věřím ti, ale 1660 Ti X je výkonnější, než 1070, novější a hlavně, jak jsem ti už vysvětlil, tak mám v životě asi tolik štěstí, že z bazaru kupuju jenom auta a foťáky, zbytek se vždycky nějak posral :-D Za foťák z bazaru dám klidně 50 000Kč, grafiku za 5000Kč bych si nedovolil koupit. A ano,je to myšleno smrtelně vážně včetně uvedených cen. Apropo, nechcete někdo foťák ? :)) Canon EOS 7D Mark II. Jak novej, krasavec.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Já před 1070 měl 750 a asi 2r v kuse přetaktovaná o 20% a nic jí není. Nikdy mi karta neodešla
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od jirka87 »

Ty jsi ty. Já jsem já. Budeme si skutečně poměřovat pindíky ? :-D Připomínáš mi Bohuša z Dědictví. Ten říkal - "Já nejsu žádný rasista ! Pro mě cigán jak černoch" a to mi připomíná tu logiku, že podle toho, že tobě to funguje, tak jiným musí taky :-)

Znám automechanika, co si při stavu cca 80 000Km koupil VW Passat B5 (nějaký polopřechod na facelift B5,5) s 1.9Tdi a 85Kw PD. Dodnes na tom neměnil nic divného a auto mělo loni 480 000Km (od té doby jsem s ním nemluvil). Auto má původní spojku, dvouhmotu, turbo, vstřiky, čerpadlo, olej nežere, nekouří, jezdí za málo. Kolik takových lidí znáš ? Já jen jeho. Každej jinej ten Passat s tímhle konkrétním motorem měl dávno 3x klinickou smrt a všechno 3x měněný...

Ale tak já doufám, že tvůj život moje rozhodnutí koupit novou kartu a žít s ní "instantně bez taktů přímo z krabice do bedny a nezajímat se" nijak nepoškodí :-) A fakt nedělám nějaký flame, jsem jen rozverný, není to osobní útok :-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od mattonecz »

Je mi to úplně jedno. Je to jen dobrá rada. Já bych dnes šel kupovat jetou 1080. A za rok třeba jetou 2070. Za půlku se 2r záruky. Auto bych ale jety nechtěl :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od Zajda »

jirka87 píše:Na jiném fóru mi doporučil nějaký borec Gainward provedení GTX 1070 za dostupnou cenu okolo 8000Kč, ale Gainward znám jen tak z rychlíku a co jsem slyšel bylo to dost bídné (zejména tragické chlazení - a tuto epizodu už nehodlám opakovat. Je fajn, když můžeš v paneláku topit jen počítačem, ale...Asi si radši zapnu topení)
Jestli má Gainward 3 roky záruky, až tak bych se toho nebál :-)
GTX 1070 jde očividně chladit i malým chladičem, tohle MSI se prodává na CZC za 7800:
https://pctuning.tyden.cz/hardware/graf ... i?start=22

Jinak z pohledu celkového odpadního tepla v bytě máš jedno jestli ho chladič odvede od čipů dobře nebo špatně, tak jako tak z toho počítače vysálá.
Bývalá highend karta 1070 ale každopádně žere o desítky wattů více než 1660 s menšími tranzistory.
《》
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od vonkreuz »

=)) PP si koupil konspirační byt? :ymparty:
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Výběr grafické karty do počítače

Příspěvek od Lachende Bestien »

I mistr pekař se někdy utne. :p
Pokud to pan zapomnětlivý prováděl v panelákovém bytě, asi bych jako jeho soused též volal hasiče; raději si ani nepředstavovat ten smrad tavících se elektronických součástek. 8-x
Odpovědět